Заняття під час карантину № 3
Лексична тема: «Мешканці водойм»
Розробила :
вихователь Гладиш Катерина Василівна
Заняття під час карантину № 3
Лексична тема: «Мешканці водойм»
Мета: розширити уявлення дітей про мешканців водойм, вправляти у вмінні утворювати прикметники від іменників, розвивати зв’язне мовлення; пам'ять, уважність, логічне мислення; виховувати пізнавальний інтерес до заданої теми.
Матеріал: простий олівець, гумка, альбомний лист, фарби, пензлі, серветки, клейонка.
Хід заняття:
Читаємо вірш
«Є різні риби у воді: товсті, тоненькі і худі,
дрібненькі риби-малюки, а є й великі – от такі!
Є войовничі – із мечами, є з довжелезними хвостами,
є рибки срібні й золоті, є дуже мудрі, є й пусті.
Живуть вони в річках і в морі, і все беруться до розмов,
але ніколи не говорять, немов своїх не знають мов.
Набравши в ротики води, вони мовчать.
Мовчать завжди: в воді не можна говорити,
тож риби мовчки мусять жити».
В океанах, морях, річках і ставках живуть риби. Риби - тварини, тіло яких вкрите слизькою лускою. Вони дихають киснем, розчиненим у воді. Риби морів і океанів живуть у солоній воді, а риби річок і ставків - у прісній.
Прісноводні риби — риби, які усе життя або значну частину його проводять в прісноводних водоймах, таких як річки, озера ставки чи водосховища.
Прісноводні риби
Краснопірка |
Щука |
Окунь |
Карась |
Сом |
Короп |
Мешканці морів і океанів
Акула |
Риба-янгол |
Скумбрія |
Бичок |
Фугу |
Скат |
3. Мовленнєва вправа « «Скажи де яка риба?»
4.Фізхвилинка «Веселі дітки»
В річку вміємо стрибати,
(Підстрибують).
Хвилі можем показати,
(Роблять рухи руками).
Раз, два – всі пірнаєм,
(Присідають).
Три, чотири – виринаєм,
(Встають).
А на «п΄ять» ми – обсушились,
(Трусять кистями рук).
І на березі вмостились.
(Сідають).
5. Дидактична гра «Знайди тінь»
6. Практична робота
Малюємо за зразком
7. Підсумок заняття
- Що цікавого сьогодні дитинка дізналася?
- Що найбільше запам’яталося?
- Яке завдання сподобалося найбільше?