Тема заняття
«Professions»
«Професії, види захоплень. Розповідь про особисті вподобання»
Цілі заняття:
Практична: опрацювати нову лексику по темі «Професії», активізувати лексичний матеріал в усному мовленні, навчити учнів говорити про професії своїх рідних, розвивати навички читання і аудіювання.
Розвиваюча: розвивати фонематичний слух, увагу учнів при читанні і слуханні тексту, розвивати логічне мислення на прикладі бесіди про професії.
Виховна: виховувати любов до праці і повагу до людей різних професій.
Обладнання уроку: малюнки, картки зі словами, аудіо запис вправ.
Хід заняття
Good morning, children! I`m glad to see you! How are you today? Are you ready for the lesson?
At the lesson we`ll continue speaking about the professions of our relatives.
Do you remember different professions we learnt the previous lesson?
(Сьогодні ми будемо продовжувати говорити про професії наших рідних. Ви пам'ятаєте, які професії ви дізналися на попередньому занятті?)
Look at the cards and name the professions:
Подивіться на карти і назвіть професії:
(Вчитель показує картку, гуртківці назівають професію англійською мовою)
A driver a waiter a doctor a teacher a builder a secretary
Let`s listen to the rhyme about people of different professions and their work:
Давайте слухати рими про людей різних професій та їх роботу:
Teachers teach the children
And make them wise and bright.
Doctors treat the patients
Every day and night.
Businessmen and drivers,
They work at different places.
And sellers, cooks and waiters
Serve us at shops and cafes.
(звучить запис вірша повністю, потім рядок за рядком гуртківці повторюють,після хорового повторення вихованці читають вірш – роздатковий матеріал)
(Введення нової лексики)
We know many professions and it is interesting to know what these people do and where they work. Look at the pictures and listen to the record. Then repeat the words.
(Ми знаємо багато професій і цікаво дізнатися, що роблять ці люди і де вони працюють. Подивіться на картинки і послухайте запис. Потім повторіть слова.)
(вчитель показує картку з малюнками і звучить запис, спочатку учні прослуховують, слідкують за малюнками, потім повторюють нові слова за диктором)
shop hospital work Build office cafe
Let`s read the new words.
(гуртківці читають нові слова – роздатковий матеріал)
Good. Look at the card and pay attention to the preposition which is used in each case.
at the office at the hospital at the cafe at the shop at school on the farm |
Very good for you. And now look at the card and tell me where the people work. (Дуже добре. А тепер подивіться на картку і скажіть мені, де працюють люди).
Card 1seller – shop waiter – cafe doctor – hospital A seller works at the shop businessman – office teacher – school farmer – farm |
(учні складають речення за зразком з новими словами)
And now let`s learn what people of different professions do?
Card 2sell things продавати речі teach children вчити дітей help people допомагати людям A seller sells things build houses будувати будинки drive cars водити машини |
(А тепер давайте дізнаємось, що роблять люди різних професій?)
(вихованці повторюють вирази хором за вчителем, потім складають речення за зразком)
Look at the pictures and answer my questions
(Подивіться на картинки і дайте відповіді на запитання)
(Вчитель показує 2 малюнки із зображенням професії і місця роботи)
What is he? Where does he work? What does he do?
What is she? Where does she work? What does she do?
(Аудіювання на розуміння тексту)
Let`s listen to Sam`s and Bill`s dialogue. It`s interesting to know about Sam`s family. Then we`ll answer the questions about Sam`s family.
(учні слухають запис діалогу двічі, потім вчитель контролює розуміння прослуханого шляхом відповідей на запитання)
Read the questions and answer them:
(Здібність говорити та висловлювати свою думку)
It`s very interesting to know about your fathers, mothers аnd about you. What profession do you like? What do you want to be? Use card 3 and tell us about the members of your families. Also use card 4 and tell us about what do you want to be.
(Дуже цікаво дізнатися про ваших батьків, матерів та про вас. Яка професія вам подобається? Ким ви хочете бути? Використовуйте картку 3 і розкажіть нам про членів вашої сім'ї. Також, використайте картку 4 і розкажіть нам про те, ким ви хочете бути та чому).
(учні використовують зразок картки №3 і говорять про членів своїх родин)
Card 3 I have got a father. He is …. (років) He is a …..(професія) He works ….(місце) He ….(що робить) I have got a mother. She is …. (років) She is a …..(професія) She works ….(місце) She ….(що робить)
|
Card 4 I want to be a … , because I like … . Я хочу стати… , тому що мені подобається… . |
(Фізкультхвилинка)
Let`s relax a little. Will you stand up? We`ll do some exercises!
(учні підводяться з місць і виконують вправи, декламуючи вірш вголос)
Hands up,
Hands down, hands on hips,
Turn around
Bend left, bend right.
Sit down.
Stand up, hands up,
Turn around.
Shake your hands,
Stamp your feet,
Clap your hands. Sit down
(Читання)
Now let`s read about an English boy`s family.
(гуртківці читають текст по черзі вголос, потім іде перевірка розуміння прочитаного при перекладі на українську мову)
Nick`s FamilyNick is a little boy from Oxford. He is 6. He is a pupil. His family is big. His mother`s name is Helen. She is 43. She is a teacher and works at school. His mother teaches children. His father`s name is Bill. He is 44 and he is a businessman. He works at the office. He works with papers. His brother Sam is 22. He is a doctor and works at the hospital. Sam helps people. His family is fine. Nick loves his parents and brother Sam. |
(Пояснення домашнього завдання)
Learn the new words. At home use Card 3 and the text about Nick`s family and be ready to speak about the members of your families.
Вивчіть нові слова. Дома використайте картку № 3 та №4 і текст про сім'ю Ніка та на наступному уроці будьте готові розповідати про членів вашої сім'ї.
(Підсумок)
- What have we done at our lesson today? (відповіді учнів)
- Що ми зробили на нашому занятті сьогодні? ( відповіді учнів)
Today we have spoken about different professions. At the lesson we learnt new words and now we can speak about the professions of relatives and the places of their work.
Сьогодні ми говорили про різних професій. На уроці ми дізналися нові слова, і тепер ми можемо говорити про професії родичів і місця їх роботи.
You worked nice at the lesson. Thank you very much for your work. Dear children, our lesson is finished. Goodbye.
Ви працювали добре на занятті. Велике спасибі за вашу роботу. Дорогі діти, наше заняття закінченно. До побачення.