Заняття з ліплення за мотивами народної іграшки «Баранець»

Про матеріал
Ознайомити дітей із народною іграшкою, поняттям про особливості декоративного образу тварин; продовжувати формувати навички ліплення комбінованим способом ,вчити передавати форму, пропорції натури, розвивати уяву, фантазію, формувати естетичні почуття, смак; виховувати любов до народних іграшок, почуття національної гордості за свій народ, його культуру, мистецтво, здатність зберігати традиції.
Перегляд файлу

 

 

 

 

Заняття з ліплення

за мотивами народної іграшки «Баранець»

старший дошкільний вік

 

 

 

вихователь Парфеса С.Г.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мета: ознайомити дітей  із народною іграшкою, поняттям про особливості декоративного образу тварин;продовжувати формувати навички ліплення комбінованим способом ,вчити передавати форму,  пропорції натури,розвивати уяву, фантазію, формувати естетичні почуття, смак; виховувати любов до народних іграшок, почуття національної гордості за свій народ, його культуру, мистецтво, здатність зберігати традиції.

Матеріали та інструменти: пластилін (глина, солоне тісто), стеки, дощечка для ліплення, серветки для витирання рук.

Хід зяняття

1. Організаційний момент

2. Актуалізація опорних знань

Які іграшки ви полюбляєте? Чому?

Чи є серед них найулюбленіша іграшка?

Чим вона відрізняється від решти іграшок?

3. Мотивація навчальної діяльності

Вихователь. Удома у кожного з вас є багато іграшок. Деякі з них найулюбленіші, а є й такі, якими ви навіть і не граєтеся. Чи не так? А чи є у когось народна іграшка? Не Барбі та Кен, яких випускають іграшкові фабрики, а іграшки, створені добрими, чуйними та вмілими руками народних майстрів. Може, є іграшки, що зробили для вас мама чи бабуся? Сьогодні ми поринемо у сиву давнину і спробуємо дізнатися, як і з чого створювали майстри іграшки для дітей.

4. Викладання нового навчального матеріалу

Вихователь.Зі стародавніх часів люди створювали різні іграшки і забавки для своїх дітей. Але іграшка завжди була не тільки предметом гри, а й оберегом для дитини.Існували  іграшки-тваринки — пташки, баранці, коники (демонстрування наочності). їх виготовляли з соломи, деревини, глини. А в Західній Україні досі створюють сирні іграшки, які дуже нагадують коників (демонстрування наочності).

Але мало виготовити іграшку. Майстри декоративно-прикладного мистецтва обов’язково прикрашають свої творіння, щоб іграшка подобалася дітям. Придивіться уважно до фотографій з народними іграшками (демонстрування наочності).

Чим прикрашені зображені на фотографіях народні іграшки?

Послухайте віршик про тварину

Купив баран на базарі

Гуцульську трембіту:

Нехай, каже, моя пісня

Пролуна по світу!

 

Та й затрубив скільки сили,

Всівшись край дороги.

А з трембіти почулося:

«Беееее!..»— та й більш нічого.

Вихователь. Сьогодні ми виліпимо народну іграшку — баранця. Розгляньмо, з яких частин складатиметься наш баранець. У барана є тулуб, голова, шия, чотири ноги та хвіст, роги. Саме на таку кількість неоднакових шматків ми маємо поділити наш пластилін (глину, солоне тісто). А тепер подивіться уважно на те, яку форму має голова барана, які у нього вуха, яка сильна шия.

6. Самостійна практична діяльність дітей Ліплення народної іграшки — барана

7. Актуалізація набутих знань

Що ми сьогодні ліпили?

Чим відрізняється народна іграшка від тих, що продаються у звичайних іграшкових магазинах?

Чи сподобалося вам знайомство з народними іграшками?

8. Підбиття підсумку заняття

docx
Додано
25 березня 2023
Переглядів
717
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку