Урок навчання грамоти
у 1 класі на тему:
«Закріплення вмінь писати вивчені букви в поєднанні. Розвиток мовлення»
Підготувала:
вчитель початкових класів
Гаман Ірина Володимирівна
Тема. Закріплення вмінь писати вивчені букви в поєднанні. Розвиток мовлення
Мета. Навчальна: закріпити вміння писати вивчені букви; формувати вміння спостерігати, аналізувати.
Розвивальна: розвивати мовлення.
Виховна: виховувати охайність, уважність, любов до природи, бажання допомагати птахам.
Засоби навчання. Цеглинки LEGO, презентація.
Інтеграція. Соціальна, мовно-літературна галузь.
Тип уроку. Закріплення вивченого матеріалу.
Перебіг уроку
І. Вступна частина.
1. Організація класу.
Сіли всі рівненько, гарно
І працюємо старанно.
— До нас сьогодні із лісової школи завітали учні. Відгадайте, будь ласка, хто це?
У лісі живе,
Горішки гризе,
Грибочки збирає,
На зиму складає. (Білочка)
В темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має.
Їй на місці не сидиться.
Як зовуть її? (Лисичка)
Куций хвостик, довгі вушка,
Шерсть м’якенька, як подушка.
Скаче вгору, наче м’ячик.
Хто це, діти?
Сірий… (Зайчик)
Звірята прийшли, щоб побачити як дітки нашого класу запам’ятали вивчені літери, як читають та працюють.
ІІ. Основна частина.
Гра « Знайди звукову модель»
Робота у звичайних зошитах.
Малюнковий диктант.
Пальчикова гра:
Робота у парах.
Чи…ло, сві…ка, а…рус, та…ка, зе…ля, кул…ка, ка…ка.
Робота з цеглинками LEGO.
Розвиток мовлення.
Взимку
Настала зима. Сонечко світило, та не гріло. Ліс, поле, будинки вкриті снігом. Замерзла річка. Діти катались із гірки.
Степанко і Марічка повісили у садочку годівничку. Прилетіли синички і горобчики. Спасибі, діти!
Робота у групах.
ІІІ. Заключна частина.