Загальна характеристика виборчої системи УкраїніПравознавство (профільний рівень) 10 клас. Підготував вчитель історіїОдеської ЗОШ№56 Голобородов Костянтин. Володимирович
Номер слайду 2
Загальна декларація прав людини, 1948
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Мажоритарна виборча система: 1. Мажоритарна виборча система абсолютної більшості (50%+1) (перший тур на виборах Президента України) 2. Мажоритарна виборча система відносної більшості (більшість голосів порівняно з іншими кандидатами) (Другий тур виборів Президента України або під час повторного голосування) 3. Мажоритарна виборча система кваліфікованої більшості (отримав кваліфіковану більшість голосів виборців) (в Україні не застосовується)
Номер слайду 5
Пропорційна виборча система: 1. Із жорсткими списками (виборець голосує за список партії, які він обирає, загалом) 2. Із преференціями (виборцю надається право під час голосування за ту чи іншу партію робити позначки в партійному списку проти прізвища того кандидата, якому він найбільше довіряє) 3. Із напівжорсткими списками ( виборець може не лише голосувати за партію, але й вписати в бюлетень нове прізвище представника цієї політичної сили)
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Номер слайду 10
ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Стаття 70 Конституція України Право голосу на виборах і референдумах мають громадяни Україні, які досягла на день їх проведення вісімнадцяти років/. Не мають права голосу громадяни, яких визнано судом недієздатними.
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Виборчі округи – це територіальні одиниці, що об’єднують громадян для обрання Президента України або депутатів.
Номер слайду 16
Виборчі дільниці – це територіальні одиниці, що об’єднують виборців спільним місцем голосування. Виборчі комісії бувають: 1. Територіальні 2. Окружні 3. Дільничі
Номер слайду 17
Реєстрація кандидатів
Номер слайду 18
Реєстрація виборців – необхідна умова здійснення виборець свого права голосу, що означає внесення особи у список виборців, за допомогою якого він може бути допущеним до голосування.
Номер слайду 19
Передвиборча агітація – це діяльність громадян, політичні партії, інших об’єднань громадян, колективів підприємств, установ та організацій, спрямована на формування громадянської думки й поведінки виборців в інтересах конкретних кандидатів або політичних партій.
Номер слайду 20
Номер слайду 21
Номер слайду 22
Номер слайду 23
Домашнє завдання. Параграф 54 підручника. Завдання 6, сторінка 220