Заняття гуртка для дітей старшого дошкільного віку
Мета: розвивати увагу, зорову пам'ять, спостережливість;
формувати вміння передавати характерні особливості форми іграшки рибка;
виховувати вміння виконувати роботу в певній послідовності;
вчити аналізувати створені іграшки, добирати декор об'ємних виробів відповідно до задуму та призначення виробу.
Матеріали та інструменти: папір кольоровий, ножиці, клей.
Тема: Виготовлення «Золотої рибки» в техніці орігамі
Мета: розвивати увагу, зорову пам’ять, спостережливість;
формувати вміння передавати характерні особливості форми іграшки рибка;
виховувати вміння виконувати роботу в певній послідовності;
вчити аналізувати створені іграшки, добирати декор об’ємних виробів відповідно до задуму та призначення виробу.
Матеріали та інструменти: папір кольоровий, ножиці, клей.
Хід заняття:
1.Розповідь-показ
Вихователь: В усіх нас заповітні бажання. І всі ми дуже хочемо, щоб вони здійснилися. А пригадайте, малята, хто із казкових героїв зможе виконати наші бажання.
(Відповіді дітей.)
Так, це Золота Рибка.
Не літає і не ходить,
Має рота – не говорить.
І велика й невеличка,
Там живе, де є водичка. (Рибка.)
Вихователь: Ми сьогодні з вами навчимося робити із паперу Золоту Рибку в техніці орігамі. Подивіться ось, яку чарівну.
ПУСТОТЛИВА РИБКА
Мама-риба сварить рибку:
«Нащо ти розбила шибку
То ж вода в хатину ллється».
Рибка-донечка сміється:
«Чи ж для рибки то біда,
Що в хатині є вода
Знають всі: вода в хатині -
Радість риб'ячій дитині». М.Тарасич
2.Виконання роботи
Спробуйте зробити Золоту Рибку.
Фізкультвилинка:
Виринай-но, рибко, близько, (колові рухи кистями рук)
Розсипай-но срібні бризки, (стиснути руки у кулачки)
Щоб зловив я карася, (схопити руками рибку)
Карася, як порося. ( руки широко в сторони)
(Діти виконують завдання. Вихователь допомагає дітям, проводить індивідуальну роботу.)
3. Перегляд та обговорення робіт.
4.Спільна гра