Закріплення букви "Зе".У зоопарку.

Про матеріал
Формувати у дітей літературну вимову зі звуком ."з",розвивати вміння здійснювати звуко-буквене зіставлення.Виховувати бережливе ставлення до тварин
Перегляд файлу

Тема : Закріплення букви «ЗЕ».  «У зоопарку»

Мета : Формувати дітей літературну вимову слів зі звуками «З»  «З’»;

Розвивати вміння здійснювати звуко-буквені зіставлення;

Виховувати бережливе ставлення до тварин.

Обладнання:таблиця складів,слів,схеми слів,предметні малюнки (звірів),сигнали.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

         Сьогодні Буслик хоче запросити нас у похід. Куди? Про це ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадку.

Я ходив  туди із татом

Звірів бачив там багато.

Мавпу,лева і слона,

Ще й ведмедя, крокодила…

Всіх запам’ятать – несила. (зоопарк)

Щоб потрапить в зоопарк потрібна перепуска.

  1. Артикуляційні вправи.
  • Положення язика при вимові звуків :з, з’,с, с’.
  • Чистомовка:

Са-са-са- тут оса.

За-за-за- там коза.

  • Скоромовка

Коза у лузі – лоза у тузі.

Бери лозу – жени козу.

  • Читання таблиці складів.
  1. Вправи на звуко – буквені зіставлення

У зоопарку живе – живе маленьке зебрення.Але крім свого імені воно не знає інших слів. Допоможіть йому!

  • Добрати слова із заданим злиттям (зо,са,зі,зе.сі)
  • Читання слів ( за таблицею)
  • Гра «Знайди  зайве слово» (ліс,косити)

Чому ці слова зайві?

  • Дібрати слова – «родичі» до слова ліс.
  • Звуковий аналіз слів. 

Як поділяємо звуки?

Як поділяємо приголосні звуки?

Як позначаємо звуки в схемах?

  • Серед поданих схем вибрати необхідні до слів:Зіна,Зорі
  1. Фізхвилинка
  2. Опрацювання тексту «У зоопарку»

*Самостійне  напівголосне читання.

*Вибіркове читання тексту.

Про кого розповідається в першому реченні?Зачитати назви  тварин, які були в зоопарку. Як було Зіні в зоопарку?

*Підібрати  речення з тексту до малюнків, вміщених  у букварі.

*Розповідь про заповідники.(предметні малюнки)

У тексті розповідалося про різних тварин,що живуть в зоопарку. А чому ці тварини живуть в зоопарку , не на волі?

В зоопарку живуть переважно рідкісні тварини, які мешкають у далеких краях?

Крім цього, на Землі є такі тварини , яких залишилося  дуже мало. Вони взагалі можуть вимерти і зникнути. Щоб цього не сталося ,їх поміщають у заповідники , вони живуть , як на волі, і охороняються.

Частини цих тварин  живе в зоопарках.

В лісах  України раніше майже не було лосів, козуль. А зараз їх стає все більше і більше. Ці тварини охороняються законом.

В Україні є великий заповідник  Асканія –

Нова, де живе багато рідкісних  А найближче до нас Карпатський заповідник.

  • Читання тексту ланцюжком.
  1. Розвиток зв’язного мовлення

*Загадка.

Влітку  медом ласував,

Досхочу малини мав.

А як впав глибокий сніг,

Позіхнув і спати ліг.(ведмідь)

  • До яких  тварин належить ведмідь?
  • Чим покрите його тіло?
  • Якого кольору шерсті?
  • Які у нього лапи? Кігті? Зуби? Очі? Вуха?
  • Навіщо ведмедеві кігті?
  • Чим він живиться?
  • Що найбільше  любить?
  •  Як він зимує?
  • Бесіда за картиною «Природа»
  • Яка пора року?
  • Де відбувається подія?
  • Хто зображений на картині?
  • Що роблять діти?
  • Які у них личка?
  • Хто налякав дітей? Чим?
  • Складання речень за картиною.
  • В яких казках  героєм був ведмідь?
  • Гра «З якої казки?»
  •  Легенда «Звідки взявся ведмідь»
  1. Гр а    « Дід Буквоїд» ( за таблицею)

К.З. М.Р.З.

З.Р.К.  З.Р.

     VIII.    Ознайомлення з дитячим журналом

          Гра « Так – НІ»(сигнали)

 IX .  Підсумок уроку.

  • Яку букву ми вивчали?
  • Які звуки може позначати буква з?
  •  Що нового дізналися?
  • Що було  найцікавішим?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
24 квітня 2023
Переглядів
240
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку