Заняття для старшої групи "Квіти для мами"

Про матеріал
Заняття з нетрадиційного малювання під час якого за допомогою нетрадиційних технік вихователь навчає дітей малювати воском. Це заняття буде корисним для вихователів ЗДО, ГПД, батьків.
Перегляд файлу

Конспект заняття  в старшій групі

«Квіти для мами»

(Нетрадиційне малювання)

Мета: розвивати творчі здібності за допомогою   нетрадиційних технік малювання: вчити дітей малювати воском.

Освітні завдання: стимулювати самостійну художню діяльність дітей.

Розвиваючі завдання: розвивати фантазію, дрібну моторику пальців рук.

Виховні завдання: виховувати вміння слухати пояснення вихователя, правильно відтворювати запропоновані дії, охайність, самостійність.

Обладнання й матеріали: аркуш паперу білого кольору на якому простим олівцем нанесені контури майбутнього малюнка, акварель жовтого, червоного, зеленого, фіолетового кольору, свічка, пензлик, вірш А.Костецького «Не хочу!»

Хід заняття:

Пальчикова гімнастика « Квіточки»

Ой, у нашому садку квіти гарні в квітнику!

На стеблах гойдаються, мені посміхаються!

Я татуся поцілую, гарну квітку подарую.

Вихователь:

  •          Послухайте, будь ласка, вірш А. Костецького «НЕ ХОЧУ!»

Метелика ловити я не хочу;

Він — квітка неба, хай живе собі!

Хай крильцями барвистими тріпоче,

Щоб радісно було мені й тобі!

І квітку лісову не стану рвати,

Її додому я не понесу,

Бо вдома їй джмеля не погойдати

І не попити ранками росу!

І ні стеблинку, гілку чи травинку

Я не ображу — це страшенний гріх!

Бо в кожній з них живе тремка живинка,

Що світиться довірою до всіх.

Вихователь:

-Дітки, подумайте, будь ласка, що хоче нам сказати автор цього вірша?

Діти:

-Щоб ми не ловили метеликів, не рвали квітів, не губили, а берегли природу. Не слід рвати квіти, краще ними милуватися. Все потрібно берегти!

 

C:\Users\Алла\Downloads\images (2).jpg    C:\Users\Алла\Downloads\images (3).jpg C:\Users\Алла\Downloads\images (4).jpg
 

Вихователь показує дітям картинки на тему збереження природи і говорить:

-Молодці, діти. Я дуже рада, що ви так гарно зрозуміли цей вірш. А який подарунок можна зробити, якщо ми не будемо рвати квіти?

Діти:

-Можна виростити квіти і подарувати їх. Можна купити квіти для подарунку.

Вихователь:

-А ще, діти, можна виготовити квіти своїми руками і подарувати їх. Ми будемо малювати такі яскраві, різнобарвні квіти. Хочете навчитися малювати такі?         ( Додаток 2 )

Діти:

-Дуже хочемо.

Вихователь:

-Намалюємо для матусі гарні квіти в подарунок.

Але спочатку відпочинимо , а потім будемо малювати.

Фізкультхвилинка - «Квіточка»

Навесні в гайок піду, (Малята довільно ідуть вперед.)

Першу квіточку знайду, (Зупиняються і схиляються вниз)

Біля квіточки помрію, (Присідають.)

Разом з нею порадію, (Беруться руками за щоки і хитають головою.)

І вона всміхнеться (Усміхаються, простягаючи руки перед собою, а потім плавно кладуть іх собі на груди.)

Вихователь:

- Сьогодні ми будемо малювати за допомогою свічки.

Перед вами аркуш паперу, на якому нанесено контури малюнка. Візьміть у руки свічку та обережно обведіть малюнок свічкою, нічого не пропускаючи. Тепер вмочайте пензлик у воду, потім у фарбу, яка вам подобається та наносьте її на весь аркуш.

Вихователь:

  •          Ось тепер приступайте до роботи.

(Самостійна діяльність дітей. Вихователь проводить індивідуальну роботу, допомагає в міру необхідності).

Вихователь:

  •          Молодці, діти, ось які у нас вийшли чудові квіти. Повісимо їх на виставку, і помилуємося.

Підсумок заняття.

- Що ми   малювали?

- Подивіться на свої картини?

- Чим ви їх   малювали?

- Чи сподобалося  вам малювати свічкою?

- Дякую вам, діти, за ваші   старання.

 

 

 

docx
Додано
21 грудня 2025
Переглядів
442
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку