Закріплення вивченого матеріалу. Розв’язування рівнянь. Задачі з буквенними даними.

Про матеріал
Урок за підручник Листопад. Закріплення вивченого матеріалу. Розв’язування рівнянь. Задачі з буквенними даними.
Перегляд файлу

Урок №                                  

Тема. Закріплення вивченого матеріалу. Розв’язування рівнянь. Задачі з буквенними даними.

Мета : продовжити роботу над формуванням  громадянської, математичної , культурної компетентностей;  закріплювати знання таблиць множення і ділення чисел, удосконалювати вміння учнів розвязувати  задачі з буквенними даними; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення;  виховувати  любов до української культури, повагу до традицій.

Очікувані результати:

обчислює усно зручним для себе способом; [3 МАО 4.3]

володіє навичкою табличного множення і ділення; [3 МАО 4.3]

застосовує в обчисленнях переставний закон множення, взаємозв’язок між діями множення і ділення; правила множення і ділення з числами 1 і 0, ділення рівних чисел, множення на 10; [3 МАО 3.2], [3 МАО 4.3]

застосовує правила порядку виконання дій під час обчислень значень виразів без дужок та з дужками; [3 МАО 4.3]

розв’язує прості і складені сюжетні задачі, задачі з геометричним змістом, компетентнісно зорієнтовані задачі; [3 МАО 3.1], [3 МАО 2.3].

Обладнання: засоби ІКТ та їх програмне забезпечення, зображення овочів з  картками для парної і групової роботи, дзвіночки.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент.

Урок уже  почався, діти,

Всі зібрались на урок.

Ви готові працювати?

Додавати й віднімати,

Вчасно руку піднімати,

Щоб рівняння і задачу

Вірно розв’язати.

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання №464, №465

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми уроку.

  1. Усний рахунок:
  •        Побудуйте вежу, щоб дізнатися тему уроку. Будувати потрібно починати з найменшого числа до найбільшого.

 

 

  •        Сьогодні на уроці ми з вами  закріпимо наші знання з таблиць множення і ділення чисел, працюватимемо над розв’язуванням рівнянь і задачі. І в цьому нам сьогодні допомагатиме українська кухня.
  1. Каліграфічна хвилинка
  •        Скільки ж страв ми сьогодні розглянемо нам підкаже каліграфічна хвилинка.
  •        Знайдіть числа 30. Запишіть каліграфічно результат.

IV. Узагальнення і закріплення знань.

  1. Парна робота. Гра «Вареники»  №468.
  •        Прослухайте діти загадку і відгадайте:

 

Довго з тіста їх ліпили,
У окропі поварили.
Потім дружно ласували,
Ще й сметанки додавали.
(Вареники)

 

  •        А чи любите ви вареники?
  •        А  яка начинка є вашою улюбленою?
  •        Вареники – українська національна страва у вигляді відвареного      прісного тіста і начинки  з картоплі, м'яса, грибів, овочів, фруктів, ягід та сиру. Яка об’єднує за одним столом всю родину.

с∙8=64                                           45:х=9

с=64:8                                            х=45:9

                                   с=8                                                х=5

   8∙8=64                                          45:5=9

 

 

Фізкультхвилинка

 

4. Робота в групі. №468.

1) Послухайте та відгадайте загадку:

Морква, біб і цибулина,

бурячок і капустина,

ще й картопля — шусть у горщик.

Ну й смачний ми зварим…(борщик).

 

 

  •        Борщ є візитівкою української національної кухні. На сьогодні налічують понад 70 рецептів червоного борщу. І один з них ми сьогодні з вами приготуємо.

      

           Повторення правил роботи  групі.

Обчислення виразів.

Морква                45-9:6=6

Картопля             6∙8:6=8

Капуста               42∙1:6=7

Буряк                   3∙8:6=4

Цибуля                45-36∙9=81

Квасоля               18:6∙9=27

Кріп                     30:6∙9=45

Сіль                     (20-14)∙9

Перець                 3

Горох                   4

 

 

  1. Самостійна робота. Робота над задачею №473.
  •        Як же без десерту? Пропоную вам джем з яблук, мандаринів і груш.
  •        Розвяжіть самостійно задачу №473.

 

V. Підсумок уроку. Рефлексія.

Вправа «Незакінчене речення»

  • На сьогоднішньому уроці я дізнався(-лась)...
  • Мені особливо сподобалося ...
  • Знання з уроку мені знадобляться ...
  • На сьогоднішньому уроці мене здивувало ...

 

VІ. Завдання додому.

С.83, №471 розв’язати задачу і № 474 розв’язати рівняння.

 знайти значення виразів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

                    </div>
                </div>
                                                                                                            </div>
                    

                    

                                    </div>

                <div class=

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
8 жовтня
Переглядів
94
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку