Заняття для дітей раннього віку з ознайомлення з довкіллям, сенсорика
Вихователь Коренєва М.М.
Тема: Ми любимо гратися
Мета: Розвивати у дітей мислення, увагу; тактильну чутливість і дрібну моторику; емоційний творчий потенціал в процесі ігор з піском
Виховувати посидючість, бажання допомагати; викликати позитивні емоції від ігор з піском
Ознайомити діток з властивостями сухого і вологого піску; закріпити поняття круглий, довгі і короткі
Матеріал: іграшка Зайчик, екран, «пісочні дворики», поливальниці, палички
Хід заняття
-Діти, сьогодні вранці, коли я йшла в садочок, то зустріла Сороку-Білобоку. Вона в лісі літає, всі новини знає. Сорока передала нам повідомлення. Цікаво, хто б нам міг його передати? Можливо це той хто живе у лісі і хто дуже потребує нашої допомоги?
-Хочете дізнатися?
-Тоді давайте подивимося
(діти сідають на стільчики, включається комп’ютер, на екрані з’являється Зайчик і звучить голос Зайчика)
-Привіт малята! Це я –ваш друг Зайчик! Подивіться яка у мене нова, біла шубка. Мені в ній тепло, але лапки чомусь мерзнуть. Дуже мерзнуть. Що мені робити? Хочу зігрітися і дуже хочу погратися з вами. До вас уже біжу! Чекайте мене!
-Малята, хочете щоб Зайчик прибіг до нас? Допоможемо йому зігрітися?
(стук у двері, з’являється Зайчик)
-Дітки, хто до нас прийшов?
Довгі вушка вверх стирчать
Лапки з ляку аж тремтять,
Це- веселий побігайчик
Звуть його, малята…….(зайчик)
-Як ви гадаєте- де був Зайчик?(у лісі)
-Давайте пожаліємо його і спробуємо зігріти
(дітки гладять Зайчика і втішають його)
-Дітки. А що ми робимо, коли нам холодно?(гріємося)
-А як мерзнуть рученята треба гріти їх малята-
-Ось так, ось так- і мороз тіка від нас!(плескають в долоні)
-А як мерзнуть наші ніжки, потанцюємо хоч трішки-
-Ось так, ось так-і мороз тіка від нас!(танцюють ніжки)
-Ну що, Зайчику, зігрівся? Тепліше тобі стало в лапки?
-А ще, малята, Зайчик хоче з нами погратися! І у мене виникла чудова ідея- давайте ми запросимо його до наших «пісочних двориків» і навчимо його гратися піском
(діти ідуть по доріжці)
-Наші дітоньки-малята мов маленькі зайченята,
-По стежині ми підемо, до пісочку ми дійдемо!
(діти сідають за столи, перед кожним знаходиться «пісочний дворик»)
-Малята, скажіть що це?(пісок)
-Ми багато разів з вами гралися пісочком і в літку в пісочниці, і тут у нас в «пісочних двориках», і знаємо з вами що пісок це багато маленьких піщинок
-Давайте привітаємося з ним:
Привіт наш пісочку,
Прийшли ми юрбою
І хочем, наш любий,
Погратись з тобою
-Давайте доторкнемося до нього. Який він на дотик?(м’який, холодний, гладенький)
-Що вам хочеться робити з піском?(ліпити, гратися, сипати)
-Зайчику, у нас дітки добре знають як потрібно поводитися з піском- не можна обсипатися пісочком, щоб не запорошити ні собі ні діткам очі; не можна висипати пісок з «пісочного дворика»; потрібно гратися охайно
-А чи сиплеться пісок? Давайте спробуємо його посипати! Він дуже любить це робити тому що він який- мокрий чи сухий?(сухий)
-Покажіть як іде піщаний дощ!(діти набирають в кулачок пісок і по трішки висипають)
-А тепер спробуйте зібрати його гіркою. Виходить у вас чи ні? Чому?(тому що пісок сухий)
-А тепер зробіть ямку для м’ячика. Виходить чи ні?(ямка засипається)
-Що ж нам робити щоб будови які ми будуємо не засипалися і не розсипалися?(полити його водою)
(діти беруть у руки поливальниці і поливають пісок)
-Воду носимо в відрі ми у нашому дворі
-Яким тепер став пісок- сухий чи мокрий?(мокрий)
-Подивіться, як мокрий пісок змінив свій колір, він став темнішим
-А давайте тепер спробуємо посипати мокрий пісок(не сиплеться)
-Отже, сухий пісок краще сиплеться
-Малята ,уявіть що це лісова галявина. Зайчик побігав і залишив свої сліди
(двома пальчиками зображають біг зайчика)
-Ой, да тут ще ведмежа поспішає до свого барлога, вже час давно йому спати!
(кулачком вдавлюють пісок)
-Малята, а хто це так стрибає з гілки на гілку- стриб та стриб! (білка)
(вказівний пальчик стрибає по піску)
-Ось такі сліди залишили лісові звірята на галявині.
-Дітки, а яка зараз пора року? (зима)
-Так, зима, і взимку на дворі холодно чи тепло? (холодно)
-А сонечко гріє взимку чи ні? (не гріє)
-Тому ти, Зайчику, і замерз, тому що на вулиці холодно і сонечко не гріє.
-Можливо ми, дітки, покличемо сонечко?!
Заглянь, заглянь сонечко
У наше віконечко
Там дітки граються
Тебе дожидаються! (всі разом)
-А давайте намалюємо сонечко. Якої воно форми?(круглої)
(діти беруть у руки палички і малюють круг)
-Мені здається що йому чогось не вистачає.? Як ви гадаєте чого саме?(промінчиків)
-Давайте подаруємо сонечку промінчики. А промінчики є довгі і короткі. Спочатку малюємо довгі промінці (показую), а потім короткі (показую)
-А щоб сонечко було веселішим то ми його прикрасимо.
-А якого кольору сонечко?(жовтого). Ось у вас на тарілочках є прикраси. Прикрасьте своє сонце
(у малят на тарілочках лежать ще кришки різного кольору, підходжу до дітей і прошу вибрати ту прикрасу яка підходить для його сонечка тобто такого кольору як і сонечко)
-Молодці дітки!
-Погляньте як наш дружок Зайчик радіє! Йому було цікаво гратися з нами у піску
-Ну а тепер настав час нам прощатися з піском
Пісочку наш друже!
Ми дякуєм дуже! Що ти нам, малятам дозволив погратись
-Давайте закриємо «пісочні дворики»
-Дітки, Зайчику вже треба поспішати до своєї домівки. Адже там його чекає матуся. Він вам дякує за те, що ми допомогли йому зігріти лапки і ще й погралися з ним.
-Допобачення Зайчику!(діти прощаються)
-Ну а ми ідемо мити руки.