Розвиток мовлення
Тема: Подорож до зимового лісу.
Мета:
навчальна: ознайомити з назвами диких тварин, продовжувати вчити відгадувати загадки , користуватися тактильними табличками, вживати іменники, прикметники;
розвиваюча: розвивати мовленнєву компетентність (увагу, пам'ять, мислення), ейдетичні здібності., фонематичний слух;
корекційна: удосконалювати мовні навички, долати моторні труднощі при вимові пропонованого матеріалу, нормалізовувати темп і ритм мовлення, збільшувати словниковий запас та сприяти дотриманню граматичної структури мовлення;
виховна: виховувати бережливе ставлення до мешканців лісу, дружні відносини, бажання допомагати.
Обладнання: іграшки: зайчик, білочка, ведмедик, тактильні таблички, муляжі дерев, горішки, грибочки, мед, морквинка, картинки диких звірів.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
Вчитель: Діти, доброго ранку. До нас сьогодні завітало багато гостей, тому, ми як доброзичливі господарі повинні що зробити? Правильно. Привітатися. Доброго ранку.
А зараз я пропоную вам стати в коло і привітатися один з одним.
Вправа «Привітання»
Дружать в нашій групі
Хлопчики й дівчатка (дві долоньки до купи)
Дружать в нас на ручках
Пальчики-малята (беруться за руки)
Дружать іграшки і я
Дружить група наша вся.
Загадка про зиму
Кружляє ніжно білий пух,
Міняє зайчик свій кожух,
Вдягає лиска рукавички,
Співають весело синички,
Ведмідь в барлозі вже дріма,
Яка пора скажіть? … (Зима)
З’являється дівчинка-Зима і приносить з собою подарунок - ялинку, на якій на прищепках прикріплені артикуляційні вправи
Артикуляційна гімнастика
Вправа з тактильними табличками
Вчитель підводить дітей до думки, що подорожувати будемо до казкового лісу
ІІ. Основна частина
Вчитель: Ми сьогодні з вами вирушимо до казкового, зимового лісу. У лісі живуть дуже багато диких тварин і птахів, тому візьмемо для них подарунки, адже тварини взимку потребують нашої допомоги. В лісі ми не шумимо, поводимо себе чемно, щоб не злякати птахів і тваринок, які взимку сплять.
Фізкульхвилинка «Ми по лісі йшли, йшли…»
Ми по лісу йшли, йшли, грибочок знайшли,
Нахилились, зірвали і в кошик поклали.
По городі йшли, йшли, морквинку знайшли.
Нахилились, зірвали і в кошик поклали..
Ми полісі йшли,йшли,медок знайшли.
Потягнулись, дістали, і в кошик поклали….
Дихальна вправа «Сніжинка»
Ви, сніжиночки, летіть
Нам доріжку покажіть.
На килимку виставлена декорація зимового лісу. Під кожною ялинкою заховалися звірі (зайчик - під ялинкою, білочка – біля дупла, ведмідь – у барлозі)
Довгі вуха, куций хвіст
Невеличкий сам на зріст.
На городі побував
І капустку попсував. (Зайчик)
Опис зайчика.
Зайчик який? (маленький, прудкий, сіренький) А ще полюбляє моркву та капусту.
(діти вибирають дарунок для зайчика)
Вчитель: Подивіться, яке дерево і в ньому будинок. Хто може тут жити? (білочка)
Білочка яка? (маленька, руденька, прудка)
Оберем гостинець для білочки (горішок)
Білочка пропонує нам пограти
Гра «Чого не стало»
Вчитель: Ой, подивіться, що це за пагорб серед лісу. Тут, мабуть, хтось живе. Може краще не будить цього звіра?
Не боїться він морозу
Цілу зиму спить в барлозі.
Влітку любить мед, ожину,
Смачну ягідку малину. (ведмідь)
(у барлозі спить ведмідь, який полюбляє мед та лісові ягоди)
Гра «У ведмедя у бору»
У ведмедя у бору
Смачну ягідку беру.
А ведмідь сидить,
І на нас ричить.
Гра на розвиток фонематичного слуху «Яка коробочка звучить?»
Вчитель: А ще в лісі живе дуже багато інших тварин.
Розповідь демонструється показом картинок.
ІІІ. Підсумок
Нам час повертатися до дитячого садочка. Наша прогулянка до лісу завершилася.
За хорошу роботу діти отримують смайлики