Заняття з арт-терапії "Великодня писанка в техніці декупаж"

Про матеріал
Навчальна - створити атмосферу позитивного настрою,активізувати дітей; формувати уявлення про народне свято його атрибути (Великдень, паска, писанки). Ознайомити із технікою прикрашання яєць-декупаж. Узагальнити знання дітей про технології розпису великодніх яєць. Збагачувати словник дітей новими словами. Корекційно- розвивальна - розвивати вміння зв’язно, логічно, граматично правильно висловлювати свої думки; закріплювати в активному мовленні різновиди орнаментів писанки, весняних свят. Розвивати увагу, мовлення, дрібну моторику пальців рук, вміння зосереджуватись, виконувати завдання, вчити тримати поставу під час роботи, зняття емоційної напруженості, розвиток творчого потенціалу. Виховна - виховувати інтерес до традицій українського народу, виховувати самостійність, акуратність в роботі, терпіння, посидючість, вміння доводити розпочату справу до кінця.
Перегляд файлу

Микільський навчально-реабілітаційний центр

Полтавського району Полтавської обласної ради

 

 

 

 

 

 

C:\Users\Juliya84\Desktop\c8f239256f1fd4a9765bd0f36fe17a88.jpg

 

 

 

Вчитель:  Телятник Ю.В

Мета:

Навчальна - створити атмосферу позитивного настрою,активізувати дітей; формувати уявлення про народне свято його атрибути (Великдень, паска, писанки). Ознайомити із технікою прикрашання яєць-декупаж. Узагальнити знання дітей про технології розпису великодніх яєць. Збагачувати словник дітей новими словами.

Корекційно- розвивальна - розвивати вміння зв’язно, логічно, граматично правильно висловлювати свої думки; закріплювати в активному мовленні різновиди орнаментів писанки, весняних свят. Розвивати увагу, мовлення, дрібну моторику пальців рук, вміння зосереджуватись, виконувати завдання, вчити тримати поставу під час роботи, зняття емоційної напруженості, розвиток творчого потенціалу.

Виховна - виховувати інтерес до традицій українського народу, виховувати самостійність, акуратність в роботі, терпіння, посидючість, вміння доводити розпочату справу до кінця.

Матеріал: музика релаксації,  ілюстрації із зображенням Великодніх яєць, виставка предметів виконаних у техніці Декупаж; тришарові серветки, ножиці, пензлики, яєчний білок, картонні та дерев’яні заготівки у формі яйця.

Хід заняття

 

І  Загальнокорекційний етап.

1.1.Нервово-психологічна підготовка.

Доброго ранку, сонце привітне!

Доброго ранку, небо блакитне!

Доброго ранку, в небі пташки!

Доброго ранку тобі і мені!

ІІ Основна частина.

- Діти скажіть, яка тепер пора року? (весна) А яка вона весна? (лагідна, гарна, тепла).

 Пригадайте, яке свято приходить до нас разом із весною.

  •        Правильно, Великдень або ще по іншому його називають Паска. Великодні свята багаті своїми народними звичаями. Що вдома готують до цього свята? (Відповіді дітей)
  •        Правильно.  Але головними є паска і писанки (крашені яйця).За допомогою фарби, лушпайок цибулиння фарбують яйця.
  •        Діти, від якого слова походить слово «писанка»? (від слова «писати»).
    - Що ми знаємо про писанку?
    (Писанки бувають різного кольору, з різними візерунками, орнаментом).
    Писанка малюється воском. А потім наноситься фарба. Вона лягає на яйце, а на віск не береться. Так проявляється візерунок, нанесений воском.

Крім писанок розрізняють ще крашанки, дряпанки, крапанки, мальованки.
Крашанка – яйце одного кольору, яке фарбують найчастіше в окропі з лушпиннями цибулі чи штучним барвником. Вона – найдавніший гість на Великодньому столі.
Дряпанка – яйце, пофарбоване в один колір, на якому потім голкою чи шилом вишкрябують орнамент. Дряпанки ще називають шкрябанками.
Крапанку – роблять накрапуючи на яйце воском візерунок і опускаючи його у барвник.
Мальованки – розписують пензликом, фломастером, тощо.

  •        А які бувають орнаменти?

(рослинний, тваринний, геометричний, побутовий).

Беручи в руки розмаїто-барвисте яйце ми милуємось його орнаментом. Орнаменти, що найчастіше зустрічаються на писанках, тісно пов’язані з нашим життям. Кожен знак, кожна лінія мають своє значення.

  •        А зараз ми пограємо українську народну гру «Великодня гра».

Стали діти у кільце. В кожного в руках яйце.

Лілії випало на славу розпочати цю забаву,

Дуже милу, престару великодню гру.

Ходить дівчина кільцем і постукує яйцем…

Що не стукне – трісь і трісь, - яйця тріскають чиїсь…

В Артема – ціле, тверде, - Артем радо далі йде…

Стук-стук-стук… і раптом – хрусь!

Гру продовжує Тимофій. Стукнув лише разів три

І так само вийшов з гри.

За Тимофієм пішов Кирило,

В Віки писанка ціла, Віка в грі перемогла!

А тепер, відомо всім, всі за стіл до Віки в дім.

Їсти яйця, все, що є… Просить той, хто виграє.

  •        Ось сьогодні  ми уявимо себе майстрами і  виготовимо красиві писанки до свята. Але я хочу вас познайомити з новим способом створення крашанки і називається він «Декупаж».
  •        Декупаж має довгу і чарівну історію, яка веде нас у минуле через різноманітність стилів і країн. Декупаж (фр. decouper — вирізувати) — декоративна техніка по тканині, посуду, меблям, шторам та ін., що полягає у вирізуванні зображень з різних матеріалів (дерева, шкіри, тканин, паперу і т. п.), які потім наклеюються або прикріплюються іншим способом на різні поверхні для декорування. Ця техніка украй копітка, вимагає великого часу і терпіння.

Ще в 12- му столітті , китайські селяни створювали яскравий кольоровий папір, щоб прикрасити вікна , ліхтарі , подарункові коробки та інші речі.

Німецькі та Польські ремісники також використовували паперові вирізки для художнього оформлення меблів протягом кілька століть.

Однак , це не кінець історії розвитку Декупаж .

Ремісники наймали учнів , щоб вони кольоровими фарбами переносили на папір сюжети картин і гравюр найзнаменитіших художників. Потім, приклеювали ці малюнки до деталей меблів , музичних інструментів і т.д. і покривали кількома шарами лаку. У результаті виходили гарні меблі і предмети мистецтва , які були дуже схожі на справжні популярні речі , привезені купцями з Китаю і Японії.

Найпопулярніший матеріал у наш час для декупажу - це тришарові серветки. Звідси й інша назва - серветкова техніка (показ серветок з малюнками ).

Фізкультхвилинка.

 Котилася писаночка – рухи руками "млинок"

Згори на долину,

Прикотилася простесенько – розвести руки в сторони,поклонитися

До нас у гостину.

 А за нею Великдень, – повороти вліво , вправо, руки на поясі

Несе білу паску – руками описати дугу згори вниз.

Дзвонить в дзвони – ритмічні махи руками

 Розсипає радощі і ласку – нахилитися до сусіда, посміхнутися. Відчиняймо воротоньки – розвести руки в сторони.

Гостей всіх вітаймо – потиснути один одному руки.

 Разом з ними дружно

За столи сідаймо.( Діти сідають за столи)

- Діти, а зараз розпочнемо нашу роботу по виготовленню писанки у техніці «декупаж».

Перед тим як розпочати нашу роботу давайте назвемо матеріали і інструменти які нам потрібні для роботи:

  •          Картонні та дерев’яні яйця;
  •          Яєчний білок;
  •          Тришарові салфетки;
  •          Пензлик;
  •          Ножниці.

Для початку потрібно розбити сире яйце й відокремити від білка жовток. Обережно відокремити нижній шар від серветки (існують двох- та трьохшарові). Для роботи потрібен лише верхній кольоровий шар. Обраний малюнок слід вирізати за допомогою ножиць. Далі прикласти до яйця фрагмент серветки, вмочити пензлик у сирий білок і дуже обережно, ніжно й швидко від середини серветки, прикладеної до поверхні яйця, до країв фрагменту нанести його на всю поверхню.

https://ye.ua/images/upload/1461330776.jpg?v=1589545280

Потрібно намагатися, щоб під серветкою не залишилося бульбашок повітря. Не використовуйте багато білку й не проводьте часто по одному місцю пензликом, щоб ніжна серветка не порвалася. Таким чином прикладайте фрагмент за фрагментом, щоб повністю обклеїти яйце. Спочатку заклеюємо половину площі, відкладаюмо крашанку в бік, щоб підсохла. Тим часом починаємо роботу з наступними заготовками й серветками. А потім обклеюємо інший бік. Білок буде служити і клеєм, і лаком. Коли яйця підсохнуть, можемо милуватися своєю роботою.
Такі крашанки прикрасять ваш святковий стіл, обов’язково здивують близьких, а робота над ними принесе творче задоволення і натхнення. Хай музика допоможе вам творити красу і добро.

(Звучать спокійна мелодія).

Самостійна робота дітей. Слідкування за процесом виконання завдання, індивідуальна допомога учням.

https://ye.ua/images/upload/1461330840.jpg?v=1589545280

Підсумок заняття.
- Діти, яке свято ми відзначаємо весною? Як до нього готуються? Які основні символи великоднього свята? Що роблять з крашанками і писанками?

Яку нову техніку прикрашання ми з вами використовували сьогодні на занятті? (Закріпити назву декупаж.)

- Дітки, ви всі молодці! Старанно попрацювали і у кожного вийшла своя гарна великодня писанка.

-Діти, готуючись до Великодня можете і вдома самостійно прикрасити яєчка і навчити всю свою родину.

Аналіз виконаних дітьми робіт.

 

 

C:\Users\Juliya84\Desktop\dekupegh9.jpg

C:\Users\Juliya84\Desktop\IMG_20170406_112012-e1491491522333.jpg

C:\Users\Juliya84\Desktop\orig_142660553044244.jpg

 

 

 

 

C:\Users\Juliya84\Desktop\a5cbd153497a8405d1daaabcd2ccd39f_ce_612x408x0x0_cropped_930x510_fitted_1200x630.jpgC:\Users\Juliya84\Desktop\unnamed (1).jpg

docx
Пов’язані теми
Мистецтво, 5 клас, Позакласні заходи
Інкл
Додано
27 жовтня
Переглядів
56
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку