Заняття "Будьмо знайомі!"

Про матеріал
Матеріал можна використовувати при першій зустрічі вчителя з майбутніми першокласниками.
Перегляд файлу

1

 

 

 

 

 

Заняття-гра

з майбутніми першокласниками

«Будьмо знайомі!»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                     Підготувала вчитель початкових класів

                                                                      Яновська Альона Миколаївна

 

ТЕМА. Заняття-гра з майбутніми першокласниками «Будьмо знайомі!»

 

МЕТА : познайомитися з дітьми для подальшої співпраці, зацікавити дітей до занять; розвивати увагу, пам'ять, мислення, просторове уявлення;розвивати навички аналізу, синтезу, узагальнення; сприяти фізичному розвитку дітей; виховувати поважне відношення один до одного, сумлінність до праці.

Хід заняття

1. Знайомство

- Добрий день діти! По селу пройшла новина, що у вашому садочку багато майбутніх першокласників. Я – ваша майбутня вчителька. Мене звуть Альона Миколаївна.

Сьогодні мені допомагатиме моя помічниця – бджілка Міла.

А тепер ми хочемо познайомитися з вами. Міла полетить до кожного з вас по-черзі, а ви називатимете попередні імена, а в кінці своє..

2. Мотивація початку гри.

- Діти, а ви знаєте, що бджілки дуже розумні та працьовиті?

Спробуємо переконати нашу гостю, що ми розумні, кмітливі та працьовиті?

3.   Випробування 1.  Загадки про шкільне приладдя.

   Дуже я потрібна всім –
І дорослим, і малим.
Всіх я розуму учу,
А сама завжди мовчу. (Книга)

     Чи в лінійку, чи в клітинку —

Чистим був, а за хвилинку

Мерехтить від цифр і літер.

Здогадались, що це, діти?

Ручці він говорить: «Прошу!».

Це — шкільний учнівський... (Зошит) 

    Хутко стрибне на папір,
І, хоч вір, а хоч не вір,
Враз напише нове слово.
Ось і рішення готове.
Вправно пише у руці,
Бачать всі старання ці.
(Ручка)

   По папері він гуляє,
Різні речі зображає,
Гарний хлопець-молодець!
Хто це? Звісно ж, (Олівець)

- Всі ці речі дуже важливі під час навчання в школі. Ми ними будемо користуватися кожного дня.

4. Випробування 2.  Вірші-задачі.

- Всі предмети відгадали. Молодці!

- А тепер розв’яжіть вірші-задачі

  Три веселі киці

Грались на травиці.

Рижик теж до них прибіг.

Скільки кошенят усіх? (З + 1)

 - Васильку, ти чому сердитий?

 - Слив не можу полічити.

П'ять було, одну я з'їв.

Скільки мамі залишив? (5 — 1)

Їжачок  по лісу йшов,

На обід гриби знайшов:

2- під березою, 3- під осиною.

Скільки їх буде в корзині? (5)

5. Випробування 3. Назви одним словом

- І з математикою у вас добре. А тепер перевіримо вашу уважність.

Мені Міла передала цікавий конверт. В ньому є малюнки, на яких різні предмети. Ви їх називаєте, а потім добираєте спільну назву.

6. Випробування 4.

                 Фізкультхвилинка

Наша гостя вже стомилась і пропонує нам трішки відпочити.

7. Випробування 5. Познач предмети числом

А чи знаєте ви цифри? Перевіримо зараз. Порахуйте предмети і виберіть потрібне число, помітьте його прищіпкою.

8. Випробування 6. Знайди літеру

– І на останок трішки помалюємо, але що потрібно намалювати, ми дізнаємось із загадок.

На небі я тружуся
і знає мене кожний.
Я на всіх дивлюся, - 
На мене ж - не можна!    (Сонце)  Яким кольором ми намалюємо сонечко?

Сонця й зір це хатка-дім,

Місяць теж живе на нім.

У людей завжди потреба

дотягнутися до... (неба)   Яки кольором ми намалюємо небо?

 

Як прийде до нас весна,

Зеленіє скрізь вона. (трава)  А яким кольором ми намалюємо травичку?

- Які чудові малюнки у вас вийшли. Бджілка Міла дуже задоволена і на пам'ять хоче подарувати вам ось таких бджілок, що прикрасять ваші чудові малюнки.

9. Підсумок заняття

Закінчується заняття-гра!

Попрацювали ви завзято.

Дуже гарні ви малята!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
11 березня 2021
Переглядів
653
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку