Заняття по розвитку мови з елементами усної народної творчості в першій молодшій групі
«В гості до півника».
МЕТА :
1. Розширювати уявлення дітей про домашніх птахів: курки, півника, курчатах; продовжувати вчити розрізняти їх.
2. Продовжувати знайомити дітей з фольклорними творами, в яких розповідається про півника, курочку, курчатах. Формувати пізнавальну активність.
3. Збагачувати словник дітей словами: курочка, півник, курчата, зерна, клюють; закріплювати вміння наслідувати голоси птахів.
4. Розвивати дрібну моторику рук.
Методи і прийоми: ігровий (рухлива гра, словесний (потішки, загадка, наочний.)
Хід заняття:
Ігровий Сюрпризний момент.
Вихователь: Діти, зараз я вам загадаю загадку.
«Рано встає,
Голосисто співає,
Діткам спати не дає ».
Вихователь: Хто це? (Півник). Правильно! (Вихователь дістає півника з «чарівної коробки»)
«Півник у нас горлатий
Вранці кричить він: «Здрастуй»
На ногах його чобітки,
А в вухах висять сережки,
На голівці - гребінець,
Ось який він, півник »
Вихователь: А хто розкаже потішку про півника:
«Півник, півник, золотий гребінець,
Масляна голівонька, шовкова бородушка,
Що ти рано встаєш?
Діткам спати не даєш? »
(Індивідуальні та хорові відповіді)
питання:
- Розглянути півника (хвіст, гребінець, борідку).
- Яку пісеньку співає півник? (Ку-ка-рі-ку)
- А кого кличе півник цієї пісенькою, як ви думаєте? (Курочку)
- Як він її кличе? (Ку-ка-рі-ку).
З'являється курочка (з «чарівної коробки»).
«Курочка - тараторочка
По двору ходить,
Курчат водить,
чубчик роздуває
Діток потішає ».
Порівняти курочку з півником.
- Пропоную пограти, я буду курочкою, а ви курчатками.
Р / гра «Курочка і курчатка»
Вийшла курочка гуляти
Свіжої трави пощипати,
А за нею хлопці -
Жовті курчатка.
Квокче курочка
Ко-ко-ко, ко-ко-ко!
Не ходіть далеко!
Лапками гребіть,
Зернятка шукайте!
З'їли товстого жука,
дощового черв'яка
випили водиці
Повне коритце (рухи відповідно до тексту)
- Хлоп'ята, засмутилася наша курочка, ви он які пустотливі, спритні «курчатка», а у нашої курочки яйця в тазик з водою впали. Допоможемо нашій курочки яйця дістати? (Діти ложками дістають яйця).
- Ой, хлопці подивіться, курчатка з'явилися.
- Які курчата? (Маленькі, жовті, пухнасті)
- Як вони пищать? (Пі Пі пі)
Жовті курчатка,
Малі хлопці.
По двору гуляють,
Зерна збирають.
- Діти, скажіть, у кого ми сьогодні були в гостях?
Подарувати на пам'ять сувеніри «курчат» (аплікація)
Заняття по розвитку мови з елементами усної народної творчості в першій молодшій групі
«В гості до півника».
МЕТА :
1. Розширювати уявлення дітей про домашніх птахів: курки, півника, курчатах; продовжувати вчити розрізняти їх.
2. Продовжувати знайомити дітей з фольклорними творами, в яких розповідається про півника, курочку, курчатах. Формувати пізнавальну активність.
3. Збагачувати словник дітей словами: курочка, півник, курчата, зерна, клюють; закріплювати вміння наслідувати голоси птахів.
4. Розвивати дрібну моторику рук.
Методи і прийоми: ігровий (рухлива гра, словесний (потішки, загадка, наочний.)
Хід заняття:
Ігровий Сюрпризний момент.
Вихователь: Діти, зараз я вам загадаю загадку.
«Рано встає,
Голосисто співає,
Діткам спати не дає ».
Вихователь: Хто це? (Півник). Правильно! (Вихователь дістає півника з «чарівної коробки»)
«Півник у нас горлатий
Вранці кричить він: «Здрастуй»
На ногах його чобітки,
А в вухах висять сережки,
На голівці - гребінець,
Ось який він, півник »
Вихователь: А хто розкаже потішку про півника:
«Півник, півник, золотий гребінець,
Масляна голівонька, шовкова бородушка,
Що ти рано встаєш?
Діткам спати не даєш? »
(Індивідуальні та хорові відповіді)
питання:
- Розглянути півника (хвіст, гребінець, борідку).
- Яку пісеньку співає півник? (Ку-ка-рі-ку)
- А кого кличе півник цієї пісенькою, як ви думаєте? (Курочку)
- Як він її кличе? (Ку-ка-рі-ку).
З'являється курочка (з «чарівної коробки»).
«Курочка - тараторочка
По двору ходить,
Курчат водить,
чубчик роздуває
Діток потішає ».
Порівняти курочку з півником.
- Пропоную пограти, я буду курочкою, а ви курчатками.
Р / гра «Курочка і курчатка»
Вийшла курочка гуляти
Свіжої трави пощипати,
А за нею хлопці -
Жовті курчатка.
Квокче курочка
Ко-ко-ко, ко-ко-ко!
Не ходіть далеко!
Лапками гребіть,
Зернятка шукайте!
З'їли товстого жука,
дощового черв'яка
випили водиці
Повне коритце (рухи відповідно до тексту)
- Хлоп'ята, засмутилася наша курочка, ви он які пустотливі, спритні «курчатка», а у нашої курочки яйця в тазик з водою впали. Допоможемо нашій курочки яйця дістати? (Діти ложками дістають яйця).
- Ой, хлопці подивіться, курчатка з'явилися.
- Які курчата? (Маленькі, жовті, пухнасті)
- Як вони пищать? (Пі Пі пі)
Жовті курчатка,
Малі хлопці.
По двору гуляють,
Зерна збирають.
- Діти, скажіть, у кого ми сьогодні були в гостях?
Подарувати на пам'ять сувеніри «курчат» (аплікація)