Заняття-театралізація з морально-естетичного виховання "Зимова казка"

Про матеріал
Мета: • закріпити знання вихованців про характерні ознаки зими. • Викликати у дітей активне співчуття до зимуючих птахів, бажання надавати їм посильну допомогу. • Вчити утворювати прикметники, відгадувати загадки. Розвивати пізнавальну активність, зв’язне мовлення, логічне мислення, уяву. • Використовуючи технологію мнемотехніка розвивати пам’ять дітей, активізувати пізнавальну активність, увагу, образне мислення та вміння дітей перетворювати абстрактні символи і образи в текст. • Формувати у дітей цікавість до ігрової діяльності до ігри-драматизації. • Розвивати вміння створювати виразні образи в грі – драматизації. • Формувати інтонаційну виразність мовлення. • Створювати у дітей емоційно-позитивний настрій. • Вчити емоційно передавати характер героїв, використовуючи необхідну інтонацію, силу голосу, міміку та жести. • Розвивати: особистісні якості, які зумовлюють моральну поведінку. • Формувати симпатію, відкритість, доброзичливість, тактовність, вміння слухати інших. • Сприяти усвідомленню важливості дружби, формуванню атмосфери доброзичливості.
Перегляд файлу

Конспект заняття з морально-етичного виховання засобами театралізації: «Зимова казка»

Мета:

  • закріпити знання вихованців про характерні ознаки зими.
  • Викликати у дітей активне співчуття до зимуючих птахів, бажання надавати їм посильну допомогу.
  • Вчити утворювати прикметники, відгадувати загадки. Розвивати пізнавальну активність, зв’язне мовлення, логічне мислення, уяву.
  • Використовуючи технологію мнемотехніка розвивати пам’ять дітей, активізувати пізнавальну активність, увагу, образне мислення та вміння дітей перетворювати абстрактні символи і образи в текст.
  • Формувати у дітей цікавість до ігрової діяльності до ігри-драматизації.
  • Розвивати вміння створювати виразні образи в грі – драматизації.
  • Формувати інтонаційну виразність мовлення.
  • Створювати у дітей емоційно-позитивний настрій.
  • Вчити емоційно передавати характер героїв, використовуючи необхідну інтонацію, силу голосу, міміку та жести.
  • Розвивати: особистісні якості, які зумовлюють моральну поведінку.
  • Формувати симпатію, відкритість, доброзичливість, тактовність, вміння слухати інших.
  • Сприяти усвідомленню важливості дружби, формуванню атмосфери доброзичливості.

Хід заняття

І. Вступна частина:

Керівник гуртка:

Ви сьогодні рано встали

І до центру  поспішали

Одне одному посміхніться

І на мене подивіться.

Керівник гуртка: Скажіть мені будь ласка, яка зараз пора року? (відповідь дітей)

ІІ. Основна частина.

Зараз я вам пропоную пограти в гру «Підбери комплімент до слова зима» .(кожна дитина бере сніжинку і називає комплімент зимі). Зима яка? (холодна, морозна, сніжна, весела, святкова, білолиця, казкова, чарівна, дивовижна, гарна, біла)

Послухайте уважно загадку та відгадайте її.

Пташка невеличка, в неї білі щічки.

Сірі лапки, чорна шапка,

Фартушок жовтенький, голосок тоненький,

Та ж ця пташка невеличка називається…? (Синичка)

Перед вами лежать картки з ілюстраціями до вірша А. Висоцького «Синичці». Спочатку я вам прочитаю вірш а потім ви будете розкладати картки за змістом вірша та промовляти вірш разом.

 

Вірш А. Висоцького «Синичці»

Я знаю , синичко, чому ти сумна,

Чому ти щоранку летиш до вікна:

Зерняток ти хочеш. Послухай мене….

Зима в нашім краї не скоро мине…

Зови свою маму, і брата, й сестрицю –

В садку я повісив для вас годівницю!

 

Запитання за змістом вірша

Чому сумна синичка?

Як можна допомогти синичкам взимку?

 

Придумано багато оповідань, віршів , казок про зиму. А ви хочете потрапити в зимову казку? (відповідь дітей)

Тоді відгадайте загадки про головних героїв казки.

Загадки про тварин.

1) У норі хатинку має

хліб, сирочок полюбляє.

По підлозі тишком-нишком

Бігає сіренька...? (Мишка)

 

2) Скачуть на болоті

Зелененькі лапки,

Квакають завзято

Веселенькі ...? (Жабки)

 

3) Швидкі лапки, куций хвіст,

Довгі вушка, чорний ніс,

Хліба з рук бере окрайчик

Сірий і пухнастий...? (Зайчик)

 

4) У кущах вона ночує

І на зайчика полює.

Вся руденька ця сестричка,

А зовуть її ...? (Лисичка)

 

5) Лиходій і забіяка,

Дуже схожий на собаку.

Він з’явився – ліс замовк…

Це лихий і лютий… (вовк).

 

6) По діброві він блукає,

Мед, малинку там шукає,

А прийде зима - в барліг

Він заляже на нічліг.

В сні сопітиме малятко,

Волохате...? (Ведмежатко)

 

7) Він ікластий і сердитий,

Дуже любить землю рити.

Жолуді збира іклан

Знають всі, що це … (Кабан)

 

 

 

(Керівник гуртка дітям одягає наголовники).Зараз ми відправимось у подорож до казки.

Віршована вистава

(Дійові особи: Казкар, Мишка, Жабка, Зайчик, Лисичка, Вовчик, Кабан, Ведмедик)

«РУКАВИЧКА»

(авт. О. Чигрин)

Казкар

Пішов дід у ліс

Набрати дров повен віз

Взяв сокиру, тачку

І маленьку собачку

Ходив він, ходив,

Стало йому жарко як від пічки.

Зняв він і поклав в кишеню рукавички,

А одна в сніг випала та й лежить.

Дід ще далі в ліс глядить.

Побачив на галявині багацько дров,

Узяв він сокиру і туди пішов.

А рукавичка в снігу лежить та й лежить.

Коли-це повз неї мишка біжить

До рукавички придивляється

І боязко питається:

Мишка

-Хто-хто в рукавичці живе

Казкар

Ніхто звідти мови не веде

Зайшла вона, встигла роздивитись

І каже:

Мишка

- Тут я буду грітись

Казкар

Сидить мишка сама і трішки сумує

А за якийсь час голос чує:

Жабка

- Хто-хто в рукавичці живе?

Мишка

- Мишка-шкряботушка. А ти хто?

Жабка

- А я жабка Скрекотушка.

Пусти в рукавичку погрітись

Будемо разом веселитись.

Мишка

- Ну, заходь. Разом хоч тісніше,

але й веселіше.

Казкар

Сидять вони разом, гріються жартують

За якийсь час голос чують:

Зайчик

-Хто-хто в рукавичці живе?

Мишка

- Мишка-шкряботушка,

Жабка

- Жабка-скрекотушка.

А ти хто?

Зайчик

- А я зайчик-побігайчик.

Пустіть в рукавичку погрітись

Будемо разом веселитись.

Мишка

- Ну, заходь. Разом хоч тісніше,

але й веселіше.

Казкар

Сидять вони разом, гріються жартують

За якийсь час голос чують:

Лисичка

- Хто-хто в рукавичці живе?

Мишка

- Мишка-шкряботушка,

Жабка

- Жабка-скрекотушка.

Зайчик

- Зайчик-побігайчик.

А ти хто?

Лисичка

- А я лисичка-сестричка.

Пустіть в рукавичку погрітись

Будемо разом веселитись.

Мишка

- Ну, заходь. Разом хоч тісніше,

але й веселіше.

Казкар

Сидять вони разом, гріються жартують

За якийсь час голос чують:

Вовчик

- Хто-хто в рукавичці живе?

Мишка

- Мишка-шкряботушка,

Жабка

- Жабка-скрекотушка.

Зайчик

- Зайчик-побігайчик.

Лисичка

- Лисичка-сестричка.

А ти хто?

Вовчик

- А я вовчик-братик.

Пустіть в рукавичку погрітись

Будемо разом веселитись.

Мишка

- Ну, заходь. Разом хоч тісніше,

але й веселіше.

Казкар

Сидять вони разом, гріються жартують

За якийсь час голос чують:

Кабан

- Хто-хто в рукавичці живе?

Мишка

- Мишка-шкряботушка.

Жабка

- Жабка-скрекотушка.

Зайчик

- Зайчик-побігайчик.

Лисичка

- Лисичка-сестричка.

Вовчик

- Вовчик-братик.

А ти хто?

Кабан

- А я кабан-іклан.

Пустіть в рукавичку погрітись

Будемо разом веселитись.

Вовчик

- Куди ж ми тебе пустимо і так тісно

Рукавичка от-от трісне.

Кабан

- Пустіть! Бо й рукавицю розірву і вас розжену.

Казкар

Ніде звірям дітись, -

Пустили й кабана погрітись.

Сидять вони разом, вже і не жартують

А за якийсь час знов голос чують:

Ведмідь

- Хто-хто в рукавичці живе?

Мишка

- Мишка-шкряботушка.

Жабка

- Жабка-скрекотушка.

Зайчик

- Зайчик-побігайчик.

Лисичка

- Лисичка-сестричка.

Вовчик

- Вовчик-братик.

Кабан

- Кабан-іклан.

А ти хто?

Ведмідь

А я ведмідь-набрідь.

Пустіть в рукавичку погрітись

Будемо разом веселитись.

Вовчик

- Куди ж ми тебе пустимо і так тісно

Рукавичка от-от трісне.

Ведмідь

- Пустіть! Бо й рукавицю розірву і вас розжену.

Казкар

Ніде звірям дітись, -

Пустили й ведмедя погрітись.

Тим часом дід назбирав дров,

Хотів одягти рукавички знов.

Нема їх, шукати пішов взявши тачку,

А попереду пустив маленьку собачку.

Собачка лісом назад біжить та й біжить

Бачить на снігу рукавичка лежить.

Лежить та й ворушиться, собачка як загарчить.

Звірі злякались

Лісом порозбігались.

Прийшов дід, рукавичку знайшов

Одяг і додому з дровами пішов.

А звірі здружились і збудували разом хату,

Щоб дружно і затишно в ній зимувати.

Співають разом пісеньку «Дружба» (муз. Анна Олєйнікова, слова Лариса Ратич).

ІІІ. Підсумок заняття.

Керівник гуртка:

Ось скінчилась наша гра

Вже прощатись нам пора!

Вже в цьому році ви підете до школи. Бажаю, щоб у кожного з вас була міцна та справжня дружба!

І завжди пам’ятайте, дружба - це найцінніший скарб.

 

doc
Додав(-ла)
Чигрин Ольга
Додано
27 січня 2022
Переглядів
710
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку