ПЛАН - КОНСПЕКТ ІНТЕГРОВАНОГО ЗАНЯТТЯ
(РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ + образотворча діяльність)
ЗА ОРІЄНТИРОМ «ГРОМАДЯНИН»
(для вихованців ЦРД середньої групи «Сонечко»)
Яна СИЗОВА, вихователь
Тема заняття: Мета: |
Мій дім навчальна – розширення та уточнення уявлення дітей про будинки, їх будівництво, характерні ознаки; підтримання бажання дітей спілкуватися між собою, з дорослими; вміння слухати й розуміти запитання; навчання дітей вести діалог з дорослим, будування відповіді до поставленого запитання, підсумування висновків. розвиваюча – розвивання вміння дітей порівнювати два предмети: спільне і відмінне; вправляння у вживанні дієслів із займенниками «ми», «ви»; виховна – виховання дружніх взаємин; цікавості до всього, що оточує дитину; інтересу до художніх творів; любові до свого міста та країни в якій проживаємо, – до України! |
Обладнання: |
Лялька Тарасик, сюжетні малюнки, зображення будинків, різнокольорові олівці, альбоми. |
Використані джерела: |
1.Мій конспект. 4-рік життя. 1 півріччя/ В.О. В’юнник, С.М. Ожимова, О.Г Ханіна, Л.В. Чернишова – Х.:Вид. група «Основа», 2014.-166с.:табл. - (Серія «ДНЗ. Вихователю»). |
|
І. Вступ (Привітання до дітей. Оголошення теми й мети заняття)
Хід заняття ІІ.Організаційний момент |
|
Вихователь показує іграшку українську Тарасика, пропонує діткам привітатися з ним, та виконати дії що описує вихователь. |
|
Доброго ранку, рідний наш дім! Доброго ранку, діткам усім! Доброго сонечку ясному! Доброго ранку, садочку прекрасному! Станемо разом ми у коло – Скільки друзів – глянемо навколо! Руки дружби простягнемо. З другом сварку не почнемо. Будемо всі дружно грати. Наш рідний дім звеселяти. |
|
ІІІ.Основна частина |
|
Вихователь показує діткам картинку одноповерхового будинку |
Вихователь: |
- Що зображено на малюнку? (відповіді дітей: будиночок) |
|
- У цьому будинку мешкає Тарасик. Будиночок у Тарасика який? (відповіді дітей: маленький, красивий, дерев’яний) |
|
- Скільки поверхів у цьому будиночку?(відповіді дітей) - Скільки вікон у будиночку? (відповіді дітей) - Скільки дверей у будинку? (відповіді дітей) |
|
Дидактична гра «Порівняймо» |
|
Вихователь пропонує діткам, порівнюючи будинки, доповнювати речення. |
|
Один будинок маленький, а інший - …(великий). Один будинок низький, а інший - ….(високий). В одному будинку два вікна , а в іншому - ….(багато). В одному будинку є димар а в іншому - …( немає). Один будинок побудований із дерева, а інший - ….(з цегли). Маленький будинок збудований швидше, а великий - …(довше). |
Вихователь: |
Дітки, розкажіть Тарасику про будинок який у вас. Чи любите ви свій будинок? Що вас радує в ньому, а що – засмучує? (відповіді дітей) |
|
Вихователь пропонує дітям вивчити чистомовку. |
|
Ось – дивний дім. Над домом – дим. |
|
Вихователь показує дітям картину «На будівництві» |
|
- Діти хто зображений на цьому малюнку?(відповіді дітей: будівельники) |
|
- Що вони роблять? (відповіді дітей: вони будують дім) |
|
- Який дім вони будують? (відповіді дітей: вони будують багатоповерхівку) |
|
Дидактична гра « Що ми вміємо робити?» |
|
Вихователь пропонує діткам називати слова - дії ( те, що роблять будівельники), спочатку утворюючи форму першої особи однини, а потім – другої особи однини. Під час гри дитина може показувати пальчиком спочатку на малюнок, потім на себе та свого сусіда. |
Вихователь: |
Будівельник встановлює вікна – і ми встановлюємо, і ви встановлюєте. Будівельник фарбує стелю – і ми фарбуємо стелю, і ви фарбуєте стелю. Будівельник кладе цеглу – і ми кладемо цеглу, і ви кладете цеглу. Будівельник розвантажує пісок – і ми розвантажуємо пісок, і ви розвантажуєте пісок. |
|
Фізкультхвилинка «Наш дім» |
|
Ось такий високий дім, (Діти стають навшпиньки, руки простягають угору) Дах трикутний є на нім (Ставлять руки над головою , з’єднавши кінчики пальців) Вікна відчиняються (Плавно розводять руки в сторони.) Двері запираються (З’єднують долоньки в «замок».) Із труби іде димок - (Повільними коловими рухами долонь – піднімають руки вгору.) Непоганий теремок! (Стають прямо, взявши руки вбоки.) |
|
Дидактична гра «Що тут не так?» |
|
(Вихователь читає речення із навмисно припущеними помилками, а діти мають виправити їх.) |
Вихователь: |
У кухні я вмиваюся. У туалеті граюся. У передпокої обідаю. У вітальні сплю. У ванній дивлюся телевізор. У спальні приймаю гостей. |
|
Дітки, ми сьогодні з вами дуже гарно попрацювали, а давайте ще сьогодні намалюємо свій дім. Пропоную вам трішки пофантазувати та намалювати будинок своєї мрії. (Діти сідають на свої місця, беруть олівці та починають малювати будинок) |
|
ІІІ. Підсумок заняття |
Вихователь: |
Діти, Тарасику дуже сподобалося, як ви гарно розповідали на занятті про своє помешкання. Молодці! |