Загальні відомості з життя Т. Г. Шевченка

Про матеріал

Презентація містить основну інформацію про життя і творчий шлях Тараса Шевченка. Висвітлено його дитинство в умовах кріпацтва, значущі знайомства в Петербурзі, які сприяли викупу поета з неволі, а також його творчі досягнення після здобуття свободи. Окремо представлено обставини арешту та заслання, що вплинули на його подальшу діяльність, і завершено описом останніх років життя та смерті Шевченка.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

ТАРАС ГРИГОРОВИЧ ШЕВЧЕНКО9 березня 1814 10 березня 1861

Номер слайду 2

Через рік після народження Тараса родина переїздить із Моринців до Кирилівки. У родини окрім Тараса, було 6 дітей .місце народження Шевченка с. Моринці

Номер слайду 3

У 8-ому віці батько віддав Тараса до школи, до кирилівського дячка-вчителя Павла Рубана. За два роки Тарас навчився читати й писати. Шевченко потім згадував, як він школярем списував у бур'янах у саморобний зошит вірші Сковороди . Батьки Тарасика були кріпаками,тому померли дуже рано від тяжкої роботи. Мати у 1823р,батько у 1825р.

Номер слайду 4

Тарасик повертається до Кирилівки й пасе громадську череду. Залишившись сиротою, малий Тарас деякий час жив у дядька Павла, який став опікуном сиріт. Згодом майбутній поет іде школярем-попихачем до кирилівського дяка Петра Богорського, де його життя було постійно напівголодним. Звідти він тікає . Вже в шкільні роки малим Тарасом оволоділа непереборна пристрасть до малювання. Він мріяв стати маляром і вперто шукав у навколишніх селах учителя малювання,але всі йому відмовляли.

Номер слайду 5

1827 року Т. Шевченко наймитує у кирилівського священика Григорія Кошиця. Рано виявився у хлопця хист і до малювання, який помітив маляр із села Хлипнівці, але на той час Шевченкові було вже чотирнадцять років і у 1829 його зробили козачком В. В. Енгельгардта. А у 1831 з ним же їде до петербурга прислужувати.

Номер слайду 6

Микола Костомаров. Доленосні знайомста в ПетербурзіКарл Брюллов Іван Сошенко Василь Жуковський

Номер слайду 7

У 1836 відбувається знайомство з Сошенко. Він першим помічає здібного художника. Брюллов. Жуковський. Навесні в 1838 р Брюллов та Жуковський вирішили викупити молодого поета з кріпацтва.

Номер слайду 8

18 квітня 1840р. з'являється перша збірка Шевченка — “Кобзар”. Це була подія величезного значення не тільки в історії української літератури, а й в історії самосвідомості українського народу. Вони засвідчили, що в українське письменство прийшов поет великого обдаровання.

Номер слайду 9

У квітні 1846 року Тарас пристав до Кирило-Мефодіївського братства — таємної політичної організації, заснованої з ініціативи Миколи Костомарова. 1847-го Шевченко було зараховано на посаду вчителя малювання в Київському університеті Святого Володимира.

Номер слайду 10

Арешт Шевченка. Через донос Олексія Петрова про існування в університеті в Києві Кирило-Мефодіївського братства як політичного таємного товариства, створеного студентами . Насамперед в усній формі 28 лютого, а потім 3 березня 1847-го — письмово, свою інформацію він передав жандармам.

Номер слайду 11

(1847) Поспішаючи на весілля Костомарова, у якого мав бути боярином. Костомарова вже в цей час арештували,в нього знайшли шевченкові поезії, але Шевченко ще про це не знав. Про маршрут Тараса уже знала поліція, тож чекала, коли дніпровський пором допливе до берегів ріки, — і Шевченка заарештували. При затриманні знайшли у Шевченка рукописні його власні вірші та приватне листування ,які вважалися злочинних за змістом, на підставі цього його відправили до Петербургу на розслідування.

Номер слайду 12

1847 участь у Кирило-Мефодіївському товаристві не була доведена, але документом для обвинувачення був альбом "Три літа". Згодом Т. Шевченка заслали рядовим до Окремого Оренбурзького корпусу, заборонивши писати й малювати. 8 червня 1847 його доставили в Оренбург, а незабаром відправили в Орську фортецю. Зібрали і його друзів у одному приміщенні каземату ІІІ відділу й оголосили їм царський вирок. Кара Шевченкові була найтяжчою. Але він знайшов спосіб писати вірші та навіть малювати,за цей час створив цикл віршів називалися в «Казематі» включає тринадцять пронумерованих віршів. Друзі Шевченка клопотали про його звільнення, однак тільки у 1857 році, через два роки після смерті імператора Миколи I, клопотання увінчалися успіхом, і поета звільнили із заслання.

Номер слайду 13

Місце поховання українського поета в місті Канів (Черкаська область) на Чернечій горі, над яким у 1939 році встановлений бронзовий пам'ятник .

pptx
Додано
3 листопада
Переглядів
89
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку