Заняття - тренінг. " Майбутнє України за свідомими патріотаим",

Про матеріал
Вболівати за минуле, сьогодення і майбутнє своєї держави, сприйняти її такою,якою вона є, і прагнути своїми вчинками будувати, відроджувати Україну заради прийдешніх поколінь
Перегляд файлу

                    Виховна година у  9 – А   класі

               Тема.     Майбутнє України за свідомими патріотами

Мета.     Вболівати за минуле, сьогодення і майбутнє своєї держави, сприйняти її такою,якою вона є, і прагнути своїми вчинками будувати, відроджувати Україну заради прийдешніх поколінь

              Вид заняття.   Виховне  заняття – тренінг

Обдаднанняі матеріали : папір, олівці, маркери, скотч.

 

Що підготувати  заздалегідь :   презентацію  «Майбутнє України за свідомими патріотами» ,  кліп «Легенда про Україну», голуби миру, кліп « Патріотичне виховання», пісні про Україну, вирізки з журналів із зображенням історичних подій,  кліпарти,  вінок – оберіг,карти – витинанки,  музичний супровід.

Результати навчання :

Дають визначення

  • Поняття війна, складають акровірш  до слова Україна; добирають прислів’я, приказки до слова патріот.

Називають

  • Людські якості та їх значення в житті.

Наводять

  • Історичні довідки, факти з життя України.

Пояснюють

  • Значення народних оберегів, аргументують історичні факти.

Демонструють

  • Уміння приймати рішення, зважаючи на думку іншого, застосовують техніку самоконтролю, уміння активізувати інтелектуальні здібності,свідомо формувати шкалу цінностей.

Розрізняють

  • Значення добра , зла; миру. війни

 

                                       Орієнтовний план тренінгу

1.  Стартові завдання (4хв.)

2.  Робота в групах ( 1хв.)

3.  Вправа « Мозковий штурм» ( 8 хв.)

4.  Інформаційне повідомлення « Наші обереги»  ( 5 хв.)

5.  Вправа « Модель моєї України»  ( 18 хв.)

6.  Підсумкове  завдання  « Легенда про Україну».

7.  Завершення тренінгу:   всі стали в коло, взялися за руки  і озвучили гасло  

      « Слава Україні!  Героям слава !»

8.  Патріотичний флешмоб  класу «Діти України».

9.  Вручення Голубів Миру гостям.

 

Хід заняття

Патріотизм – серцевина людини, основа її

                  активної позиції

(В. О. Сухомлинський)

 

Усміхнімось всім навколо -

Небу, сонцю, квітам, людям…

І тоді обов’язково

День для нас привітним буде.

              Учитель.  Доброго дня, дорогі учні, гості… Я рада щиро вітати Вас на  виховному занятті - тренінгу « Майбутнє України за свідомими патріотами»                                                             Слайд  №3

               А епіграфом до сьогоднішнього заняття будуть слова

В. Сухомлинського «Патріотизм – серцевина людини,основа її активної позиції »                                                                                      Слайд  №2

             Мета заняття: вболівати за минуле, сьогодення і майбутнє своєї держави,сприйняти її такою ,якою вона є і прагнути своїми вчинками будувати, створювати, відроджувати Україну заради прийдешніх поколінь.          Слайд  №4

              Ми щасливі, що народилися на такій багатій,квітучій,мальовничій землі - нашій славній Україні .   Поговоримо з вами  про майбутнє нашої країни, яке залежить від вас, від вашої громадянської позиції, від життєвої активності, розуміння свого часу(складного і цікавого), від завдань, які постануть  перед вами  .

            Сьогодні  спробуємо  показати країну у різних часових вимірах і відзначити необхідні умови для  її розквіту і мирного життя.

  • Розпочнемо нашу роботу із  «Висловлювання – побажання»     

один одному на занятті. ( Бажано,щоб воно було коротким, влучним і складалося з одного , двох слів). Передаєте сердечко патріота  сусідові праворуч і водночас озвучуєте свої  побажання.     На роботу у вас  1 хвилина.

                                                                                                                 Слайд  №5

  • А зараз з вами спробуємо об’єднатися в три групи ( обираючи улюблений ваш колір - любові (червоний) , радості, тепла (жовтий), миру ( голубий)).

На роботу у вас  1 хвилина.

Розкладка з кольоровими сердечками. Займіть ,будь ласка, місця, відповідно  обраного кольору .                                                                 Слайд  №6

  • Переходимо до наступного виду роботи  « Очікування» Слайд№7

 На жовтих стрічках напишіть власне очікування від нашого заняття і наклейте їх як промінчики  сонця… На роботу у вас  3 хвилини.

 

                   1гр. Наша група   Любові очікує від  заняття  …(Озвучують)

                   2гр. Наша група   Тепла  очікує від заняття… (Озвучують)

                   3гр. Наша група    Миру очікує від заняття …( Озвучують)

 

 

  • Розглянемо « Правила роботи в групах»,    Слайд  №8

 які дозволяють нам ефективно працювати під час заняття. Обговоримо їх вголос.   На роботу у вас  1 хвилина.

 

  • Наступна вправа  «Мозковий штурм»  Слайд  №9

 Кожній групі пропоную 3 слова і відповідні  завдання до них.

Увага ,на листочках у вас розписані слова. Ваше завдання пояснити…

  • Війна в моєму розумінні – це …
  • Україна – скласти акровірш
  • Патріот – вибрати із запропонованих висловлювань  прислів’я  і приказки, які відповідають темі матеріалу.

 На роботу у вас  8 хвилин.

  • Наступний вид роботи  -  УНТ « Наші обереги»  Слайд  №10

                    Картинки  оберегів нашої землі.( Дуб, верба, чорнобривці, калина, тополя, барвінок) .  На листках даних рослин, які ви оберете, потрібно написати асоціативні якості цієї рослини,які притаманні   патріотові майбутньої  мирної України.

На роботу у вас  5 хвилин.

  • Наступний вид роботи «Модель моєї України» Слайд  №11

 Перед вами символічне зображення України . І сьогодні , пам’ятаючи про минуле, ступаючи сьогоденням і мріючи про майбутнє,  ви створюєте модель України  на трьох етапах її становлення.

  • 1 етап «Без минулого немає майбутнього » Слайд  №12

( Ви за допомогою підібраних картинок відтворюєте історичну довідку і захищаєте її).  На роботу  у вас  6 хвилин.

Прошу обрати свій напрямок роботи

1. Козаки

2. Голодомор

3. День пам’яті

  • 2 етап   «Тривожне сьогодення»  Слайд  №13

 ( Ви за допомогою підібраних картинок відтворюєте історичну довідку і захищаєте її).  На роботу  у вас  6 хвилин.

Прошу обрати свій напрямок роботи

1.Революція Гідності

2.Війна на Сході

3.Волонтерство

  • 3 етап «Моя Україна без війни»  Слайд  №14

( Ви за допомогою підібраних картинок відтворюєте історичну довідку і захищаєте її).  На роботу  у вас  6 хвилин.

Прошу обрати свій напрямок роботи

               1.  Мирна Україна

 2.  Освіта

 3.  Медицина

 

  • На завершення нашого заняття  перегляньте    кліп – «Легенда про Україну»                                                                                                                        Слайд  15

       Ми і свято шануємо минуле, сьогодення, і віримо в світле майбутнє   України. Ми пережили страшні часи минулого , вистраждаємо мирне небо будемо гордитися нашою країною в майбутньому, вона буде європейською державою… Обов’язково…                                                                Слайд  №16

                                                                                                               Слайд  №17

              Вірю в майбутнє твоє, Україно!

              В небо блакитне і жовті поля.

              Вірю в майбутнє твоє,Батьківщино - 

              Рідна, кохана,єдина земля !          

      Щиро  вам хочу подякувати , діти, за сьогоднішнє заняття. Я впевнена,  що Україна , патріотичний настрій  і наше  мирне майбутнє , в яке ми палко віримо,  – все в наших руках. 

     Дорогі діти, станьмо в коло,  візьмімося за руки і підтримаємо сьогодні  Україну патріотичним піднесенням і гаслом   -  Слава Україні ! Героям Слава. 

     А  нашим гостям подаруйте символ миру, добра і благополуччя    Голуб миру.

          Підсумок  заняття. Кліп «Діти України» і вся пророблена робота в 9-А класі з патріотичного виховання.                                                                                                              Слайд    18    

docx
Додано
23 лютого 2019
Переглядів
1240
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку