Конспект заняття в старшій групі
«Квіти для мами»
(Нетрадиційне малювання)
Мета: розвивати творчі здібності за допомогою нетрадиційних технік малювання: вчити дітей малювати воском.
Освітні завдання: стимулювати самостійну художню діяльність дітей.
Розвиваючі завдання: розвивати фантазію, дрібну моторику пальців рук.
Виховні завдання: виховувати вміння слухати пояснення вихователя, правильно відтворювати запропоновані дії, охайність, самостійність.
Обладнання й матеріали: аркуш паперу білого кольору на якому простим олівцем нанесені контури майбутнього малюнка, акварель жовтого, червоного, зеленого, фіолетового кольору, свічка, пензлик, вірш А.Костецького «Не хочу!»
Хід заняття:
Пальчикова гімнастика « Квіточки»
Ой, у нашому садку квіти гарні в квітнику!
На стеблах гойдаються, мені посміхаються!
Я татуся поцілую, гарну квітку подарую.
Вихователь:
Метелика ловити я не хочу;
Він — квітка неба, хай живе собі!
Хай крильцями барвистими тріпоче,
Щоб радісно було мені й тобі!
І квітку лісову не стану рвати,
Її додому я не понесу,
Бо вдома їй джмеля не погойдати
І не попити ранками росу!
І ні стеблинку, гілку чи травинку
Я не ображу — це страшенний гріх!
Бо в кожній з них живе тремка живинка,
Що світиться довірою до всіх.
Вихователь:
-Дітки, подумайте, будь ласка, що хоче нам сказати автор цього вірша?
Діти:
-Щоб ми не ловили метеликів, не рвали квітів, не губили, а берегли природу. Не слід рвати квіти, краще ними милуватися. Все потрібно берегти!

Вихователь показує дітям картинки на тему збереження природи і говорить:
-Молодці, діти. Я дуже рада, що ви так гарно зрозуміли цей вірш. А який подарунок можна зробити, якщо ми не будемо рвати квіти?
Діти:
-Можна виростити квіти і подарувати їх. Можна купити квіти для подарунку.
Вихователь:
-А ще, діти, можна виготовити квіти своїми руками і подарувати їх. Ми будемо малювати такі яскраві, різнобарвні квіти. Хочете навчитися малювати такі? ( Додаток 2 )
Діти:
-Дуже хочемо.
Вихователь:
-Намалюємо для матусі гарні квіти в подарунок.
Але спочатку відпочинимо , а потім будемо малювати.
Фізкультхвилинка - «Квіточка»
Навесні в гайок піду, (Малята довільно ідуть вперед.)
Першу квіточку знайду, (Зупиняються і схиляються вниз)
Біля квіточки помрію, (Присідають.)
Разом з нею порадію, (Беруться руками за щоки і хитають головою.)
І вона всміхнеться (Усміхаються, простягаючи руки перед собою, а потім плавно кладуть іх собі на груди.)
Вихователь:
- Сьогодні ми будемо малювати за допомогою свічки.
Перед вами аркуш паперу, на якому нанесено контури малюнка. Візьміть у руки свічку та обережно обведіть малюнок свічкою, нічого не пропускаючи. Тепер вмочайте пензлик у воду, потім у фарбу, яка вам подобається та наносьте її на весь аркуш.
Вихователь:
(Самостійна діяльність дітей. Вихователь проводить індивідуальну роботу, допомагає в міру необхідності).
Вихователь:
Підсумок заняття.
- Що ми малювали?
- Подивіться на свої картини?
- Чим ви їх малювали?
- Чи сподобалося вам малювати свічкою?
- Дякую вам, діти, за ваші старання.