Конспект інтегрованого заняття з розділу
“Дитина у природному довкіллі”
Тема: “Новий друг – щасливий хвостик”.
Мета: закріплювати знання дітей про тварин, зокрема – свійських і диких, спосіб життя і живлення, дати уявлення про бродячих (бездомних) тварин. Збагачувати лексичний запас дітей. Розвивати мислення, увагу, мовлення, спостережливість, вміння вибудовувати споруди з об’ємних геометричних фігур. Виховувати любов до тварин, відповідальність за них, усвідомлене бажання піклуватися про них, допомагати бездомним тваринам.
Обладнання: ілюстрації із зображенням бродячих, свійських тварин, світлини дітей з домашніми улюбленцями; ігри: “Хто що їсть”, “Хто де живе”, корзина, геометричні фігури (об’ємні); іграшкова їжа: пляшка з молока, пляшка з згущеного молока, консерви, корм, вологий корм, мишка, сосиски, огірок, помідора, капуста, морква та ін.; різні іграшки: лялька, дряпанка, м’ячик, ведмедик та ін.; печиво.
Хід заняття
-
Організаційний момент.
-
Діти, давайте привітаємось із нашими гостями.
-
Добрий день!
Психогімнастика
Новий день і новий час,
Все цікаве тут для нас.
Ми вчимося пізнавати,
Світ навколо нас вивчати.
Один одному всміхнемось,
І заняття розпочнемо.
-
Основна частина.
Вступна бесіда
-
Діти, я знаю, що у багатьох із вас є домашні улюбленці, яких ви любите, піклуєтесь про них і ставитесь як до членів сім’ї. Скажіть, будь ласка, а як їх звати?
(Діти сідають на килим біля дошки, на якій зображені фотографії деяких дітей з їхніми домашніми улюбленцями: собачками, котиками. Розповідають по бажанню про своїх улюбленців).
-
З давніх давен, люди і тварини були дуже дружелюбними. І саме люди приручили котів і собак. Вони були і є гарними мисливцями. Наші улюбленці є дуже вірними і завжди готові допомогти людині.
-
Але на світі бракує усім доброти, бо є безпритульні собаки й коти. Не всім тваринам пощастило, і у нашому місті, як і в інших містах і країнах є дуже багато безпритульних, або яких називають бездомні, чи бродячі собаки та кішки!
-
Малята, як ви гадаєте, чому їх так називають? (Вірно, бо в них немає свого дому).
-
А звідки ж беруться безпритульні тварини? (Так, хтось уже народився на вулиці, хтось загубився, когось покинули чи вигнали).
-
Життя на вулиці дуже важке і небезпечне. Щодня тваринам потрібно шукати їжу та укриття. Дуже багато тварин гинуть від голоду, холоду, від хвороб, від бійок з іншими тваринами, від колес машин. Ці тварини дуже потребують любові і турботи.
-
Є дуже багато волонтерів і просто добрих людей, що створюють для безпритульних собак і котів притулки, де їх годують, лікують, піклуються, і шукають для тварин нових господарів.
(Під сумну музику виходить бездомна киця(вихователь). Йде і плаче).
-
Що сталося з тобою, люба кицю?
Киця: - Я зі своїми господарями переїхала до вашого міста, коли у наш будинок потрапила російська ракета. Але, коли я вийшла погуляти, то загубилася і не можу знайти дороги додому.
-
Не переживай кицю, наші дітки тобі обов’язково у всьому допоможуть. Залишайся з нами і прослідкуй чи дітки мають гарні знання про тварин.
-
Давайте перевіримо чи знають діти чим харчуються тваринки, що полюбляють їсти. Пограємо в гру “Хто що їсть?”
(Під веселу музику діти беруть по одній карточці, де зображена їжа тваринки і кладуть відповідно до тієї тваринки, яка це їсть).
-
Молодці, дітки, ви вірно виконали це завдання.
-
Кицю, ти теж мабуть голодна?
Киця: - Так, трішки зголодніла.
-
Наші дітки і тебе зараз нагодують.
(На столі стоїть різна їжа: молоко, корм, огірок, помідори, кукурудза, ковбаса, сосиски, мишка, сухий корм, тарілочка з водою та ін.).
-
Ваше завдання, вибрати серед цих усіх продуктів, що може любити наша киця.
(Діти під музику обирають їжу для киці, і дають їй у корзину).
Киця: - Дякую Вам, тепер я не буду голодна і буду довго ласувати Вашими гостинцями. І за Ваші такі подарунки, давайте я Вас трішки розважу, зробимо таку фізкультхвилинку “Киця-кицюня”.
(Вихователь-киця стає боком і показує фізкультхвилинку “Киця-кицюня”, а діти повторюють за нею).
-
Весело Вам з кицею танцювати, а чи знають наші діти де живуть всі тваринки, які їхні хатинки?
(На столі лежать картинки звірят).
-
Я Вам роздаю картинку-хатинку, а Ви під веселу музику перевертаєте картинку, підходите до столику і з’єднуєте з тією тваринкою, яка живе в цьому будиночку. Один, два, три, гру почали!
(Діти грають в гру “Хто де живе?”).
-
Ой, які ж Ви молодці! Але, ми з Вами забули, що наша Киця загубилася. Як же ж їй допомогти! Я знаю, давайте ми для неї облаштуємо м’який лежак, щоб вона залишалася у нашому садочку, поки її знайдуть господарі.
-
Для цього у нас є різні об’ємні геометричні фігури (прямокутник, квадрат, круг, трикутник, циліндр). Такий великий конструктор! Допоможете скласти, діти?
(Вихователь разом з дітьми складає місце для киці).
-
А ще для тебе, кицю, дітки підготували іграшки, з якими ти можеш погратися.
(На столі лежать різні іграшки: ляльки, дряпанка, м’ячик, ведмедик та ін. Діти дають для киці тільки ті іграшки, якими може вона гратися).
-
Підсумок
-
Які ж Ви, діти, добрі, чуйні, добродушні. Ви сьогодні були справжніми волонтерами, які нагодували кицю, облаштували їй місце в садочку, а ще ми створимо допис в газеті та ще й в інтернеті, що загубилася така гарна киця, щоб її господарі швидше знайшли. А за те, що Ви допомогли в такій гарній справі, отримаєте справжній їстівний значок волонтера.
(Вихователь роздає печиво у вигляді “котячої лапи”).
-
Пам’ятайте, діти, домашні тварини – це не іграшка, а жива істота, зі своїми потребами. Бережіть та піклуйтеся про них, адже це найкращі друзі, які ніколи не зрадять.