Тип заняття: |
Інтегроване заняття (з розвитку мовлення + малювання). |
Орієнтири складової: |
За складовою «Творча особистість» |
Група |
Старший вік |
Вихователь: |
Сизова Яна Миколаївна |
Тема заняття: |
«Кого можна назвати другом, подругою?» |
Мета: |
Навчальна: уточнити поняття дітей про дружбу та дружні стосунки, формувати атмосферу доброзичливості та взаєморозуміння. Розвиваюча: розвивати мовлення та вміння активно висловлювати свою думку, аргументувати її, прислухатися до висловлювань своїх товаришів, вступати в обговорення. Заохочувати дітей до імпровізації на задану тему, використовуючи виразні засоби для створення образу (рухи, міміка, жести). Виховна: виховувати почуття справжньої дружби, колективізму, чесності, щирості у відносинах, відповідальності перед товаришем, уміння допомагати у важку хвилину . |
Обладнання: |
Демонстраційний матеріал: картки з зображеннями друзів хлопчиків та дівчаток, дружнього кола в садочку, подруг та друзів, які граються. Роздатковий матеріал: олівці, пелюстки квітів. |
Використані джерела інформації: |
1.Тематичне заняття-квест «Про дружбу і товаришування»[Електронний ресурс] – Режим доступу: http://leleka.rv.ua/tematychne-zanyattya-kvest-pro-druzhbu-i-tovaryshuvannya-dlya-seredn-ogo-doshkil-nogo-viku.html 2. Конспект інтегрованого заняття в старшій групі "Хай завжди буде дружба"»[Електронний ресурс] – Режим доступу:https://vseosvita.ua/library/konspekt-integrovanogo-zanatta-v-starsij-grupi-haj-zavzdi-bude-druzba-133273.html3. Конспект заняття у старшій групі «Дерево дружби»[Електронний ресурс] – Режим доступу:http://detkam.in.ua/konspekt-zanyattya-z-rozvitku-movlennya-derevo-drujbi.html 4. Бесіда про дружбу в старшій групі[Електронний ресурс] – Режим доступу: http://vihovateli.com.ua/metodicheskie-razrabotki/3695-beseda-o-druzhbe-v-starshej-gruppe.html |
|
Хід заняття: |
Організаційний момент: |
Рада всіх я вас вітати І заняття розпочати. Попрацюємо старанно, Щоб почули ми вкінці - Що у нашій дружній групі Діти - просто молодці! |
Виховатеть: |
Малята, давайте розпочнемо наше заняття словами привітання: Ось зібралися ми в круг, Я твій друг, І ти мій друг. Міцно за руки візьмемось Й один одному всміхнемось. |
Виховатеть: |
А зараз до нас наближається тиша. Послухайте. Стало тихо-тихо. Вже зовсім тихо, нічого не чути. Чуєте, яка тиша? - А чи можна почути самого себе? (Пропонує прикласти праву руку до грудей та почути, як б'ється серце) - А що відчуває ваше сердечко, коли зустрічає друзів? Чи радісно вам? - А кого можна назвати другом? - А у вас є друзі? Які вони? - А які риси характеру повинні мати друзі? |
Відповіді дітей: |
Друг повинен бути добрий, вірний. Друг завжди приходить на допомогу. Друг ніколи не залишить в біді. (інші відповіді дітей) |
Виховатеть: |
А давайте пригадаємо прислів’я та приказки про дружбу. |
|
Прислів’я та приказки про дружбу : (Запропонувати дітям пояснити зміст ) |
Виховатеть: |
- Людина без друзів, що дерево без коріння. - Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже. - Нових друзів май, старих не забувай. - Друга за гроші не купиш. - Друг-боягуз гірше ворога. |
Виховатеть: |
У народі кажуть: «Дружба та братство – найкраще багатство». Хто має вірного друга – може розраховувати на його допомогу, тому ніколи не сумно, бо для друзів завжди знайдеться купа веселих цікавих справ. |
Виховатеть:
|
Ось послухайте віршик «Про друга» Твій друг тобі віддасть усе: І свій квиток на карусель, І цвях, і ґудзик, і літак Та не щось, а просто так. І збільшуване скельце, найкраще у дворі. Твій друг із щирим серцем Тобі віддасть – бери! І ти нічого не жалій – ніколи і нітрохи! І навіть м’яч футбольний свій Віддай, як друг попросить. І посміхнеться друг тобі – Аж схочеться співати. І ти подумаєш тоді: «Як гарно – дарувати» |
|
Запитання до твору: |
|
Про кого розповідається в цьому віршику? Яким, на думку автора вірша, має бути справжній друг? Чи згодні ви з цією думкою? Чи маєте ви такого друга? Чи сварилися ви з другом? За що? Що ви відчуваєте коли посваритесь? На жаль, таке іноді трапляється. І, якщо таке вже трапилось, що потрібно зробити? Що допоможе помиритися? (Мирилка). |
|
А хто знає мирилку?(Діти розповідають мирилки) |
|
А тепер давайте закріпимо, що ми знаємо про друзів. |
|
Гра «Закінчи речення» - Краще гратися не самому, а (всі разом); - Щасливий той, хто має (багато друзів); - Того з ким дружиш, не можна (ображати); - Справжні друзі завжди одне одному (допомагають); - Якщо ти провинився, попроси в друга (вибачення); - Дітки в нашій групі хороші й (дружні); - Я люблю з друзями грати в (футбол…). |
|
Отже, мати друзів це добре. А чи бувають такі випадки, коли багато друзів – це погано? |
|
Вправа «Добре-погано» Кажуть, коли багато друзів – це добре. Чому? Кажуть, коли багато друзів – це погано. Чому? Кажуть, що коли мало друзів – це добре. Чому? Кажуть, що коли мало друзів – це погано. Чому? |
|
Рухлива гра «Дружні хлопчики й дівчатка» У садочку в нас хлоп’ята Дуже дружні діти Полюбляють круг дівчаток Хоровод водити Гей дівчата, підведіться, Та за рученьки візьміться Нумо, діточки – дівчатка Круг хлоп'яток танцювати У садочку в нас дівчатка Дуже дружні діти Полюбляють круг хлоп''яток Хоровод водити Гей, хлоп’ята, підведіться Та за рученьки візьміться Нумо, діточки – хлоп'ятка Круг дівчаток танцювати |
|
Це гра – побажання «Хай завжди буде…» (Діти по черзі висловлюють свої побажання). |
|
Підсумок заняття: |
Вихователь: |
А зараз ми з вами створимо свою квітку дружби нашої групи. (Діти по парах розмальовують пелюстки квітки, при цьому домовляються, яким кольором вона буде) потім з допомогою вихователя викладають «Квітку Дружби» на дошці. |
Вихователь:
|
Діти, чи сподобалось вам наше заняття? Що найбільше сподобалось, запам’яталось? А ще в мене є для вас подарунок, але його не можна побачити, торкнутись рукою, з'їсти? Знаєте, що це? Це похвала! Пропоную похвалити один одного, вимовити разом: Ми молодці! |