Урок математики
1 клас
Тема. Закріплення таблиць додавання і віднімання чисел в межах 10.
Мета. Закріплювати знання учнів таблиць додавання і віднімання в межах 10; розвивати точні та швидкі обчислювальні навички, пізнавальну діяльність учнів; вправляти у розв’язанні прикладів та задач; виховувати почуття дружби, взаємодопомоги, любові до тварин.
Обладнання. Комп’ютер, мультимедійна установка, таблиці написання цифр, таблиці з прикладами для усного рахунку; індивідуальні конверти з геометричними фігурами; диск «Числа і цифри», альбом ілюстрацій «Чарівний світ чисел»
Хід уроку
1 Організація класу
Продзвенів уже дзвінок…
Починається урок
він незвичний і цікавий
Тож, будьмо, уважні,
активні й старанні!
ІІ Повідомлення теми і завдань уроку
У нього сьогодні День народження і він запросив до себе на свято друзів - тварин. Басяня дуже хоче з друзями розділити цю радість. Але тваринки по дорозі до песика зустріли перешкоди – математичні завдання. Справа в тому, що друзі-звірі не ходять до школи і не можуть справитись із ними. Може допоможемо Басяні побачити друзів на дні народження?
ІІІ Робота над темою уроку
1. Усний рахунок
а) - Хто ж першим прийде на свято?
Загадка
Хутряна руденька шуба,
із сосни стриба на дуба.
В лісі любить вона жити
Відгадайте, хто це, діти? (Білочка) Слайд 2
б) На дошці грибочки із прикладами. І праворуч – відповіді. Учні з’єднують відповідь з відповідним прикладом.
3+2
(8; 5; 9; 6; 1; 10)
2. Каліграфічна вправа
- Яке з чисел – відповідей найменше? (1)
Слайд 3 (мавпочка)
Довга, мов спиця, дзьобата, мов птиця:
Що це за цифра така? – «Одиниця!»
Маєм єдину ми кулю Земну,
І Батьківщину, звичайно ж, одну.
Ти теж єдиний, на інших не схожий,
Бути тобою ніхто більш не може.
Та наодинці бува нуднувато –
Ще б хоч одного рушаймо шукати…
(на дошці таблиця- зразок цифри 1)
Отже, зошит свій я відкриваю.
На вкоси його кладу
Ручку правильно тримаю
Буду я писати вправно
Сяду прямо, не зігнуся.
До роботи я беруся.
Діти записують рядок цифри 1
б) Робота в альбомі «Чарівний світ чисел» (с.2-3)
«Крокуємо пальчиками»
3. Математичний диктант
- Хто це ще поспішає на радісне свято?загадка
Сам високий я на зріст
Заміст носа в мене хвіст (Слон) (Слайд 4) (слоник)
- А ви сьогодні допоможете слонику виконати математичний диктант?
а) Один учень записує на дошці, решту – в зошитах.
7 зменшити на 2;
3 збільшити на 1;
Попереднє число числа 7;
Наступне число числа 9;
До 3 додати 0;
Від 5відняти 5.
б) перевірка (5; 4; 6; 10; 3; 0)
- Ось і слоник на святі!
4. Кругові приклади
Звучить пісенька про Колобка. (Слайд 5) (колобок)
Я по засіку метений,
Я із борошна спечений.
Я від діщда утік, я від баби втік.
4+2 7+3
5+2 6-1
8-4 10-2
(Робота на дошці і в зошитах )
5 Фізкультхвилинка
Я малюю зайчика для вас – раз
(Колові рухи руками над головою)
Це у нього, бачите, голова – два
(Руки кладуть на голову)
Це у нього вуха догори – три.
(Піднімають руки вгору над вухами)
Це стирчить у нього хвостик сірий – чотири
(Повертають тулуб вліво, вправо)
Це очиці весело горять – п’ять
(Руки до очей)
Ротик, зубки, хай морквинку їсть – шість.
(Жують «морквинку»)
Шубка тепла, хутряна на нім – сім
(Плещуть у долоні)
Ніжки довгі, щоб гасав він лісом – вісім.
(На місці скачуть, біжать)
Ще довкола посаджу дерева я - дев’ять
(Садять дерево, притопчують ногами ямку)
І хай сонце сяє з-під небесся - десять
(Піднімаються на носочках, руки догори)
- Дітки, кого ми згадали у фізкультхвилинці? (Зайчика) (Слайд 6) (зайчик)
6. Задачі (усно)
- То яке ж завдання повинен виконати Зайчик?
Білочка Муся знайшла 6 горішків,
А білочка Дуся – 3 горішки. Скільки всього горішків знайшли подружки-білочки)
(6+3=9 (г.))
У ведмедика Тимка 7 ягідок малини, а у ведмедика Косолапчика – на 3 ягідки менше. Скільки ягідок малини у Косолапчика? (7-3=4 (яг.))
7. Самостійна робота
- Як весело і радісно на душі у Басяні!
- А як ви думаєте, чому? Бо всі друзі, яких він дуже чекав, потрапили на свято. І за це він вдячний саме вам, діти. За це він хоче всіх вас пригостити чарівними «математичними цукерками»
(На індивідуальних картках у формі цукерок учні виконують диференційовані приклади – за кольорами)
1 варіант 2 варіант 3 варіант
10-4+3 4+5-3 2+8
8+1-5 7-4+5 8-5
6+2
8. Цікава геометрія
- Діти, ви знаєте, що в казках вовк злий і ображає слабших і менших звірят?
Слайд 7 (вовк)
- Але для цього нам потрібно потрапити до цікавої геометрії.
а) Які геометричні фігури ви бачите? (Слайд 8)
- Молодці! Яка фігура зайва? Чому? (круг, бо в нього немає кутів)
б) Діти, у вас на партах лежать конверти з різними геометричними фігурами. Пофантазуйте і викладіть свої «подаруночки» для нашого іменинника із цих фігур.
ІV Підсумок уроку
Діти всі разом виконують пісню на вірш Н.Забіли «Жила собі бабуся і песик з нею жив»
Слайд 9(всі тваринки разом з подарунками)
Слайд 10 (Дякуємо за увагу!)