Лексична тема тижня «Свійські птахи»
Тема заняття: «Подорож на пташиний двір»
(для дітей середнього дошкільного віку)
Мета: уточнити й закріпити назви домашніх птахів; чим харчуються, як подають голос, яку користь приносять людині; вправляти в умінні вживати слова –дієслова; збагачувати активний словник дітей; розвивати слухову увагу, логічне мислення; виховувати добре ставлення дітей до птахів, праці людей на птахофермі.
Обладнання: гаджети (комп’ютер, планшет, мобільний телефон), підключення до мережі інтернет, презентація.
Хід заняття
Слайд – 1 Подорож на пташиний двір
Педагог: Добрий день, діти! Сьогодні запрошую Вас в село на пташиний двір. Поїдемо на пташиний двір? Тоді займіть свої місця, сідайте зручніше і уявіть, що ми їдемо на автобусі. Рушаємо.
Педагог включає звук їдучого автобусу.
Педагог: Автобус зупинився біля пташиного двору. Зараз ми з вами зайдемо на пташиний двір.
Слайд 2 – Пташиний двір
Педагог: Діти, яких птахів ви побачили або почули на пташиному дворі? Як можна назвати цих птахів одним словом? А як ви думаєте, чому цих птахів називають «домашніми» («свійськими»)?
Слайд 3 – Відгадки на загадки
Ко-ко-ко-лунає зранку,
Принесе нам до сніданку. Пташка золоте яйце І корисне і смачне Що ж це за чубатурка..? Це ряба матуся...(Курка)
Він не вершник, а зі шпорами,
Його одяг з узорами.
Час він знає як і люди,
Сам не сторож,
а всіх будить. (Півень)
Довга шия,
Червоні лапки.
Щипає за п’ятки,
Біжи без оглядки. (Гусак)
В неї ноги - наче ласти,
Дзьоб плескатий, червонястий.
Кря-кря-кря пливе по річці,
Їсть зерно, скубе травичку.
Ви вгадали цю босячку?
Хто ж це діти? Звісно ж...(Качка)
Хто сердитий у нас зранку
На подвір’ї біля ганку.
Ой булди-булди-булдик
З півнем свариться … (Індик)
Слайд – 4, 5 На пташиному дворі працює фермер.
Педагог: Діти, як називається професія людини, яка працює на пташиному дворі? Що робить фермер?
Слайд 6, 7 – Чим харчуються свійські птахи?
Педагог: Діти, а чим харчуються домашні птахи? (Домашні птахи харчуються спеціальним кормом, деякими видами зернових (пшениця, жито, овес, кукурудза), крихтами хліба, вареною картоплею, личинками комах та черв'яками, травою, зеленню, гуси та качки харчуються рибою, а пташенятам дають сир).
Слайд 7,9 – Що дають свійські тварини людині?
Педагог: Діти, а хто мені з вас скаже, яку користь приносять птахи людині? Що вони нам дають?
Слайд 10, 11, 12, 13 ,14 – Дидактична гра «Хто як розмовляє?»
Педагог: А зараз згадайте, які звуки долинали з пташиного двору, коли ми приїхали. Голос, яких птахів ви почули? Як розмовляють вони?
Півень – кукурікає.
Курка – кудахче, кокоче.
Качка – крякає, качить.
Гусак – гелгоче.
Індик – гика, болбоче.
Слайд 15 – До зустрічі!
Педагог: Настав час рушати додому і прощатися з фермером та його пташиним господарством.