Заняття-знайомство з майбутніми першокласниками.

Про матеріал

27 квітня у Олександрівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося заняття-знайомство з майбутніми першокласниками. Дітей радо зустріла їх перша вчителька – Калкатіна Тетяна Миколаївна. Вже з початку заняттямайбутні школярики, граючись на килимку, створювали кошик настрою з повітряних кульок, а також передаючи по колу чарівну скриньку, здогадалися, що в ній золотий ключик від дверей їхньої школи, яку радо уквітчали квітами-запитаннями та метеликами зі своїми іменами.Майбутні друзі, протягом заняття, дізналися дуже багато цікавого один про одного і навіть створили книгу-лепбук під назвою «Книга майбутнього життя у школі». За свою плідну роботу діти були нагороджені дипломами майбутнього першокласника.

Перегляд файлу

Тема: Ми дружно ідемо до школи.

Мета: познайомити учнів один з одним зі своєю вчителькою; з їхніми обов’язками, з шкільним приладдям, його призначенням; розвивати зосередженість, допитливість, бережливе ставлення до своїх і чужих речей, повагу до старших, до людей, які з ними  працюють.

Обладнання: презентація до уроку, мультимедійні засоби, звукозаписи,  смайлики,    , завдання « Доріжка»,  малюнок   , портфель та шкільне приладдя для гри,

 

                                                  Хід заняття

 

І. Організаційний момент.    Слайд 1

( діти сидять поряд із мамою)

1. Вірш:

 Доброго дня!

Доброї долі сьогодні, щодня…

Хай не псується годинник на вежі.

Хай буде все на землі, як належить:

Сонце – як сонце, літо – як літо;

Дощик – як дощик; діти – як діти.

Кожному дому щастя бажаю,

Маку – цвітіння, житу – врожаю,

Небові – миру, голубу – неба,

Кожній дитині – всього, що треба.

Хай усміхаються діти щодня,

Кожного ранку! Кожного дня!

2.Вітання у колі.   Слайд 2

Доброго дня!

Треба разом привітатись,

Із-за парт усім нам треба встати

За долоньки сусіда узяти

Та до кола усім об’єднатись.

Добрий день!

Дружно голосно сказати.

Добрий день!

Вліво, вправо поверніться,

Своїм друзям посміхніться.

Добрий день!

Дружно всі не відставайте:

Добрий день!

 

 

3. Психологічна настанова .  Слайд 3

  • Який у вас настрій?

( на килимку лежать смайлики) Оберіть собі «кульку вашого настрою», такого, як у вас настрій, а разом з цим ми створимо кошик  кульок настрою. Веселі усмішки ми покажемо у  колі , а хто обрав серйозний чи сумний настрій хай стане у серединку, щоб усмішки ваших товаришів вам допомогли покращити ваш настрій.

 

Добре, що всі обрали веселий настрій, подаруйте посмішку мамі та поверніться у коло.

 

ІІ. Оголошення теми і мети заняття.

  • Сьогодні ми вперше зібралися, я вітаю вас із першим днем нашої зустрічі. Сьогодні ви дізнаєтесь, куди ми з вами помандруємо.

Мотивація навчальної діяльності.  Слайд 4

Вправа «Чарівна скринька»

  • - Ви хочете знати що тут?
  • - Це предмет, його можна брати в руки, повертати, він твердий, ним можна, щось відкрити.
  • Передаємо скриньку по колу, якщо потрібно діти ставлять запитання, вгадують, що ж це може бути, тільки не відкривають скриньку, поки хтось не вгадає.
  • Це – ключ.Слайд 5

ІІІ. Опрацювання нового матеріалу.

  • - Від чого він, що ним можна відчинити?
  • - Які саме двері, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадки попрацюєте із малюнками.
  •  

1.Робота із загадками.Слайд 6

Не краватка він, не комірець,

А шию обіймати звик.

Та не завжди, а лиш тоді,

Коли бувають холоди. (Шарф)

Це не бриль, хоча й крислатий, 

 

Головний убір для тата. (Капелюх)

 

Дід узяв у руки 
Книжку для онуків 
І надів, щоб прочитати, 
Два віконця, мов близнята. 
Посадив на ніс у парі. 
Що ж то, діти? (окуляри)

Росте— зеленіє,

Лежить — пожовтіє,

Падає — почорніє. (Листя)

 

Від села і до села,
Де дорога пролягла,
Перевозить дім людей –
І дорослих, і дітей.
(Автобус)

 

Діти шукають відгадку серед малюнків і викладають їх по порядку. 

( шарф, капелюх, окуляри, листок, ананас)

Переверніть тепер кожну картинку і ви зможете прочитати  слово, куди ми будемо мандрувати?

Ш К О Л А Слайд 7

 

( малюнок школи  на дошці)

2.Руханка « Ми ідемо дружно в клас» Слайд 8

 

( батьки співають пісню та покладуть квітку із шухлядки на парту).

Поки  ми крокували, навколо квіти виростали, ці квіти не прості, а чарівні, бо запитання мають для вас.

2.Відповіді на запитання Слайд 9

 

- Ну що, діти, позбираємо квітки у кошик та посадимо їх біля нашої школи, а разом з тим дамо відповіді на запитання.

 

Діти, погляньте ви самі своїми знаннями прикрасили шкільну домівку, а значить ми можемо рухатись далі.

- Ой, діти, а як же ми будемо вчитись у такій чудовій школі, якщо ми досі незнайомі не знаємо один, одного.

- Що ж робити?

3. Вправа « Метелик» Слайд 10

 

 ( діти розфарбовують метелика, мами пишуть прізвище та ім’я дитини,а потім по черзі виходять діти, називають своє ім’я та прикріплюють метелика біля школи )

Усі діти  мчать до школи,

мов метелики на квіти.

Хочуть бігати, стрибати,

ну , звичайно, хоч у мріях політати,

А головне знання пізнати.

 

5. Створюємо книжку майбутнього життя у школі. Слайд 11

Відгадати загадки:

  • Стоїть веселий світлий дім,

Дітей багато дуже в нім.

Там пишуть і рахують.

Читають і малюють. (Школа)

  • Хто скликає на урок?

То дзвенить шкільний… (Дзвінок)

 

  • В сумці зошити, буквар.

Хто до школи йде? (Школяр)

 

               Цю з підручниками скриню

               Я щодня ношу на спині.

              Як до школи прибігаю,

              То тоді її знімаю. (ранець)

 

  • Коли хочеш ти читати,

То мене повинен знати.

Всіх я розуму учу,

А сама завжди мовчу. (Книжка)

 

Сталевий коник по білому полю бігає,

 За собою чорні сліди залишає. (ручка)

 

Довгі палички,

 Кругленькі –

 Сині, жовті,

 Червоненькі,

 На папері походили,

 Кольори свої лишили…

 Звуться палички оці

 Кольорові…

                               (Олівці)

 

6.Робота в групах «Збери ранець» Слайд 12

 

    10. Гра «Доріжка додому»    Слайд 13

11. Поради  четвертокласників  Слайд 14

 

     Лиш прокинувся, вставай!

Лінькам волі не давай!

Пелюстки роса омила,

Отже й ти берись до діла.

 

Ти нагадувань не жди,

А до школи вчасно йди.

Перш ніж вийдеш ти у двір,

Все у ранці перевір.

 

В школі, в класі не сміти,

Насмітив – то прибери.

Ні в свята, ні в дні буденні

Крейди не носи в кишені.

 

Про охайність пильно дбай.

Чистим одяг свій тримай.

Ти дорослим не груби,

Малюків жалій, люби.

 

 

ІV. Підсумок заняття.

Слайд 15

Рефлексія «Кульки настрою»

Вітаю вас із першими кроками до школи, дуже радію, що ні в кого настрій не погіршився. Ви гарно працювали, танцювали, відповідали на запитання, відгадували загадки… За це хочу нагородити вас дипломами.

Дипломами  майбутніх першокласників

  • Чи сподобалась вам подорож?
  • Чим сподобалась?

Дякую батькам за співпрацю, бажаю успіхів, здоровя, злагоди та миру.

  • Прощання у колі з дітьми. Слайд 16
Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.3
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Білаш Оксана Йосифівна
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    4.0
docx
Додано
3 травня 2018
Переглядів
16937
Оцінка розробки
4.3 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку