Тема: Закріплення вивчених таблиць множення і ділення. Складання і обчислення виразів. Розв’язування задач.
Мета: закріпити знання вивчених таблиць множення та ділення; вдосконалити вміння розв’язування задач; виробляти культуру математичних записів; розвивати логічне мислення, пам'ять, творчу активність учнів; виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики;
Тип уроку : урок формування знань, умінь і навичок;
Обладнання: презентація, зошит, підручник
Література: 1. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів,
2. Математика: підруч. для 2 кл. закладів загальної середньої освіти / Н. П. Листопад. — К. : УОВЦ «Оріон», 2019. — 160 с. : іл.,
3. Методична література
Хід уроку
Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи швидше в клас!
Біля парти станемо чемно —
Плине час хай недаремно.
-Добрий день, діти. Мене звати Поліна Олександріна і сьогоднішній урок проведу у вас,я.
-Як часто ви відвідуєте з батьками магазин?
-Чи подобається вам ходити з батьками за покупками? Чому?
-Чи відпускають вас батьки самостійно до магазину робити покупки?
-Що необхідно для того ,щоб щось купити?
-Як називається дуже великий магазин ?(Супермаркет.)
-Чому він так називається?
Сьогодні ми підемо в супермаркет за продуктами.
- Ми будемо багато працювати. Хто швидко і правильно відповідатиме, той буде покупцем дня.
1. Усний рахунок
- Пригадайте , коли ви зайшли до супермаркету, що вам потрібно зробити спочатку? (Здати речі в камеру зберігання) .
- Дійсно, охоронець вас не пропустить до магазину з великими пакунками, або сумками, тому їх потрібно здати в камеру зберігання. Проте, часто буває, що комірки зайняті.
Наприклад, як у наступній вправі. Треба скласти вирази за зразком і прочитати їх різними способами.
-Перший вираз 6 : 3= 2 ; частка чисел 6 і 3 дорівнює 2.
-А наступна комірка вільна. Хто хоче її зайняти? Яке число має бути у наступній комірці?
-Отже, речі здані, проходимо до торгової зали.
-Розгорніть свої зошити та запишіть
18 лютого
Класна робота
-Діти, як ви любите робити покупки. Вибирати товар самостійно чи коли батьки вам самі обирають?
- Добре, ви дорослі вже, то ж зможете виконати вправу самостійно. Розгорніть підручники на сторінці 110, знайдіть вправу 663. Напишіть у зошиті самостійно. Складіть вирази та обчисліть їх значення.
-Відповіді до виразів є цінами товарів.
- Які з цих товарів ми можемо купити?
Вправа 663
Розв'язання:
• 21 : 3 = 7
• 24 : 8 + 20 = 23
• 3 • 8 - 5 = 19
-Продовжуємо мандрувати супермаркетом. У наступному відділі пройшла буря і товари розгубили свої цінники. Давайте допоможемо повернути їх на місце.
У підручнику знайдіть вправу 664. Треба прочитати вирази та обчислити їх значення.
Наприклад, суму чисел 2 і 4 помножити на 3.
(24 - 18) • 3 = 18
(19 + 5) : 3 = 8
3 • (19 - 10) = 27
-Порядок наведено.
Фізкультхвилинка (відео)
- А зараз я пропоную трішки відпочити.
Продавець-консультант запрошує вас до відділу «Овочі-фрукти».
Тут нас чекає задача 665.
-Слухаємо уважно задачу. Ще раз слухаємо задачу.
-Про що йде мова в задачі? (про груші і яблука)
- Що робили з яблуками і грушами? (купували)
- Про що запитується в задачі? (Скільки всього кілограмів яблук і груш купили?)
-Чи можемо ми відразу дати відповідь на запитання? Чому? (Ми не знаємо скільки кг груш)
-Скільки кілограмів яблук купили ?
-Чи можемо ми дізнатися скільки купили кілограмів груш?
-Як саме ми про це дізнаємося? (9 : 3)
-Якщо у кілька разів менше ,то будемо ділити.
-Скільки отримаємо? (3)
-Отже, яблук 9 кг, а груш- 3 кг.
-Чи можемо ми тепер дати відповідь на питання?(Так)
-Про що запитується в задачі? (Скільки всього кілограмів яблук і груш купили)
-Як дізнатися скільки всього кг яблук і груш? (9 + 3)
-Запишемо коротку умову задачі. Які будуть ключові слова?
Яблук – 9 кг
Груш - ?, у 3 р. менше
- Запишемо розв̍ язання цієї задачі в зошиті. Запишіть посередині рядка слово
«Розв̍ язання».
-Про що ми дізналися спочатку? (скільки кг груш)
-Якою дією? (Ділення)
- Запишемо 1 дію. Пишемо кожний символ у окремій клітинці.
-Про що ми дізналися далі? (Скільки всього кілограмів яблук і груш купили)
-Якою дією? (Додавання)
-Запишемо 2 дію з нової клітинки і пояснюємо.
-Чи дали ми відповідь на питання задачі?
-Запишемо відповідь.
Розв ̕ язання
Відповідь : 12 кілограмів.
-Ми тепер можемо покуштувати фрукти, а от кроликам більше до смаку овочі. Закупимо овочі для них?
- Розв' яжемо задачу 666
Розв’яжи задачу, скориставшись коротким записом.
-Слухаємо уважно задачу.
-Давайте розглянемо короткий запис цієї задачі.
-Як дізнатися скільки кг капусти? (Від 80 відняти 53)
- Скільки отримаємо? (27)
-Як дізнатися скільки кг буряків? (27:3) Скільки отримаємо? (9)
-Посередині запишемо слово задача 666. З нового рядка посередині слово
розв' язання.
-Отже, запишемо 1 дію.
-Про що ми дізналися далі? ( Скільки кг буряків)
-З нового рядка запишемо 2 дію.
-Чи дали ми відповідь на питання задачі? ( Так)
-Запишемо відповідь.
Розв̍ язання
Відповідь : 9 кілограмів
-Як ви гадаєте кролики будуть задоволені?
-До супермаркету напередодні завітав ревізор. Йому показали наступну діаграму. Знайдіть номер 667.
-Діти, розгляньте діаграму. Що на ній зображено?
- У яких одиницях вимірювали масу фруктів? ( У центнерах)
- Яких фруктів продали найменше? (Груш)
- Яких фруктів продали однаково? ( Бананів і яблук)
- Чого продали більше — лимонів чи яблук? (Яблук)
-Яких фруктів менше,ніж ківі? (Груш)
-Яких фруктів більше, ніж лимонів? (Бананів і яблук)
-Мені здається ми непогано провели час у супермаркеті та щоб ще раз пригадати ці емоції ви вдома виконаєте таке завдання.
Впр.668, з. 669
Увага! Наш супермаркет закривається. Визначимо покупця дня. (Самий активний учень)
-Ви сьогодні молодці!