Заняття з сенсорно - пізнавального розвитку для молодшої групи

Про матеріал
Конспект заняття з сенсорно пізнавального розвитку на тему:"Подорож казковим лісом",для дітей молодшої групи.
Перегляд файлу

Результат пошуку зображень за запитом фон для презентации 

 

      « Подорож  

 казковим лісом»

                                    

 

                                         Інтегроване заняття

                       з сенсорно –  пізнавального, мовленнєвого та

                                  ознайомлення з довкіллям.

 

 

 

 

 

           

                                                                    

                                          

 

 

 

D:\Мои документы\для роботи в групы черевко\1588072695_3-p-krasivie-foni-dlya-teksta-6.jpgМета:

   Вчити  дітей дотримуватись та усвідомлювати важливість правил безпеки життєдіяльності, передбачати результати своєї діяльності, їх значення для тих, хто поряд. Розвивати орієнтування в просторі. Виховувати інтерес і прагнення братии участь у будь-якій спільній діяльності.Вчити дітей помічати красу природи та її мешканців. Ознайомлювати дітей з тваринами, які живуть в лісі. Розширювати знання про особливості зовнішньої будови, та поведінки. Формувати вміння орієнтуватися в тому, що рослини і тварини живуть у певному природному середовищі. Виховувати бажання піклуватися про звірів та комах, милуватися красою природи, дбайливо ставитись до живої  та неживої природи.Розвивати логічне мислення, сенсорні аналізатори, самостійність,організованість. Закріплювати знання основних кольорів та геометричних фігур. Викликати інтерес до пізнання природного довкілля, задоволення від спільної діяльності.

Розвивати мовлення спілкування, пам’ять, вміння відповідати на запитання простими реченнями, позитивне спілкування дітей одне з одним.

Активний словник:фея,вітрисько, метелик, галявинка квітів, звірі, білочка,м’яка, тверда, кошики,припаси,білий,зелений, помаранчевий, жовтий,червоний,синій,.

Обладнання :модулі транспорт,блоки Дьєниша, галявинка квітів, метелики, білочка, шишки ,горішки,гриби,кошики,сніговички,смуги перешкод,атрибути для оформлення казкового лісу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

D:\Мои документы\для роботи в групы черевко\1616992999_22-p-fon-dlya-teksta-s-ramkoi-27.jpg                                         Хід заняття.

Діти зайшли до зали, стали півколом, привіталися з вихователем та гостями

Привітання

                        У нас сьогодні ніби свято,

                        Гостей зібралося багато.             (вихователь)

                       А  ну на них ви подивіться,

                       Привітайтесь і посміхніться.

                                                                               У садочку новий день
                                                                                   Всім говорим, добрий день.
     D:\фотки родини\атестацыя\1 (1).png                     Добрий день, тобі й мені
                                                                          Всім ми скажем на Землі.

                                               (Діти вітаються до гостей.)

                       Чути шум вітру ( аудіо запис вітру) ,а потім плач.

Вихователь: Ой діти, а що це таке,що за шум чується.

Діти: Шум вітру, гуркіт,щось падає, тріщить  (версії дітей)

Вихователь: А вам не здається, що ще десь хтось плаче,давайте підійдемо ближче та подивимося хто плаче.

                        (  Підходять ,а в куточку сидить і плаче фея)

Вихователь: Добрий день вам, а ви хто.             

Фея: Я фея, з Казкового лісу,все в нас було добре я вирощувала квіти,для улюблених метеликів,допомагала білочці збирати припаси на зиму, ковзалась на ковзанах зі сніговичками та своєю сестрою Зимовою феєю,і милувалась своїм казковим лісом,але раптом налетів не звідки вітрисько розкидав,наполохав, позривав,повалив і зруйнував мій казковий чудовий ліс .

Фея: Допоможіть мені будь ласка, дітки

 Вихователь:  Діти ось така біда трапилася з феєю та її Казковим лісом, давайте спробуємо їй допомогти і врятувати від шибеника вітриська.

Діти: Давайте

Вихователь:  Діти ,а на чому ми з вами можемо відправитися в подорож

 Діти: Лижі ,велосипед ,машина,пішки ,літак,повітряна куля.

Вихователь:  А  зараз і дізнаємося на чому ми будемо  подорожувати  до Казкового лісу

D:\Мои документы\для роботи в групы черевко\1616992999_22-p-fon-dlya-teksta-s-ramkoi-27.jpg                                       Д\Г  Збери з модулів транспорт. D:\фотки родини\атестацыя\1 (18).png

 Вихователь:  Так діти, це потяг на якому ми з вами будемо подорожувати.

                                                      (лунає музика)

Шановні пасажири з головної колії буде відправлено регіональний потяг сполученням дитячий садок «Перлинка» Казковий ліс, займіть свої місця, щасливої дороги

                             D:\фотки родини\атестацыя\1 (3).png

(Звучить мелодія потяга, діти сіли на стільці, наступна зупинка Казковий ліс)

Вихователь:  Діти ми здається прибули до Казкового лісу ,але погляньте тут по переду щось за перешкоди.

Фея Вітрисько зруйнував місточки через річку, ой як же ми тепер потрапимо до мого Казкового лісу.

         Д\г Збудуй місток через річку (з використанням блоків Дьениша) D:\фотки родини\атестацыя\1 (7).png                                                             D:\фотки родини\атестацыя\1 (5).png

 Вихователь:  Ось ми з вами і подолали першу перешкоду.

 Фея:Це моя галявинка квітів ось погляньте, що з нею зробив вітрисько,  бідні мої метелики розлетілись хто куди, ой, що ж робити

Вихователь:  Діти давайте спробуємо допомогти бідній Феї

D:\Мои документы\для роботи в групы черевко\1616992999_22-p-fon-dlya-teksta-s-ramkoi-27.jpg                             Д \ Г «Посади метелика на квітку» D:\фотки родини\атестацыя\IMG-79c8a7e50464fc92461ff5abbdd45b2a-V.jpg

Фея: Діти які ви молодці ,дякую вам велике моя галявинка знову щаслива

квітуюча ,і метелики погляньте які веселі

 Вихователь:  Діти, а якого кольору на галявині квіти, а метелики .

 Діти:Червона,синя,біла,жовта ,помаранчева….

                                (чути шум вітру)(аудіо запис)

 Вихователь:  Ой діти щось знову відбувається, щось гуде, знову мабуть вітрисько щось накоїв і хтось плаче ,пішли поглянемо кому потрібна наша допомога

                               Смуга перешкод По горбочкам

 D:\фотки родини\атестацыя\1.png

 Вихователь:  Діти погляньте попереду видніється чийсь будинок, як ви гадаєте чий це будинок

Діти:Ведмедика, зайчика, лисички.

Вихователь: Це будиночок білочки

Вихователь А де знаходиться білочка біля берези чи ялинки,а тепер погляньте куди вона поплигала,ой, а де вона сховалася

Діти Біля ялинки, а тепер біля пеньочка, а зараз сховалась за березу

Фея: Діти це моя улюблениця та помічника білочка Пуся, Що трапилося Пусику

Білочка, Добрий день,ой, що було, що було, я приготувала на зиму собі припаси, поскладала в кошики, як раптом з нівідкіля налетів вітрисько та все порозкидав ,а зовсім скоро сніг піде і замете всі мої припаси, що мені робити ,допоможіть

 Вихователь:  Не горюй білочко. Діти давайте спробуємо скласти припаси білочки по кошикам.

D:\Мои документы\для роботи в групы черевко\1616992999_22-p-fon-dlya-teksta-s-ramkoi-27.jpg            Д \ Г «Склади припаси до кошиків(гриби, шишки,та горішки» D:\фотки родини\атестацыя\1 (4).png                                     D:\фотки родини\атестацыя\1 (6).png

Білочка, Дякую вам милі дітки ,які ви молодці ,тепер мені спокійно можна йти на зимівлю але ось ці шишечки переплуталися може ви мені ще трішки допоможете і шишкі маленькі і великі поскладаєте  по різним кошика.    

                                 Д\Г «поклади шишки до різних кошиків»

 Фея: Які ви спритні та швидкі врятували мою галявину квітів та повернули моїх чудових метеликів у свої домівки,а ще так швидко зібрали припаси білочки Пусі,а зараз ми з вами потрапимо до Зимової феї

                                Смуга перешкод Через замети попід дугою

(діти вихователь і фея вийшли на озеро де сидить зимова фея і сумує)

 Вихователь: Що трапилося феє, добрий день, чому ти сумуєш, ми з дітками вам допоможемо

Фея зимова: Налетів вітрисько коли ми з моїми друзями сніговичками ковзалися на ковзанці, підійняв снігову бурю і розкидав моїх товаришів в різні боки по частинах я не можу сама з цим впоратися допоможіть мені будь ласка

 Вихователь:  Дітки ми сьогодні стільки всього зробили впораємося і із цією бідою

           D:\фотки родини\атестацыя\1 (8).png  Д\Г «Збери сніговиків»

Фея зимова: Дякую вам дітки за допомогу , може ви хочете погратися з нами я пропоную вам розважитися з моїми сніговичками і потанцювати.

                Фізкульт хвилинка таночок сніговичків «Танці зігріванці»

 Вихователь:  Діти,вам сподобалося ,гарно ми так розважилися і погралися ,я пропоную нам присісти на цій галявинці і трішки відпочити(діти сідають на зручних подушках),а що ми з вами сьогодні робили.

Діти:  Будували місточки через річку,рятували галявинку квітів і допомагали метеликам повернутися на свої улюблені квіти, збирали припаси в кошики, збирали сніговичків по кольорам, потомилися та погралися та потанцювали

                                        (шум вітру аудіозапис)

 Вихователь:  Ой, а ,що це гуде знову, і діти побачили як на них щось суне.

 Вихователь:  Діти щось до нас приближається, хто це, що це

D:\Мои документы\для роботи в групы черевко\1616992999_22-p-fon-dlya-teksta-s-ramkoi-27.jpgФея: Це мабуть вітрисько, ой ховайтеся, боюсь ,боюсь

Вітрисько. Ви мене не бійтеся, я не поганий, я буваю теплим, я буваю ніжним, я буваю весняним і буваю літнім, я розношу приємні запахи довкола ,допомагаю людям в полі ,але одного ранку я прокинувся і зрозумів, що зі мною ніхто не товаришує, не бавиться, не грається і мені стало так самотньо, і я образився, а потім вийшло те, що вийшло, вибачте мене дітки, феє .

Вихователь Діти, а пригадайте ми з вами вчили пісеньку про вітерець, давайте заспіваємо її вітриську може він подобрішає і перетвориться на вітерець

                              (Діти і вихователь співають пісню)

                                              Вітерець

Через луг пролітав вітерець,

Він мандрує завжди навпростець!

Знає кожну стежину в гаю         |

І виспівує пісню свою!           | (2)

Приспів:

Ти лети, вітерець,

Через гори і ліси!

Що ти бачив і чув,             

Звідкіля ти прибув,              |

Розкажи нам, розкажи!         (2)   |

Фея Ось і вітрисько перетворився на ніжного ласкавого теплого вітерця, дякую вам дітки за допомогу, дякую вам і до побачення

Вихователь: Ось і скінчилась наша подорож , ми багато сьогодні переробили роботи, врятували галявинку квітів, білчині запаси, сніговичків зібрали до купи, ще й навчилися ковзати на ковзанах, перетворили вітриська на ласкавого вітерця, і вже нам час повертатися до нашого садка, давайте скажемо до побачення , а зараз сюрприз візьміться всі за стрічки, кріпко тримайтеся, ми відлітаємо, допоможи вітерцю, дмухни на нас ,вихователь відкрила парасольку дмухнув вітерець і діти з вихователем вилетіли з зали.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 2020р

docx
Додано
8 січня 2022
Переглядів
1439
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку