Сумський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №21
Сумської міської ради
Розробка показового уроку
З предмету «Математика» на тему
«Закріплення вивченого про багатоцифрові числа»
проведеного 22 листопада 2024 року
в 4-Б класі
(у межах методичного тижня з теми «Упровадження інноваційних педагогічних технологій як пріоритетний напрям роботи щодо створення сучасного освітнього простору в контексті компетентнісно орієнтованої освіти», група Б)
Учитель початкових класів
Нікітенко С.В.
2024/2025 навчальний рік
Тема. Закріплення вивченого про багатоцифрові числа.
Мета:
- виховна: виховувати комунікативність, взаємоповагу, патріотичні почуття, любов до Батьківщини.
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.
Обладнання: підручник «Математика» 4 клас (1 частина) Наталя Будна, Марко Беденко 2021р.
Електронні ресурси:
1) Ютуб-канал:
- зорова гімнастика "В пошуках рукавички"
2) Освітній ресурс Всім pptx
- презентація до теми уроку з власною доробкою
3) Навчальний ресурс для створення вправ, вікторин, ігор wordwall
- гра «Відкрий коробку»
4) Сервіс для створення QR-кодів
5) Сервіс для створення інтерактивного матеріалу Classtime
- математичний тренажер
Перебіг уроку
І. Організаційний момент
І тоді обов’язково наш урок цікавим буде!
- Чи справдяться ваші очікування, ми дізнаємось у кінці уроку.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
- Почнемо урок з каліграфічної хвилинки. Вона допоможе нам дізнатися дещо цікаве про нашу країну в числах.
Перевірка: 7000 30000 20000 1545 2061
- Яке це число? (Чотирицифрове).
- Назвіть «сусідів» числа.
- Запишіть число 2061 у вигляді суми розрядних доданків.
а) Гра «Відкрий коробку» (Навчальний ресурс для створення вправ, вікторин, ігор wordwall)
б) Вправа «Мозкова атака»
- Закінчи ланцюжок термінів:
Задача:
- Про що дізналися у 1 дії? (скільки сторінок набирає за 1 год)
- Як це зробили? (25:5=5 (ст.)
- Про що дізналися у 2 дії? (скільки сторінок буде набирати за 1 год)
- Як це зробили? (5+1=6 ( ст.)
- Про що дізналися у 3 дії? (скільки набере за 3 год)
- Якою дією? (6*3=18 (ст.)
Приклади:
(329.000, 699.994, 171.883, 24.992)
4.Актуалізація знань учнів
1) Математичний диктант
- Кількість міст в Україні дорівнює сумі чисел 300 і 159.
- Запишіть суму чисел 1901+90 і отримаємо рік проголошення незалежності України.
- Запишіть число, яке складається із 603 одиниць 2 класу і 630 одиниць 1 класу (Саме такою, приблизно, є загальна площа територія нашої держави).
- Обчисліть різницю чисел 1522 і 401, такою є протяжність найдовшої річки в Україні.
- Запишіть суму чисел 1900 і 161, отримане число є висотою найвищої точки Українських Карпат
Перевірка: 459, 1991, 603 630 кв. км, 1121 км, 2061
Самоперевірка
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми закріпимо знання про додавання і віднімання багатоцифрових чисел.
ІV. Мотивація навчальної діяльності .
- Навіщо вміти додавати і віднімати багатоцифрові числа? (для приготування їжі, подорожей, купівлі товарів…)
Зорова гімнастика
V. Закріплення вивченого.
1.Робота з підручником
1) колективне обчислення прикладів № 652
2) обчислення прикладів з перевіркою № 653 (дівчатка – 1 приклад, хлопчики – 2 приклад)
3) самостійне обчислення прикладів з перевіркою № 654 (завдання для 1 групи)
4) Математичний тренажер на онлайн-платформі Classtime (завдання для 2 групи)
5) Колективне опрацювання задачі № 655
- Прочитайте задачу.
- Про кого розповідається в задачі? (Про хлопчика)
- Що робив хлопчик? (Піднімався сходами вгору та біг вниз)
- За який час хлопчик піднявся вгору? (За 2 хв 40 с)
- За який час він збіг вниз? (У 2 рази швидше)
- Про що запитують у задачі? ( Скільки часу знадобилось хлопчику на рух вгору і вниз)
(1 група – самостійне обчислення задачі, 2 група – колективне обчислення задачі)
6) Геометричне завдання
- Визначте прямі кути у многокутнику і запишіть їх.
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
- Чи справдились ваші очікування?
- Хто задоволений своєю працею на уроці?
1) Вправа «Мікрофон»
Мені вдалося …
Мені сподобалося …
Було складно …
- З яким смайликом настрою ви закінчуєте наш урок?
Оцінювання
VІІ. Домашнє завдання
С. 111, 1 група: обчислити приклади № 660; 2 група: розв’язати задачу № 661