УРОК 41,42
алгебра 7-А клас 27.01
Тема уроку. Застосування різних способів розкладання многочленів на множники.
Мета уроку: навчальна: сформувати розуміння розкладання многочленів на множники кількома способами; сформувати вміння застосовувати різні способи розкладання многочленів на множники, зокрема формули скороченого множення,винесення спільного множника за дужки, спосіб групування
Розвивальна: сформувати логічне мислення, математичну мову, вміння чітко висловлювати думки
Виховна: виховувати почуття відповідальності, творчу активність, інтерес до математкики
Формування компетентностей:
1) предметні компетентності:
● предметна (математична) компетентність: удосконалювати вміння учнів розкладати многочлени на множники за допомогою різних способів (спосіб групування, винесення спільного множника за дужки, формули скороченого множення) розвиток обчислювальних навичок, розвиток вміння аналізувати вивчений матеріал з теми та застосовувати набуті знання в стандартних ситуаціях і творчо переносити знання і навички у нові ситуації, сприяння активізації пізнавальної діяльності учнів на уроці. Виховання зосередженості та охайності під час виконання завдань та самостійності
● Логічна компетентність : розвивати здатність мислити абстрактно і логічно, рахувати, аналізувати, чітко організовувати
ключові компетентності:
• спілкування державною мовою – уміння чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати, використовувати математичні терміни, поняття, символи, українську наукову термінологію
• інформаційно-цифрова компетентність – уміння структурувати дані;
• уміння вчитися впродовж життя – аналізувати, контролювати, коригувати та оцінювати результати своєї навчальної діяльності;
• ініціативність і підприємливість – уміння аргументувати та захищати свою позицію, дискутувати.
Очікувані результати:
Формулює записує і обґрунтовує:
розкладання многочлена на множники способом винесення спільного множника за дужки, способом групування, за формулами скороченого множення та із застосуванням декількох способів
Реалізація наскрізних змістовних ліній:
«Громадянська відповідальність» через колективну діяльність, залучення учнів до співпраці, виховання толерантності щодо різноманітних способів діяльності і думок, виховання національної свідомості.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
1. Перевірка домашнього завдання.
II. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу
а) Розкладіть на множники многочлен 4а3 – ab2;
б) розкладіть на множники вираз х5 – х4у + х2у3 – ху4.
ІІІ. Закріплення та осмислення нового матеріалу
Розвя’зування вправ з підручника
№800,806,785
V. Домашнє завдання
§ 20 №801, 807.
VI. Підбиття підсумків уроку
Відповісти на запитання рубрики «Перевірте себе» (с. 145 підручника)
(1-3 тест – 4б. 1-5 тест - 7б, 1-7 -9б, 1-9 – 12б)
1