Інтелектуальна гра «Найрозумніші»
Мета: узагальнити знання дітей про явища природи, продовжувати вчити дітей рахувати в межах першого десятка, послідовно називати дні тижня, закріплювати навички, визначати склад числа, сусідів числа.
Закріплювати уявлення дітей про речення, розрізняти голосні та приголосні, формувати вміння читати. Продовжувати учити дітей любити й оберігати природу, усе живе що, нас оточує. Вчити проявляти зацікавленість, ініціативу. Розвивати логічне мислення, пам’ять, зорову та слухову увагу, комунікативні здібності дітей, допитливість дітей. Виховувати бажання доводити розпочату роботу до кінця.
Обладнання: конверти з завданнями для всіх раундів, математичні палички, картки на логічне мислення, картки зі складами, ребуси, матеріали для дослідів.
Хід заняття
Доброго ранку, сонечко лине
Доброго ранку, земле прекрасне
Доброго ранку, дерева весняні,
Доброго ранку, птахи голосливі,
Доброго ранку, діти щасливі !
Вихователь: Сьогодні, клуб «Розумники» та «Розумниці» нашого дитячого садка проводить інтелектуальний брейн-ринг. На ринг запрошуються команди «Знайки» і «Чомусики».
Наприкінці двобою ми визначимо чия команда винахідливіша, дружніша, краща.
Привітальне слово команди «Знайки»:
Вітають «Знайки»всіх гостей,
Вітаєм ми журі
Бажаємо для всіх дітей -
Перемогти у грі.
Бо дуже все цікаво нам,
Нове та невідоме.
Йдемо на зустріч ми знанням,
З знанням життя чудове!
Привітальне слово команди «Чомусики»:
Від «Чомусиків» привіт
Нашим конкурентам!
Раді ми і грі, й журі,
Й вашим аплодисментам
Дуже хочем перемоги
Інтелектуальної
Побажайте нам удачі,
Найперемагальної!
Раунд «Дитина у довкіллі»
1. Назва держави, в якій ми живемо?
2. Люди, які живуть в Україні?
3. Якого кольору прапор України?
4. Головна вулиця Києва?
5. Одеса, Київ, Херсон, Миколаїв, Арциз це міста….?
6. Хто головний в Україні?
7. Як називається область, в якій ми з вами живемо?
8. Люди різного віку, які люблять один одного і живуть разом?
9. Як ви гадаєте пам’ятки якого села чи міста ви бачите?
10. На якій вулиці розташований наш дитячий садок?
Раунд «Грамота»
1. З чого складається наша мова?
2. Які бувають речення ?
3. З чого складаються слова?
4. Які бувають звуки?
5. Придумайте речення за схемою?
6. Складіть слова зі складів, чия команда скоріше?
7. Розгадування ребусів.
Математичний раунд
1. З чого складається задача?
2. Розкажіть склад числа 5, 6.
3. Назвіть сусідів числа 7, 8.
4. На малюнку заховались цифри від 1 до 9, знайдіть їх.
5. Назвіть дні тижня.
6. Якщо ваш батько поїхав в Одесу в середу, його не буде три дні, то коли
Він повернеться? (в суботу).
7. На ставку 5 білих лебедів і стільки ж чорних. Скільки на ставку всіх
лебедів? (10).
8. Троє братів мають по одній сестрі. Скільки дітей у сім’ї? (4)
9. Скільки кольорів у веселки?
10. Ти ще й я, ще ми з тобою. Скільки нас? (2)
11. «Чарівні палички» Взяти шість паличок, зробити будинок. Як перекласти 2 палички, щоб був прапор? Як перекласти 2 палички, щоб був прямокутник?
12. Всім запропонувати листочки з крапочками, з’єднати цифри від 1 до 10? (завдання на логічне мислення).
Раунд «Царство природи»
1. Яка пора року настає після літа?
2. Назва місяця ,що підходить від слова «квітнути»?
3. Назвіть весняні місяці?
4. Весняний,веселий,прозорий,дзвінкий,чистий що це? (струмок)
5. День і ніч я стукаю ,всі дерева слухаю? (дятел)
6. Хто на своїй голові ліс носить? (олень)
7. Дніпро, Дністер, Десна – що це?
8. Кому потрібен кисень?
9. Яке буває повітря?
10. Чому дерева взимку не замерзають?
11. Хто ліпить хатку під дахом?
Раунд «Чарівна скринька»
Дослід «Хризантема»
Вихователь: Візьміть паперові трубочки. Потрібно занурити у воду край, надрізаний на вузьки смужки. Що відбувається зі смужками під водою? На що вони схожі? (смужки паперу розходяться, схожі на хризантему, павучка, квітку, сонце).
Вихователь:.А чому вони спливають?(папір легший за воду).
Вихователь:.Тепер витягніть трубочки з води. Що відбулося? Чому?
(квіточка закрилась, крапельки притягуються одна до одної, збігаються, стягуючи папірці докупи).
Дослід «Полоненні бульбашки»
Показати виділення газу з розчину.
Матеріал:пляшка газової води (0,5 л), повітряна кулька, скотч.
1. Відкрити пляшку з газованою водою.
2. Надіти на горлечко повітряну кульку.
3. Скотчем затиснути горлечко пляшки.
4. Збовтати пляшку.
5. Спостерігати за кулькою і за вмістом пляшки.
Результат: кулька роздувається.
Висновок: З газової води виділяються бульбашки – це вуглекислий газ тисне на стінки кульки, надуває її.
Дослід «Утопи апельсин»
Цілий апельсин покласти у банку з водою ,він плаватиме.Спробувати його втопити, це не вдається зробити.
Почистити апельсин і помістити його у воду без шкірки. Очищений апельсин тоне.
Пояснення: у шкірці апельсина є багато бульбашок повітря, він легкий і плаває.
Без шкірки апельсин тоне тому,що важчий за воду,її витісняє.
Музичні розминки.
Підбиття підсумків .Нагородження команд.