Заняття. З розвитку мовлення, звукова культура мовлення.

Про матеріал
Конспект власного заняття з грамоти звукової культури мовлення. Можна порекомендувати логопедам та спеціалізованим групам у садочку для проведення роботи з дітьми.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект заняття

З звукової культури мовлення

На тему: «У нас в гостях Гномик»

середня група

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала

Вихователь:

Бубало Вікторія Іванівна

 

 

 

 

 

 

2023 р.

Програмовий зміст:

а) продовжувати формувати у дітей слухову увагу, мовне дихання, артикуляційний апарат, вправляти у вимові звук «г»

б) розвивати увагу, пам’ять, мислення, фонематичне сприймання;

в) виховувати організованість, дисциплінованість, бажання брати участь у занятті, активність.

Обладнання: дидактичний матеріал- предметне зображення Гномика; дидактична гра «Квітонька».

                                                       Хід заняття

1. Вступна частина

Розміщую дітей стоя на килимку, півколом, напроти себе.

Звертаюсь до дітей зі словами загадки:

                                                              * * * *

У підземеллі з ліхтарем

Шукає скарби старий….

                (Гном)

Пропоную дітям здогадатися про кого це. Несподівано діти бачать гномика.

- Отже, діти ми сьогодні з Вами будемо вправлятися у вимові такого звуку як «г».

2. Основна частина

-Діти, гномик наш пропонує з вами виконати вправи, які допоможуть нам вимовити звук «г».

Повторюйте за мною!

Вправа на губи «Гребінець»

Нижніми зубками «розчесати» верхню губу,

А потім верхніми зубками – нижню.

На рахунок: 1-2

Вправа на язичок «Гойдалка»

Відкрити ротик і гострим кінчиком язика,

Почергово тягнутися, то до підборіддя, то до носика.

На рахунок: 1-2

 г) формування вимови звуку «г»

читання віршика з інтонуванням

- Діти, гномик мені розповів вірш, який я Вам розповім але він не звичайний, бо в ньому живе звук. А який звук, ви мені скажите, якщо будите  уважно слухати.

Град городом прошумів

Гарбузи геть чисто збив

Гримнув грім, і знову град –

Лопотить на виноград.

Я гукаю: «Годі! Годі! –

Нам гриміти над городом!»

- Так, хто уважно почув, який звук заховався у словах, діти?

(відповіді дітей)

- Діти я вам розповім цей віршик ще раз, а ви назвіть слова в яких живе звук «г»

д) ізольована вимова звука

- Гномик хоче почути, як Ви, діти, вмієте цей звук вимовляти.

(Прошу кожну дитину підійти до Гнома і вимовити цей звук)

е) Дидактична гра «Квітонька»

Мета: розкласти квітоньку за кольорами пелюсток та назвати, де живе звук «г» у слові: на початку, всередині чи вкінці слова.

3. Заключна частина

Рухлива гра «Танок Гномики»

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
15 січня
Переглядів
1638
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку