«Чарівне яблучко»
Конспект інтегрованого заняття для II молодшої групи
Програмовий зміст: вчити уважно слухати і розуміти зміст казки, відповідати на запитання за її змістом; викликати у дітей бажання фантазувати, та імітувати рухи казкових персонажів; закріпити вміння самостійно зафарбовувати невеликі площі фарбою. У процесі пошуково-дослідницької діяльності розвивати допитливість, мислення; естетичне сприймання та творчі здібності у дітей. Виховувати любов до казки, почуття естетичної насолоди від малювання.
Обладнання: кошик, яблуко, чарівна паличка, іграшкова ворона Каркуша, тарілка, тертушка, фарби, паперові заготовки з зображенням яблука, казка
В. Сутєєва « Яблуко», ілюстрації до казки.
Хід заняття:
-
Діти, заходжу я сьогодні у групову кімнату і бачу нашу Каркушу - вона сидить на мольберті, біля неї кошик. Кар-кар,
-
Каркуша запрошувала мене подивиться, що ж вона принесла. Зазирнула я до кошика, а там ось що, показую дітям яблучко, чарівну паличку та яскраві картинки.
-
Малята, ви щось розумієте?
-
Я нічого не розумію.
-
Ой, Каркуша щось хоче сказати мені на вушко.
-
Діти, Каркуша хоче щоб я вам розповіла цікаву пригоду, яка з нею трапилася, а допоможуть мені ось ці яскраві картинки.
-
Ви готові слухати? Тоді сідайте зручненько та слухайте гарненько.
Розповідь казки вихователем В.Сутєєва «Яблуко» з показом ілюстрацій.
Бесіда за змістом:
-
Діти, вам сподобалась казка?
-
Хто знайшов яблуко?
-
Хто його зірвав?
-
Хто зловив яблуко?
-
Хто допоміг звірятам поділити яблучко?
Фізкультхвилинка:
-
Діти, зараз за допомогою чарівної палички я перетворю вас на лісових звіряток.
Гей, ви діточки - малята,
Пострибайте, як зайчата!
Стриб, стриб, стриб,
А тепер не гайте часу,
Як пташки ви політайте!
По діброві вздовж дороги
Йде ведмедик клишоногий.
Неквапливо йде вперед
І шукає де тут мед?
-
Діти, подивіться, Каркуша котить мені яблучко, хоче щоб ми його роздивилися.
-
Якого воно кольору?
-
Яку має форму?
-
Яке за розміром? ( велике чи маленьке)
-
Якщо ми його поторгаємо, яке воно, тверде чи м’яке? ( діти передають один одному яблуко)
Дослідницька діяльність:
-
Діти, подивіться, що я приготую з яблучка ( тру на тертушці яблуко).
-
Що у мене вийшло? Я приготувала яблучне пюре, яблуко стало м’яке.
-
Мама вам готує пюре?
-
Дивіться, що ще я приготую з яблучка. ( через марлю видавлюю сік з яблучка)
-
Що ще мама готує з яблучка?
-
Як ви гадаєте, яблучка корисні?
-
Так ,малята, яблучка треба їсти в них багато вітамінів. Якщо їсти яблучка то у вас будуть міцні зубки та рожеві щічки.
Малювання яблучка:
-
Діти, давайте для Каркуші та її друзів зробимо подарунки, розмалюємо яблучка.
-
Чим ми будемо малювати?
-
Якого кольору у нас є фарба?
-
Я пропоную вам взяти пензлики та розфарбувати яблучка які намальовані на білому аркуші, колір вибирайте самі. Працюйте охайно, бо ці малюнки ми подаруємо лісовим звіряткам.
Виставка робіт: Малята, Каркуші дуже сподобалися ваші малюнки, вона теж приготувала для вас сюрприз.
Дидактична гра: «Скуштуй за смаком» діти куштують яблуко.
Прощаються з Каркушою.