Заняття для дітей старшої групи «Музика, що об'єднує народи»

Про матеріал
ТЕМА: «Музика, що об'єднує народи» Мета: закріпити знання та уявлення дітей про колискові пісні різних народів світу та їх жанрові особливості; заохотити до слухання та аналізу колискових пісень; продовжити навчати навичкам у співі та музично-ігровій діяльності; розвивати музичний слух, уяву, фантазію; виховувати естетичний та музичний смак.
Перегляд файлу

ТЕМА:  «Музика, що об'єднує народи»

Мета: закріпити знання та уявлення дітей про колискові пісні різних народів світу та їх жанрові особливості; заохотити до слухання та аналізу колискових пісень; продовжити навчати навичкам у співі та музично-ігровій діяльності; розвивати музичний слух, уяву, фантазію; виховувати естетичний та музичний смак.

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: дотримувати режиму навчальної діяльності, працювати швидко і зосереджено; контролювати й оцінювати свої результати;

комунікативної: уміти висловлювати свої думки, використовуючи для цього як мовні, так і позамовні та інтонаційні засоби виразності мовлення; уміти налагоджувати взаємодію під час роботи в групі;

здоров'язбережувальної: контролювати свою поставу;

загальнокультурної: дотримувати правил поведінки на занятті;

соціальної/громадянської: співпрацювати в групі, планувати взаємодію з учасником спільної діяльності.

 

Методично-дидактичне забезпечення: аудіо та відео записи,  роздатковий матеріал  до музично-дидактичної гри «Мелодії народів: колискові світу», ілюстрації колиски,  дитячі музичні інструменти

 

Обладнання: ноутбук, мікрофон,  бутафорська хатинка, лялька Кіт,  іграшка «немовля»,  колиска

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

Діти під музику заходять в зал.

Музичне вітання

Доброго ранку, ми заспіваємо,

Доброго ранку, всіх привітаємо!

 

Музичний керівник  Ви так гарно привіталися, що я дуже хочу сказати, які ви у мене хороші, талановиті та щирі. Ваші оченята світяться радістю і, я впевнена, що ця радість буде супроводжувати вас  не тільки  під час нашого заняття, а й надалі.

Отже, вмощуйтесь зручно на подушках, і з гарним настроєм, за допомогою своїх знань і вмінь ми будемо розпочинати заняття, тільки пригадаємо правила, за якими ми будемо працювати.

•Не відволікайся.

•Поважай  викладача  та інших діток.

•Якщо хочеш відповісти – підіймай руку .

•Слідкуй за поставою.

•Не підказуй і не вигукуй.

•Уважно слухай, дивись, запам’ятовуй.

На минулих заняттях ми говорили з вами про пісні, що співають батьки своїм діткам в усьому світі? Яку назву мають ці пісні?

(колискові пісні)

А хто мені може сказати що таке колискова?

(це пісня, яку співають перед сном)

Хто ж може співати таких пісень?

(матуся, бабуся, татусь або дідусь)

Звичайно, коли мама співає, так добре засинати, очі самі заплющуються, і ти поринаєш у країну снів. А голос мамин звучить так лагідно і ніжно, тому що в ньому стільки любові і тепла.

Кажуть, що діти, яким співають колискову, виростають добрими та ніжними, бо вона є це оберегом для дитини.

Як ви казали колискова – це пісня, яку співають діткам перед сном. І походить її назва від слова «колиска», «колихати».

А хто знає що таке колиска?

А зараз в чому сплять діти?

А з чого робили колиски?

(демонстрації ілюстрацій)  Правильно, колиски робили з деревини, а ще могли плести з лози, щоб діти були дужими та співочими!

Ми слухали і вчили з вами різних колисанок, згадайте  кого зазвичай запрошують присипляти дитину?

(Сон, Дрімота, Сонко)

Вірно, а ще можуть присипляти птахи, трави і … найзагадковіший персонаж, але ми про нього казати не буде, ми про нього заспіваємо.

Пісня «Лізла пісенька на піч»

сл. Н.Любченко, муз. М.Ведмедері

Тож це ?

(Кіт)

Діти, Кіт у нашій культурі посідає вагоме місце, він символ оберегу дому (спить на печі; стереже спокій; не відходить далеко від дому, завжди повертається).

Звук падіння предметів, у вікні бутафорської хатинки з’являється Кіт.             

Кіт    Доброго ранку, тихіше, тихіше. Ач, як вас багато! Розшумілись!

Музичний керівник  Прошу пробачення,  але в нас тут заняття, ми тут співаємо, слухаємо і говоримо про колискові.             

Кіт   А, то це вам якраз до мене. Дозвольте відрекомендуватись, я кіт Муркіт, якого знає цілий світ!  Я – найкращий заколисувач немовлят.  І я саме зараз цим і займаюсь.  Присипляю нашого онучка… не дай лихо, розбудете!

Голосний плач(аудіозапис)

Кіт   Все, розбудили! Що будемо робити?

Музичний керівник  Як що? Заколисувати. Наші діти  на музичних інструментах будуть грати - онучка малого присипляти.

Гра  з музичними інструментами «Колиханочка»

аранж. О. Петрова

Голосний плач(аудіозапис)

Кіт    Не вийшло? Що ж робити?

Музичний керівник Малята, а ви як думаєте?  Що ми зможемо зробити?

(співати колискових)

Кіт    О, це діло. Може вийти!

Музичний керівник Давайте, нам вашого онука! Ми його у колиску покладемо, і колискових заспіваємо. 

Дидактична вправа «Колискові пісні які?»

(Діти підбирають слова-прикметники.)

Тільки підкажіть діти,  колискові пісні які?

(приємні, повільні, теплі, лагідні, )

А як  їх треба співати ?

(ніжно, спокійно, без крику)

Укр. народні колисанки

(діти групами  виконують укр. нар. колисанки

«Ходить сонко по вулиці», «Ходить кіт по дворі», «Тихий сон»)

 

Кіт    Ой, добре, заснув. Час нам ноги -руки розім’яти, веселенько танцювати.

____ТР    Руханка «Киця»

автор « Цікавинки від Мурчинки»

 

Кіт   А що ви цікавого знаєте про колискові?  Розкажіть.

 

Музичний керівник  Розповім, вам одну казочку.

Казка «Колискова від ангеликів»

Ніч... Тиха чарівна ніч...

У бездонному синьому небі пливе срібний Місяць...

Молодий і дужий Вітер погойдує ним ніжно-ніжно, ніби колискою.

Він то голубить і пригортає Місяць,

то ніжним подувом легко відводить його убік.

Срібний Місяць гойдається у бездонному Небі, як човен...

На борту човна сидять малесенькі Ангелики і обережно ловлять манюні кришталеві зорі,милуються ними, як чарівними самоцвітами, і укладають на ложе човна.

Зорі колишуться на цьому ложі, перекочуючись з боку на бік...

Інші Ангелики ловлять у просторі ніжний серпанок і загортають у нього теплі заколисані зорі.

У човен заглядає Бог... Він ніжно усміхається, торкається заколиханих теплих зірок... І гладить по голівці кожного старанного Ангелика...

Щасливі Ангелики виводять колискову. Ніжна пісня лунає у Космосі, як чарівна сопілка Бога, а у човні – зручно лежать щасливі і сонні дитинчата:

Люлі-люлі, колисанка для Іванка і Оксанки...

Люлі-люлі, крапелинка для Андрійка і Даринки...

Люлі-люлі, крапелюсі  для Жоржика і Мартусі...

Люлі-люлі рідний Всесвіт для  Анрі і для Марі...

Люлі-люлі, вже світанки... для Паріса й Адріанки...

Люлі-люлі, срібні хмари для Аманди і Захіяра..

Люлі-люлі, мрії-мрії для Інґвара і Надії...

Чутно дужий Вітер. «Тихше! Тихше...» – просять Ангелики.

То прилетіли Лелеки. Кожен Лелека заглядає у човен і акуратно бере сповиток із ніжного серпанку. У сповиточку лежить немовлятко, воно сонно позіхає і зручно вмощується. Лелеки летять додому – на Землю... Вони знають вірну дорогу. Із цієї ночі у нових татусів і мам по всьому світі будуть під колискові засинати діти!

Кіт  Ох, хотів би почути оці , як їх там, і-ноземні колискові. Цікаво які вони?

Музичний керівник О, ми тобі допоможемо, зараз ми в гру пограємо і тебе порозважаємо.

Музично-дидактична гра

«Мелодії народів: колискові світу»

Слухаємо колискових народів світу, і позначаємо відповідними картками із зображенням..

Кіт  Цікаво, дуже цікаво! Але, мені вже час з вами прощатись. (Позіхає) Бо,  сон сам себе не поспить. До побачення!             

Музичний керівник Рефлексія. Вправа «Мікрофон»

  •   То про які пісні  ми сьогодні говорили?
  •   Що є спільним для всіх колискових пісень? (Спокійна, повільна мелодія, заколисуючий ритм, пестливі слова тощо.)
  •   Які  відчуття викликає у вас прослуховування колискової?

Дуже гарно ми сьогодні попрацювали. Багато дізнались,  допомогли котику, і поринули у магічний світ колискових. Та на жаль час прощатись, до побачення! І до нових музичних зустрічей!

Діти виходять із залу.

docx
Додав(-ла)
Петрова Олена
Додано
19 березня
Переглядів
81
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку