Заняття " Дитсадок - мій другий дім"

Про матеріал
Мета заняття: повторити лічбу , цифри, уміння визначати суміжні числа і позначати їх цифрами. Вчити дітей розв’язувати задачі на додавання і віднімання в межах 5, ознайомити з знаками -, +.Удосконалювати навички порівняння множинних величин.Розвивати зорову пам’ять, логічне мислення.Заняття - набір цікавих завдань на розвиток математичних здібностей і логіки.
Перегляд файлу

Тема дня : Дитсадок – мій другий дім

 

Пізнавальний розвиток : математика

 

Тема заняття:  Розв’зування задач. Порівняння множинних величин.

 

Мета: повторити лічбу , цифри, уміння визначати суміжні числа і  позначати їх цифрами. Вчити дітей розв’язувати задачі на додаванняі віднімання в межах 5, ознайомити з знаками -, +.Удосконалювати навики порівняння множинних величин.Розвиват зорову пам’ять, логічне мислення.

 

Прилади та матеріали: смужки, цифри  1-10, знаки -, +, роздатковий матеріал –груші, 6 на кожну дитину., дошка, маркер, червоні олівці, аркуш з зображенням лабіринту.

 

Хід заняття

 

Дитсадок – мій другий дім – ти і я живемо в нім. Живемо і навчаємося, математикою займаємося. Бо математика – наука, яка впорядковує наші думки. А ще математику називають Королевою наук.

 

Давайте пригадаємо. Кількісна лічба 1-10 ( ланцюжком),

 порядкова лічба.

Числа позначаються цифрами.

 Викладіть цифровий рядок від 1 до 10.

Робота на смужках виклади суміжні числа.

 

 Фізкультхвилинка

Про те, як ми збираємося в дитсадок і що ми там робимо.

 


 Один — ми вранці прокидались,

 потягнулись, одягалась.

Два — з водичкою ми дружим,

 умиватись любим дуже.

Три — швиденько, по порядку

 ми виконуєм зарядку!

 На чотири в нас — сніданок

 у такий чудовий ранок.

П’ять — бадьорий настрій маєм,

 залюбки в садок рушаєм:


 

Задача

 

Першим в дитсадок прийшов Давид

А потім підійшов Максим

Скільки разом хлопчиків у дитсадку?

Ця задача на додавання.

А бувають на віднімання

 

 

Віднімання   позначається знаком  -

А додавання знаком  +

 

Гра « Плюс-мінус»

 

У групі було четверо дітей, двоє пішли додому, скільки діток залишилося.

Ця задача на віднімання.

 

Робота на смужках з роздатковим матеріалом

 

- На столі – п ять груш. ( викладають),Оля  

Іванівна поклала одну. Скільки стало груш ?

- На столі  чотири груші, три груші – одну з’їв Олег, одну Віра, одну Оленка.

Скільки груш залишилося?

А тепер використаємо цифри для задачі:

- Гру грали п»ятеро дітей, двох діток забрали додому.

Скільки дітей залишилося?

 

Наш найперший калькулятор допоможе рахувати.

Пальчикова гімнастика

 

Моя родина

 


Раз — турботлива матуся,

два — до татка пригорнуся,

 бабця — три, дідусь — чотири,

п’ять — сестричку полічили.

 Ось така моя родина:

 і привітна, і гостинна.


 

Ми в садочку також родина . Є в нас хлопчики і дівчатка. А кого

більше, ми не знаємо. Давайте порахуємо. Виходять дівчатка, хлопчики. Лічба.

 

Порівняння множин.

Послухайте цікаву загадку, треба бути дуже уважним, щоб дати відповідь на запитання

 

шість хлоп’яток, сім дівчаток,

вісім жовтих каченяток,

дев’ять котиків кудлатих,

десять песиків вухатих.

 

шість хлоп’яток, сім дівчаток,  вісім жовтих каченяток,

 ( кого більше?)

 

дев’ять котиків кудлатих,

десять песиків вухатих.( кого менше? Котиків чи песиків?)

Виконують завдання

 

Пісню заспівували 4 хлопчики,

 а вправи робили п’ятеро дівчаток

Кого більше?

На скільки?

 

А тепер - акуратно складемо матеріал і виконаємо цікаве завдання.

Хто швидше знайде дорогу до дитсадка.

 

 

 

 

Смайлики уважні були і про кращих не забули

Відзначають тих діток, хто прийшов у дитсадок.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
9 січня 2020
Переглядів
743
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку