11 травня о 19:00Вебінар: Трудові відносини в закладі освіти: права, обов’язки та соціальні гарантії

ЗАСТОСУВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ БІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ У МЕДИЦИНІ

Про матеріал
Сучасна медицина має міждисциплінарний характер, що виявляється у дедалі більшій інтеграції природничих, соціальних й технічних наук з науковими підходами.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ЗАСТОСУВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ БІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ У МЕДИЦИНІ

Номер слайду 2

Пригадайте! Що таке сталий розвиток? Що таке здоров'я людини? Українські учені продовжують дивувати світ неймовірними розробками. Українські науковці за останні роки створили мамограф та унікальний титановий протез. Крім того, українські винахідники винайшли фазаграф, комп'ютерний фонендоскоп, що може передбачати інфаркт, засіб «Кровоспас», що зупиняє кровотечу в разі важких поранень, антибіотик батумін проти всіх видів стафілококів та ін.

Номер слайду 3

Які розділи та основні завдання сучасної медицини? Медицина (віл лат. medicina - наука лікувати) - система наукових знань і практичної діяльності, спрямованої на збереження здоров'я й лікування захворювань. Практична медицина (медична практика) - це галузь медицини, що застосовує на практиці надбання медичної теорії.

Номер слайду 4

За спрямованістю діяльності розрізняють такі розділи медицини:

Номер слайду 5

Основними національними завданнями в галузі медицини для реалізації «Цілі 3. Міцне здоров'я і благополуччя» (скорочене визначення) є такі: 3.1. Знизити материнську смертність. 3.2. Мінімізувати смертність, якій можна запобігти, серед дітей віком до 5 років. 3.3. Зупинити епідемії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, у т. ч. за рахунок використання інноваційних практик та засобів лікування. 3.4. Знизити передчасну смертність від неінфекційних захворювань. 3.5. Знизити на чверть передчасну смертність населення, у т. ч. за рахунок упровадження інноваційних підходів до діагностики захворювань. 3.6. Знизити рівень отримання тяжких травм і смертності внаслідок ДТП, у т. ч. за рахунок використання інноваційних практик реанімування, лікування постраджалих унаслідок ДТП. 3.7. Забезпечити загальну якісну імунізацію населення з використанням інноваційних препаратів. 3.8. Знизити поширеність тютюнокуріння серед населення з використанням інноваційних засобів інформування про негативні наслідки тютюнокуріння. 3.9. Здійснити реформу фінансування системи охорони здоров'я.

Номер слайду 6

Які теоретичні основи та напрями досліджень сучасної медицини? Теоретичною основою сучасної медицини є біологічні науки про організм людини, його властивості та інші живі організми (анатомія, фізіологія, ембріологія, генетика, вірусологія, мікробіологія тощо), екологічні (екологія людини, медична екологія), суспільні (філософія, етика, естетика, антропологія), технічні (інформатика, кібернетика) науки та ін. Розвиток і становлення сучасної медицини пов'язано з багатьма відкриттями речовин, методів, процесів, серед яких: синтез людського інсуліну, хіміотерапія, гормонотерапія, антибіотики, хлорохін для лікування малярії, метод діалізу під час захворювань нирок та багато інших.

Номер слайду 7

Основні напрями медичних досліджень Втілення у клінічну практику досягнень репродуктивної медицини, трансплантології, донорства. Нові розділи медицини - генотерапія, цитотерапія, ембріотерапія. Розробки технічних і штучних біологічних об'єктів, а також медичну техніку та технології її виробництва створює біомедична інженерія Медична біотехнологія займається виробленням лікарських засобів, біорегуляторів і вакцин, генною діагностикою, тканинною інженерією на основі стовбурових клітин. Дослідження ДНК відкрили в медицині новий етап - перехід від діагностики і лікувань окремих органів до системної роботи над зміцненням здоров'я людини, до персоніфікованої медицини З'являться нові медичні спеціальності, як-то інформаційні технології у медицині й біології, лікар внутрішньої медицини, ерготерапевт, парамедик, біоетика, біоінформатика, біоінженерія

Номер слайду 8

Внесок вітчизняних вчених у розвиток медицини Медична наука України пишається великими вченими, які зробили величезний внесок у становлення медицини на міжнародному рівні. І. І. Мечников (1845-1916) - лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицини. М. Ф. Гамалія (1859-1949) - вивчав сказ, холеру, чуму, відкрив холероподібний вібріон птахів. Д. К. Заболотний (1866-1929) - мікробіолог і епідеміолог, досліджував вогнища чуми та організував боротьбу з нею, довів роль степових гризунів у розповсюдженні епідемії. М. Д. Стражеско (1876-1952) - видатний терапевт, сприяв розвитку кардіології. В. П. Філатов (1875-1956) - видатний офтальмолог, створив методи відновної хірургії ока, розробив проблему трансплантації рогової оболонки, творець тканинної терапії. Ю. Ю. Вороний (1895-1961) - видатний хірург, досліджував проблеми трансплантації, здійснив першу в світі пересадку нирки, чим започаткував новий етап трансплантології. М. М. Амосов (1913-2002) - видатний хірург, винайшов і упровадив апарат штучного кровообігу, протези серцевих клапанів, розробив основи біологічної та медичної кібернетики. В. Ю. Чаговець (1873-1941) - видатний електрофізіолог, упровадив у практику метод електрогастрографії, створив біоелектричну теорію нервово-м'язової провідності. О. О. Богомолець (1881-1946) - видатний фізіолог, розвинув вчення про сполучну тканину, її функції, концепцію старіння як ослаблення трофічної функції сполучної тканини, створив вчення про взаємодію пухлини і організму. У сучасній Україні розвиткові медицини в державній політиці приділяється особлива увага. Головним державним органом є Міністерство охорони здоров'я України. Спрямованість фундаментальних досліджень визначає й організовує Національна академія медичних наук України.

Номер слайду 9

Домашнє завдання Опрацювати матеріал презентації. Підготувати повідомлення про внесок українських вчених у розвиток медицини ( про одного на ваш вибір). Готуватися до самостійної роботи з теми «Селекція» (повторити §§ 54-56) або ж, для повторення можна переглянути короткі відеоуроки: https://youtu.be/L8pLIjBy_ug https://youtu.be/VzeMrmMXLQc Додаткове завдання: заповнити табличку. Прізвище Відкриття Медичне значення Дороті Ходжкін Франсуаза Барре-Сінуссі Гейл Мартін

Номер слайду 10

Джерела літератури: Підручник з Біології і екології. 11 клас. Соболь - Нова програма

ppt
Додано
5 травня 2020
Переглядів
1915
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку