Заняття гуртка для дітей старшого дошкільного віку
Мета: розвивати фантазію, дрібну моторику рук;
виховувати доброзичливе ставлення один до одного та вміння знайти спільну мову під час виконання завдання; вчити аплікувати колективні роботи;
вдосконалювати вміння вирізувати деталі з паперу.
Матеріали та інструменти: викрійки деталей, кольоровий папір, клей, пензлики, серветки.
Тема: Виготовлення паперового автобуса.
Мета: розвивати фантазію, дрібну моторику рук;
виховувати доброзичливе ставлення один до одного та вміння знайти спільну мову під час виконання завдання;
вчити аплікувати колективні роботи;
вдосконалювати вміння вирізувати деталі з паперу.
Матеріали та інструменти: викрійки деталей, кольоровий папір, клей, пензлики, серветки.
Хід заняття:
1.Розповідь-показ
Вихователь: Діти, наш Буратіно зовсім забув правила дорожнього руху і не знає, як себе поводити на вулиці. Давайте йому допоможемо.
(Діти розповідають правила дорожнього руху.)
Вихователь:А який транспорт їде дорогами нашого міста?
Хутко мчить, бо поспішає,
Пасажирів підбирає.
І хвилинка у хвилинка
Їх доставить на зупинку. (Автобус.)
(Відповіді дітей.)
Вихователь: Ось подивіться, який транспорт я вам покажу. Ви сьогодні зробите ось такого автобуса.
2. Виконання роботи
Діти виконують об’ємну іграшку «Автобус».
Фізкультхвилинка:
Каруселі Каруселі, каруселі,
В поїзд сіли ми веселі. (Промовляють «чу-чу-чу».)
Каруселі, каруселі,
В автобус сіли ми веселі. («Д-р-р-р» — імітують рухи водія.) Каруселі, каруселі,
В літак сіли ми веселі. («Д-д-д-р-р-р» — заводять двигуни, руками показують крила літака, «літають по груповій кімнаті».)
3. Перегляд і обговорення роботи
Їде весело автобус,
Справ багато в нього є:
До лікарні, цирку, школи
Пасажирів він везе.
У вікна поважний козлик
Товсту книжечку чита;
Їде він сьогодні в гості,
А ведмедики – у парк.
Веселились ведмежата
Та дивились у вікно,
А ось поросятко з татом
Нагулялися давно.
Свій маршрут автобус знає,
Рано – вранці вже не спить.
Він усім допомагає
Та бажає: „Хай щастить!”
О. Сміян