Тема: «Засвоєння таблиці ділення на 4.Застосування таблиці для знаходження значень виразів і розв’язування задач».
Мета:Закріплювати таблицю ділення на 4;удосконалювати швидкі та точні обчислювальні навички;вправляти учнів у розв’язуванні задач та обчислюванні виразів на вивчені арифметичні дії,пригадати вивчені геометричні фігури.
Розвивати вміння використовувати таблицю ділення числа 4 під час розв’язання прикладів,задач ,які включають дії різного ступеня;
логічне мислення,спостережливість,пізнавальний інтерес,навички каліграфічного письма.
Виховувати організованість, самоконтроль,активність у роботі, самостійність,старанність,бажання та інтерес до вивчення математики,вміння математично грамотно висловлювати свою думку,сприяти правильній осанці при письмі.
Обладнання:презентація Power Point до уроку, мікрофон,смайлики,набори «Лічи до 100».
Тип уроку: Вдосконалення знань,умінь і навичок.
Форма проведення уроку:Урок-подорож.
Хід уроку
І.Організаційна частина
Любі діти, у наш клас
Завітали люди щирі,
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром
Учні Ми вам раді, добрі люди.
І вітаєм щиро вас,
Та запрошуєм ласкаво
На урок у другий клас!
1.2. Хвилинка психологічного настрою:
Ви сідайте тихо,діти
Домовляймось не шуміти,
Руку гарно піднімати,
На уроці – не дрімати!
То ж гаразд,часу не гаєм
І урок наш починаєм!
Сьогодні на уроці я вам бажаю: (слайд 2)
Міркувати-швидко!
Відповідати-правильно!
Лічити- точно!
Писати-гарно!
ІІ.Контроль, корекція і закріплення знань
2.1. Створення проблемної ситуації (слайд 3)
-Діти ,до нас на урок завітала гостя, володарка Математичної країни-королева Математика.Вона запрошує вас у подорож по країні Математики.Там ми відвідаємо замки: Каліграфічний,Тренувальний,Обчислювальний,Оздоровчий, Задачний,Геометричний,Підсумковий.(слайд 4)
2.2. Повідомлення завдань уроку
Королева математики хоче побачити як ви вмієте рахувати,чи гарно засвоїли таблиці ділення і множення в межах 4,як розв»язуєте задачі.(слайд 5)
-Ви згодні? То ж вирушаємо в дорогу!А на чому ми будемо подорожувати ,ви дізнаєтесь,розгадавши загадку:(слайд 6 )
Людей везуть по всій землі
Оці будиночки малі!
Один за одним в даль біжать,
Шляхи далекі їм лежать!
-Так, правильно!Ми будемо подорожувати на потязі!Отже, вирушаємо!
У кожного з вас,пасажирів математичного потягу, є свій проїзний журнал-це ваш зошит,у якому ви будете записувати свої спостереження і враження.
2.3. Повторення правил під час письма
Зошит свій я відкриваю
Навскоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю
Сяду рівно не зігнусь,
Буду я писати вправно
До роботи я берусь!
Починаємо працювати в проїзних журналах,вказуємо дату відправлення:записуємо сьогоднішнє число та класна робота.
Перша наша зупинка- Замок Каліграфічний!Щоб відвідати цей математичний замок,ви повинні показати своє вміння каліграфічно записувати цифри.( слайд 7)
-Скажіть,будь ласка,а з яких двох цифр складається сьогоднішня дата подорожі?(1,3)
-А яке це число?Скільки десятків?Скільки одиниць у цьому числі?
Яке ще число ми можемо утворити?
2.4. Каліграфічна хвилинка
Мандрівку продовжимо ми без зупинки
З каліграфічної хвилинки!
Таку цифру ми запишемо каліграфічно.
-Діти,запишіть,будь ласка,рядочок цифри 4.
Молодці,я сподіваюсь наша гостя задоволена!
Щоб продовжити свою подорож на нас чекає:
2.5 Математичний диктант (слайд 8)
1) У якому числі 7дес.5од.?Запишіть це число.А кожне наступне на1дес.>.
2) Число 95 запишіть у вигляді суми розрядних доданків.
3) Суму чисел 12 і 24 розділити на 4.
4) Різницю чисел 21 і 17 помножити на 5.
5) Перетворити 5дм 7см у сантиметри.
Перевірка.
Ми наближаємося до Замку Тренувального.Мешканці цього замку приготували для нас випробування.( слайд 9 )
Перше випробування:
2.6 .Усний рахунок
Порахуйте 2,3,4
Дається вам аж 3 хвилинки
Для розумової розминки
В халепу щоб не потрапляти
Таблицю слід вам добре знати!
Діти показують результати таблиць множення і ділення.
Наступне випробовування-сплести віночок незвичний-математичний!
2.7. Математичний віночок
Виконаємо підрахунок в умі: 32 поділити на 4,результат знову поділити на 4,збільшити на 10,поділити на 4,збільшити на 1,помножити на 5.
Покажіть результат,молодці!
Ми розпочинаємо свій день зарядкою,а мешканці замку
« Мозковим штурмом» На вас чекає наступне випробовування»Мозковий штурм».
2.8. Мозковий штурм
А зараз ви повинні закінчити речення.
а) Числа при додаванні називаються?...
б) Числа при відніманні називаються?...
в) Що таке множення?
г) Числа при множенні називаються?...
д) Числа при діленні називаються?...
е) Щоб збільшити число на кілька одиниць, потрібно…
є) Щоб зменшити число на кілька одиниць, потрібно…
ж) Щоб знайти невідомий доданок,потрібно…
з) Добуток чисел 4 і 3,4 і 8 ,4 і 9,4 і 7, 4 і 6,4 і 5…
і) Частка чисел 32 і 4, 28 і 4,36 і 4,32 і 4,24 і 4,16 і 4,12і 4?
ІІІ Розвиток математичних знань
Молодці, сподіваюсь королева Математики задоволена!
Ми наближаємось до Замку Обчислювального.Щоб відвідати цей замок треба порівняти вирази.Запишіть їх у своєму проїзному журналі,поставивши необхідні знаки.( слайд 10)
3.1. Порівняння виразів
4*6 4*5 36:4 2*4
4*3 4*2 28:4 32:4
Королева хоче побачити як ви вмієте самостійно працювати.
3.2 Робота з підручником.Знаходження значень виразів.Самостійна робота.
Підручник “Математика” с.97,вирази 632.
І- варіант(верхній рядок);
ІІ-варіант(нижній рядок).
3.3. Інтерактивна вправа»Запали вогник».Взаємоперевірка.
Молодці,справилися з завданнями!
Нас радо зустрічає Замок Оздоровчий!( слайд 11 )
А зараз трішки відпочинемо!
3.4. Фізкультхвилинка(слайд 12)
Потяг наш призупинився,
Пасажир уже втомився.
Зробимо на 2 хвилинки
Всі разом фізкультхвилинку!
(Музична фізкультхвилинка.Діти повторюють рухи.
Відпочили , а тепер можна подорожувати далі!Наближаємося до Замку Задачного.Діти,мешканці цього замку дуже полюбляють
розв»язувати різноманітні задачі і для нас приготували теж!
Але, перш ніж її розв»язати,ми пригадаємо правила роботи над
задачею.(слайд 13)
3.5. Пам’ятка роботи над задачею
8 покупцям продали по 4 кг яблук кожному.Залишилось 65 кг яблук.Скільки кілограмів яблук було?
3.6. Аналіз та розбір задачі
-Прочитайте задачу самостійно.
-Прочитаємо за логічно завершеними частинами.
-Що в умові задачі означає число 8,4,60 ?
-Що запитується в умові задачі?
-Чи можемо ми відразу дати відповідь на запитання задачі?(Ні)
-Чому?(Бо не знаємо скільки кілограмів яблук продали)
-Отже,нам треба спочатку дати відповідь на запитання:скільки кілограмів яблук продали?
-Можемо дізнатись?
-Якою дією?(Множення)
-Покажіть результат 1 дії!
-Знаємо скільки кілограмів яблук продали,тепер можемо дати відповідь на запитання задачі?
-Можемо!
-Якою дією?(Додавання)
-Покажіть результат 2дії !
-Якою ж буде відповідь до задачі?
-Які слова головні в умові задачі?
Запишіть, будь ласка,скорочену умову,розв»язок та відповідь до задачі.
-Молодці!Я думаю,що королева Математики задоволена вашою роботою!
А потяг підвіз нас до наступного Замку Геометричного.(слайд 14)
Нас радо зустрічають його жителі і просять визначити з якої кількості геометричних фігур вони складаються !
3.7. Робота з геометричним матеріалом
Отже ,з яких геометричних фігур складається 1 житель?
(з квадратів-3;трикутників-7 ;кругів-3.)Кількість показують.
А другий?
(з квадратів- 5;трикутників-5; кругів-3;прямокутник-1)
А третій?
(з чотирикутників-2; трикутників-4; кругів-4)
Королева Математики хоче перевірити як ви вмієте будувати квадрат і знаходити його периметр.
Побудуйте квадрат із стороною 4сантиметри та знайдіть його периметр.
Молодці!Справилися із завданням!
ІV Підсумок уроку
А ми вже наближаємось до останнього Замку Підсумкового.
4.1.Рефлексія(слайд 15)
– Ось і завершилась наша подорож.
А що треба було б зробити по іншому?
Наша гостя приготувала для вас завдання: знайти значення буквеного виразу. Будьте уважні!
МАО-А+ЛОК-К+СДІ-СІ+ЦЬІ-Ь
-Вдома виконаєте завдання 635 та 636.подібні до завдань на уроці.
Ось і пролунав дзвінок - закінчився наш урок. (слайд 17)
За роботу по заслузі щиро дякую вам, друзі.