Закріплення знань про букву "К". Урок - казка

Про матеріал

Конспект уроку з навчання грамоти "Закріплення знань про букву "К" пропоную у формі нестандартного уроку - уроку-казки. Такий урок спонукає дітей до самостійної праці, творчого мислення, пошуку рішень, розвитку творчих здібностей учнів.

Перегляд файлу

Урок-казка

 

Тема: Закріплення знань про букву „К”.

Мета: закріплювати звукове значення букви „к”, удосконалювати навички    читання складів, слів та речень з вивченими буквами, удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів, розширювати та збагачувати словниковий запас учнів;

сприяти розвитку зв`язного мовлення учнів, творчості, уваги, пам`яті;

виховувати інтерес до усної народної творчості, почуття прекрасного.

 

Обладнання: звукові схеми, картки-склади, карти зі словами,

                       предметні малюнки героїв казки.

 

Хід уроку:

І. Організація учнів класу.

        Дзвоник вже сигнал нам дав,

        Працювати час настав.

        То ж ми часу не гаймо,

        Працювати починаймо!

 

- З чого ж нам його почати?

- Скоромовку розказати!

 

   Поправляємо  язички,

   Щоб не плутались значки.

   Перший ряд вже починає –                   Другий ряд теж не дрімає

   Скоромовку промовляє:                         І швиденько промовляє:

        Мама  вчить мене читати,                       Начитався букварика

        Вчить мене читати тато.                          Та й малюю косарика.

        Вчить дідусь і вчить бабуся,                    Коси сіно, косарику,

        Скоро–скоро я навчуся!                           На своєму гектарику.

 - Молодці!

ІІ. Знайомство з Колобком.

  - Діти, сьогодні  до нас на урок завітала казка. Відгадайте її назву.

    Борошенця намели

    І в печі його спекли.

    Він - через вікно, в лісок.

    Хто це, друзі?    (Колобок)

 - Правильно, діти -  це Колобок. Ви впізнали цього симпатичного

казкового героя? Ось він.   (на дошці з`являється малюнок колобка)

1. Вправа „Мозкова атака”

 - Чи знаєте ви казку „Колобок”?

 - Хто головний герой цієї казки?

 - Що сталося з Колобком у кінці казки? Чому?

 - Чому ця історія про Колобка називається казкою?

  ( діти швидко відповідають на всі питання)

 - Молодці, діти! Я думаю, що сьогодні нам дуже легко і цікаво буде на уроці, бо ви всі активні, кмітливі, уважні.

2. Повторення вивченого про звук [к].

 -  Який звук повторюється в  слові  колобок  двічі?   (Звук [к]).

 - Дайте  йому характеристику.  Доведіть свою відповідь. (Приголосний, твердий)

 - Якою буквою він позначається на письмі?    (буквою  „Ка”)

ІІІ. Подорож Колобка.

1. - Сьогодні Колобок запрошує всіх у свою казку, в якій нас чекають різні пригоди. Ви готові? Вирушаймо!

    У хатині біля граба

    Жили-були дід та баба,

    І синочка вони мали,

    Колобком його назвали.

 - Поклала бабуся Колобка на підвіконня, а він – скік на призьбу і покотився по доріжці. Дивиться, а на доріжці букви лежать, плачуть, а піднятися не можуть. Хотів Колобок підняти їх, а букви сердяться, бо не знає Колобок, як вони називаються. Допоможемо йому!  (діти називають вивчені букви)

 - Які звуки позначають ці звуки?  (Діти відповідають)

 - Чим відрізняються букви від звуків?    (Звуки – чуємо і вимовляємо, букви – бачимо і пишемо, читаємо)

2. Робота у парі.

Гра „Продовж слово” (кожна пара  отримує карточку з початком слова: КА...  КО ...  КІ...   КУ...   КИ...  потрібно придумати якомога більше слів з даним початком)

 - З одним із придуманих слів, складіть речення.

 - Молодці, діти.

ІV. Зустріч з Зайчиком.

   Покотився Колобок далі, а назустріч йому...

      А це хто заплющив очі?

      Світла бачити не хоче?

      Не стрибає і не грається,

      Під кущем ховається?    (Зайчик)

  - Колобок, Колобок, я тебе з`їм.

 - Не їж мене, Зайчику, давай краще пограємось у гру, а діти нам допоможуть.

1. Групова робота.

  - Налетів вітер,  зірвав листя і розкидав їх . А листочки не прості, на них написані слова якісь. Спробуйте з цих слів скласти речення. Не забувайте, що речення починається з великої букви, а в кінці ставиться крапка. (кожна група отримує листочки, на яких записані слова  - потрібно скласти з ними речення).

1 група:       сосни.       лісі           У

2 група:       сосні         На             сова.

3 група:       лис.           норі          У

4 група:      сосни         калина.     Коло

Кожне речення прочитується групою. Вчитель задає питання до кожного складеного речення.

 - Що у лісі?             (сосни)

 - Хто на сосні?        (сова)

 - Хто у норі?            (лис)

 - Що коло сосни?    (калина)

На дошці з`являються  слова-відповіді  у два стовпчики  

 СОСНИ                    СОВА

 КАЛИНА                 ЛИС

 - Діти, Колобок чомусь розподілив слова  у два стовпчики. Як ви думаєте, чому?  (Тому, що в першому стовпчику слова, які називають рослини, а в другому – тварини)

 - Молодці, діти. Ви все правильно виконали. А наша казка  продовжується.

V.  Зустріч  з Вовчиком.  

1. Далі Колобок рушає,

    Вовка-братика стрічає.

- Щоб втекти від вовчика, потрібно прочитати слова в різному напрямку, з різною швидкістю.

            лом                         лосі                             косили      

       лин     мак          сини      сосна            солили     калина

   вам            лак    сани              смола    носили              малина

нам                  мала                         слово                              лимони

  - Прочитайте односкладові слова, двоскладові, трискладові.

  - Прочитайте слова з буквою К.

 - Похвалив Вовк Колобка і запропонував розім`яти м`язи, щоб легше подорожувалося.

2. Фізкульхвилинка.

 У країні казочок

 Жив веселий Колобок.

 Разом з ним усі звірятка

  Шикувались на зарядку.

  Похитали головою,

  Раз – притупнули ногою,

  Руки вгору підвели,

  Трішки ними потрясли.

  Нахилились вліво, вправо,

  Та цього іще замало:

  Руки вгору, руки вниз,

  Раз – присіли, піднялись...

  І працювати знов взялись.

VІ.  Зустріч з Ведмедиком.

      Колобок наш покотився

      І у лісі опинився.

      Озирнувся, роздивився,

      Із Ведмедиком зустрівся.

 - Колобок, Колобок, я тебе з`їм!

 - Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю.

 - Краще виконай моє завдання. Відгадай мої загадки і зроби звуковий аналіз слів-відгадок.

 - Діти, ми допоможемо Колобку виконати це завдання?

1. Працюємо консультантами.

(Діти виконують завдання індивідуально. А на кожному ряду вибирається дитина-консультант, яка перевіряє виконання завдання учнями свого ряду).

Загадки:

Біла латка, чорна латка по дереву скаче.     (Сорока)

Вдень мовчить, уночі гарчить,

Хто до господаря йде, знати дає.                  (Собака)

Має він великі ікла

І густу щетину.

Любить ритися в багнюці

Та ще й зве родину.                                         (Кабан)

VІІ. Зустріч з Лисичкою.

1. Покотився Колобок далі. Аж назустріч виходить хитра, довгохвоста  ....   (лисичка)

 - А Лисичка  була дуже хитра, вона говорить: „Гарно, Колобочку,  ти співаєш, але я все одно тебе з`їм”.

 - Не їж мене, Лисичко, краще ми з дітками покажемо тобі казку, а ти мене за це відпустиш. Згодна?

2. Інсценізація казки „Колобок”.

VІІІ.  Підсумок уроку.

1. Рефлексія.

 - Що нового ви дізналися на уроці?

 - Що сподобалося вам найбільше?

2. Саморефлексія.

Учні висловлюють свої думки з приводу того, що вони вміють, знають і що їм знадобиться в майбутньому (із сьогоднішнього уроку).

 

 

docx
Додано
14 травня 2018
Переглядів
2707
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку