ПЛАН - КОНСПЕКТ ІНТЕГРОВАНОГО ЗАНЯТТЯ
(ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПРИРОДНИМ ДОВКІЛЛЯМ + образотворча діяльність)
ЗА ОРІЄНТИРОМ «ТВОРЧА ОСОБИСТІСТЬ»
(для вихованців ЦРД середньої групи «Сонечко»
Яна СИЗОВА,
вихователь
Тема заняття: |
Кімнатні рослини |
Мета: |
навчальна – навчання дітей визначенню стану рослини за зовнішніми ознаками, формування уявлення про залежність стану рослин від вологості ґрунту та освітлення; розвиваюча – розширення знань дітей про кімнатні рослини, закріплення назв кімнатних рослин, знання умов які потрібні для життя рослин (світло, тепло, вода, поживний ґрунт); виховна – формування бажання пізнання світу живої природи і взаємозв’язку з неживою; виховання допитливості, дбайливого ставлення до рослин. |
Обладнання: |
Кімнатні рослини на підвіконні, лійка, зображення кімнатних рослин, акварельні фарби, альбомні аркуші, пензлики, серветки, стаканчики з водою. |
Використані джерела інформації: |
1.Мій конспект. 4-рік життя. 1 півріччя/ В.О. В’юнник, С.М. Ожимова, О.Г Ханіна, Л.В. Чернишова – Х.:Вид. група «Основа», 2014.-166с.:табл. - (Серія «ДНЗ. Вихователю»). 2. Конспект заняття з ознайомлення з соціумом "Кімнатні рослини", Шкалаберда М.О. [Електронний ресурс] - Режим доступу: https://vseosvita.ua/library/konspekt-zanatta-z-oznajomlenna-z-sociumom-kimnatni-roslini-406822.html |
|
І. Вступ (Привітання до дітей. Оголошення теми й мети заняття) |
|
Хід заняття |
|
ІІ. Організаційний момент
|
Вихователь: |
- Скажіть діти, яка зараз пора року? (відповіді дітей: зима) А які почуття викликає у вас зима? (відповіді дітей) Щоб цього зимового ранку нам стало всім тепліше, давайте, ми подаруємо один одному усмішку. |
|
Психогімнастика «Радість»
|
Вихователь: |
«Кожен без винятку знає – день ясніший, як усмішка сяє.» (Дорослий тримає в руках кольорові кружечки, на яких написано слово «дякую». Діти усміхаються, кажуть «Доброго ранку» і отримують своє «дякую»). |
Вихователь: |
Ну, що ж, сідайте всі зручніше І не шуміть, сидіть тихіше. Заняття я вже починаю, Всіх до уваги закликаю. |
|
ІІІ. Основна частина |
Вихователь: |
- Діти, сьогодні до нас у гості завітала Фея Квітів. Вона дізналася, що у вашій групі є куточок живої природи, де навіть серед зими ростуть квіти. Чи правда це? (відповіді дітей) |
Вихователь: |
- Залишайся з нами, Королево Квітів і ти побачиш, що наші малюки не тільки люблять природу, але й досліджують її. |
|
(Вихователь зачитує діткам вірш) |
|
Н. Григор’єва «Кімнатні квіти» |
Вихователь:
|
Кімнатні квіти я люблю: То пещу їх, то поливаю, То з ними тихо говорю То пісню їм на сон співаю Вони всміхаються мені, Вони живі, не мертві ні… |
Вихователь:
|
- Діти, чи погоджуєтесь ви з моєю думкою про те, що кімнатні рослини живі? Доведіть це. |
Відповіді дітей: |
(Кімнатні рослини живі. Вони дихають, ростуть, живляться, розмножуються). |
Вихователь:
|
Сьогодні Фея Квітів прийшла до нас за проханням лісовичка. Йому друзі подарували багато кімнатних рослин. Він не знає, як вони називаються. |
Вихователь:
|
Я пропоную вам розглянути малюнки і дібрати правильні назви кімнатним рослинам. - Подивіться, які ж вони гарні! Та як стає затишно та чудово, коли квіти є на підвіконні в групі. |
|
(Діти за допомогою картинок називають кімнатні рослини) |
|
На вікно поглянь На вікні – герань Метіль надворі мете, а Герань собі цвіте. На віконечку у Ані Гарні виросли герані, Цілий рік вони цвітуть Завше радість в дім несуть Ось бегонія, малята. Квітку цю потрібно знати Простягла вона листки Вас вітає, малюки! Бальзамін – рослина чарівна З червоненькими вогниками вона Горить, приносить радість всім: Дорослим, юним і малим. Це – фіалочка маленька Ой, яка вона гарненька! Так приємно на вікні Усміхається мені. |
Вихователь:
|
Дітки, які умови потрібні для росту і розвитку рослин? (відповіді дітей: повітря світло, вода, ґрунт) |
Вихователь:
|
У рослини, яка буде стояти у темному місці, листя стане світло-зеленого кольору, а у рослини, якій світла вдосталь – воно завжди буде свіжим та зеленим. |
Вихователь:
|
Нестача світла веде до того, що листя стає блідим, пагони скручуються та сохнуть. Якщо світла вистачає – рослини мають яскраве забарвлення, гарно ростуть та квітнуть. |
Вихователь:
|
Фея Квітів розповіла мені, що Лісовичок кожного дня поливає вазони, розпушує землю, але одні рослини ростуть добре, а інші почали в’янути, у них пожовкло листя. Як ви думаєте, чому так? (відповіді дітей) (Вихователь демонструє діткам квітку в горщику, дітки описують її). |
Вихователь: |
На що схожа квітка? Вона схожа на маленький кущик?Але у неї не стовбур, а стебло. У кущиків стовбур міцний, з корою, коричневий. Його нелегко зламати. А у квітки стебло ніжне, світло-зелене, стебло легко зламати якщо на нього натиснути. |
Вихователь: |
Що ви ще бачите у цієї рослини?(Листочки). Якого кольору листочки? Вони круглі чи овальні? Їх мало чи багато? (відповіді дітей) |
Вихователь:
|
Саджанці квітів висаджують у горщики, за ними доглядають, а потім вони виростають великими і гарними. Усі разом покажемо, як ростуть кімнатні рослини. |
|
Фізкультхвилинка |
|
Це щоб гарними росли, Не позасихали, Їх водою з поливалки Завжди поливали. Вчасно треба поливати Квітку у куточку. Бо рослина хоче пити, Як і ми, синочку! |
Вихователь:
|
Діти, сьогодні ми з вами ще намалюємо квітку у горщику, і в цьому нам допоможуть наші помічники: фарби, пензлик і вода. Тому не гаємо часу, та приступаємо до роботи. Квіточка яку ми будемо сьогодні малювати, це – Каланхоє . (Вихователь демонструє квітку в вазоні діткам та ставить її на парті , щоб всім було видно як саме вона виглядає). |
|
(Дітки дивляться та повторюють за вихователем, малюють квіточку у горщику) |
|
ІІІ. Підсумок заняття |
Вихователь:
|
- Діти, про що ми сьогодні з вами говорили? (відповіді дітей) - Хто завітав до нас на гостини? (відповіді дітей) - Як вважаєте, в нас в групі достатньо квітів на підвіконні для чистого повітря? (відповіді дітей) Мені сьогодні дуже сподобалося, як ви відповідали на занятті на запитання, та як навчилися доглядати за кімнатними рослинами. Ви – великі молодці! |