Заняття "Щоб здорові були зубки"

Про матеріал
Матеріал допоможе продовжувати вчити дітей доглядати за зубами, дати уявлення про продукти, що є корисними для зубів, і про ті, які спричиняють їх захворювання; підвести до думки, що за зубами слід ретельно слідкувати з раннього віку; розвивати мислення, пізнавальні здібності, мовлення, вчити робити прості причинно-наслідкові висновки, виховувати дбайливе ставлення до свого здоров`я.
Перегляд файлу

Тема: Щоб здорові були зубки.

 

Мета: продовжувати вчити доглядати за зубами, дати уявлення про продукти, що є корисними для зубів, і про ті, які спричиняють їх захворювання; підвести до думки, що за зубами слід ретельно слідкувати з раннього віку; розвивати мислення, пізнавальні здібності, мовлення, вчити робити прості причинно-наслідкові висновки, виховувати дбайливе ставлення до свого здоров`я.

Матеріал: картинки (яблуко, морква, лимон, огірки, цукерки, тістечка, морозиво, варення); іграшка киця, гребінець, вата, зубні щітки.

 

Хід заняття

 

До дітей прийшла кицька, в якої болять зуби.

Вихователь. Зараз я вам розповім історію про кицю, в якої були дуже хворі зубки.

Киценька-ласунка мишок не ловила,
Солодощі різні та цукерки їла.
І тому в тієї киці-ласолюбки
Якось заболіли зразу геть всі зубки.
Бідна киця мучилась, плакала, не їла,
Зуби лікувати дуже не хотіла.
Й шкодувати стала, що цукерки їла…

 

Вихователь. Діти, а чи всі зубки у вас здорові? Може, у когось зубки випали? А ви знаєте, що ці зубки не прості? Вони називаються молочними. Такі зубки тільки у маленьких дітей. Коли діти стають дорослими, молочні зуби замінюються іншими, як у дорослих. Вони називаються постійними. У всіх зубів — і молочних, і постійних — є друзі і вороги.

-Малята, ви знаєте, які друзі у зубів? (Відповіді).  Друзі — це фрукти й овочі. Подивіться на картинки, що ви тут бачите? (Яблуко, морква, капуста, лимон, огірки.) Овочі й фрукти багаті на вітаміни, які допомагають дітям бути здоровими, сильними, ніколи не хворіти.

-А тепер подивіться на ці картинки. Що ви тут бачите? (Морозиво, варення, цукерки, тістечка.) Ви любите їх їсти? Мами дають вам зразу багато цукерок, тістечок? Чому не дають? (Відповіді.) Бо це- вороги наших зубів. Саме вони і роблять зуби хворими. У тих, хто їсть багато солодощів, на зубах з’являються чорні цяточки, це старший ворог зубів — карієс. На тому місці, де з’являється карієс, поступово утворюється дірочка, і зуб починає дуже боліти. (Демонструються фото хворих зубів, а також дітей з хворими зубками).

- Ви хочете, щоб у вас боліли зубки? Якщо ж не хочете, їжте менше солодощів — цукерок, тортів, морозива, тістечок.

-А коли з`їли щось якогось смаколика – слід обовязково прополоскати ротика чистою водою. А ще краще – почистити щіточкою, з водичкою, без зубної пасти. Пастою ми чистимо зубки вранці і ввечері.

Зайченятка, глянуть любо:
Об морквинки чистять зуби,
І у них всі зуби цілі:
Гострі-гострі, білі-білі.

І хоча ми й не зайчики, а морквинкою теж можемо «чистити» зубки.

 

Фізкультхвилинка

Гра з м’ячем «Що корисне для зубів»
Вихователь називає продукти харчування. Дитина ловить м’яч і говорить корисне це для зубів, чи ні.

Вихователь. А ви вмієте правильно чистити зуби? Розкажіть, як ви це робите.

Ось у мене гребінець, це ніби наші зуби. Між ними я поклала вату — це залишки їжі. А тепер, Катрусю, візьми зубну щіточку і проведи нею по зубчиках гребінця вперед-назад кілька разів. Бачите, вата як була між зубчиками так і залишилась. А тепер Оля проведе зубною щіткою від верху гребінця вниз, ніби від ясен до краю зубів. Дивіться, вся вата, що була між зубчиками, знялася — гребінець став чистим. Так зубна щітка знімає бруд із наших зубів, тільки слід нею правильно користуватися.

— Що ви робите після того, як почистили зубки? (Ретельно помиємо щіточку і намилимо милом). -Навіщо її потрібно намилювати? (Відповіді). А знаєте, у зубної щітки є улюблений віршик. Послухайте:

Я — маленька зубна щітка і часу не гаю:
В кого зубки захворіли — вмить допомагаю.
Я дружити з вами рада, отже, вам моя порада:
Чистить зубки треба всім — і дорослим, і малим.

— Отже, крім того, що треба ретельно чистити зубки, дітям необхідно їсти більше продуктів, які містять вітаміни. Якщо вітамінів мало, діти погано ростуть і розвиваються, часто хворіють.

— А які ж поради ми дамо киці.

Не лінуйсь ніколи, киценька-голубко,
Зранку і під вечір чистить свої зубки.
Як не любиш пасти і зубної щітки,
То у тебе зубки зіпсуються швидко.
Хто ласує вволю, полюбляє цукор,
Той собі на горе буде мати муку.
Їсти треба, люба, сир, кефір, сметанку.
Молоко з вершками та іще й вівсянку.

 

Підсумок

Вихователь. Ви зрозуміли, чому у киці боліли зубки? Які поради ви їй дали? Що потрібно їсти, щоб не боліли зубки?

— Киці вже час додому — її мама шукає.

Киця дякує. Діти прощаються з кицею.

Заняття закінчується.

 

docx
Додано
17 листопада 2023
Переглядів
317
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку