Завдання для олімпіади з математики

Про матеріал
Урок узагальнення та систематизації знань у 6 -му класі з теми: "Задачі на всі дії із звичайними дробами" На цьому уроці було здійснено застосування знань в нестандартних ситуаціях, розвивалися навички колективної роботи у поєднанні з самостійною роботою , а також було висвітлено міжпредметний зв'язок і виховання учнів справжніми громадянами своєї держави
Перегляд файлу

Вчитель : Рибчинська Тетяна Анатоліївна

 

Розробка уроку математики у 6 класі

 

Тема уроку: « Задачі на всі дії зі звичайними

 дробами».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема уроку:Задачі на всі дії зі звичайними дробами

Мета уроку:

  • навчальна: систематизувати та узагальнити знання,вміння, навички виконувати всі дії зі звичайними дробами,застосовувати вивчене до розв’язування нестандартних задач.
  • розвивальна:розвивати навички колективної роботи у поєднанні з самостійною; розвивати міжпредметні зв’язки, формувати вміння об’єктивно оцінювати себе і однокласників. 
  • виховна: виховувати учнів справжніми громадянами своєї держави, працьовитими, відповідальними.

Тип уроку:узагальнення і систематизації знань.

Обладнання:портрет Т.Г.Шевченка, український рушник, ілюстрації до    творів Т.Г.Шевченка, , роздатковий матеріал,висловлювання видатних людей про математику і Кобзаря.

 

Немає науки, не пов’язаної

                                                                з математикою.Л.Ейллер

 

 

 

ХІД УРОКУ:

І. Організаційний момент уроку.

Налаштування учнів на урок.

II.Перевірка домашнього завдання.

Обговорення тих завдань, при виконанні яких в учнів виникли труднощі.

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

Учитель: Сьогоднішній урок  буде незвичайним. Його мета – узагальнити, удосконалити знання та вміння виконувати дії з дробами, разом з тим, повторимо і закріпимо знання про життя і творчість Т.Г.Шевченка.

 

ІV. Актуалізація опорних знань.

Розв’язати кросворд:

1.Дріб, у якого чисельник і знаменник взаємно прості числа.http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bd/Taras_Shevchenko_selfportrait_oil_1840.jpg/200px-Taras_Shevchenko_selfportrait_oil_1840.jpg 

2.Число, яке перетворює рівняння в правильну   рівність.                                                                                                                                                                                                                                                      3.Дроби: і .

4.Число, записане під дробовою рискою.

5.Дріб, у якого чисельник менший за знаменник.

6.Дріб, в якому повторюється цифра або група цифр.

Відповіді: 1. Нескоротний. 2. Корінь . 3.Обернені. 4. Знаменник. 5. Правильний. 6. Періодичний.

 

Ключове слово: КОБЗАР

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Обчислити:

 

·

· 10

· 1

:

?

?

?

?

 

Відповідь: 1814

Учитель: Про що говорить отримане число?  (Відповіді учнів)

Народився Т.Г. Шевченко 9 березня 1814 р. в селі Моринцях Звенигородського повіту на Київщині - в сім’ї селянина-кріпака.

ІV.  Розв’язування вправ

Учитель: У кожного на парті лежить таблиця «Цікаво знати». Вам потрібно заповнити пропуски  цифрами, які ви знайдете, коли розв’яжете вправи, записані на картці 1.

 

Картка 1

  1.               Обчислити: : =(47)

 

  1.               Виконати дії:  1 - : 5 + 4,5 : - = (10)

 

3.Знайдіть значення виразу: 2х – 0,4 + 22, якщо х =  (24)

 

4.Розв’яжіть рівняння: (х - 5) · = 5  (13)

 

Цікаво знати

 Тарас Шевченко із ____ років життя: ___ років був на засланні, ___ років був кріпаком, і лише ___ років був на волі.

 

Учитель: Ви заповнили вільні місця і дізналися про такі факти із життя Т.Г.Шевченка, які вам знадобляться і в наступних класах.

   А тепер розв’яжемо задачу із картки 2.

Картка 2

 Скільки років було Т.Шевченку, коли вийшла його збірка поезій, яка поклала початок нового періоду в історії української літератури, якщо   цього числа дорівнює 6?

(26 років).

Як називається ця збірка поезій? («КОБЗАР»).

 

Гра «МАТЕМАТИЧНЕ ЛОТО»

 

Учитель: На дошці записані відповіді до завдань, які лежать у кожного на парті. Вам потрібно розв’язати запропоновані приклади, знайти варіант відповіді і розмістити  свою картку.

На дошці записані варіанти відповідей у трьох таблицях так,щоб в результаті вийшли ілюстрації до творів Шевченка «Мені тринадцятий минало», «Думка», «Якби ви знали паничі…».

 

Завдання для учнів:

 

1. : - =                                              10. · + 1  =           

2. · 1 =                                             11. : + 2 =

3. : - =                                              12. : - =

 4. · + 3 =                                             13. : + =

5. · + 2 =                                             14. : - 1 =

6. 5 - + 3 =                                            15. · + =

7. 8 - · =                                                  16. 4 - : =

8. · + =                                              17. 5 - : =

9. : - =                                                 18. · + 3 =

 

 

Таблиці відповідей:

5

3

7

1

6

2

4

 

3

3

1

4

4

 

Учні читають вірші, ілюстрації яких утворилися.

1F191B22Taras.jpeg

 

 

Учитель: Зараз ми проведемо гру «Хто швидше?»

На дошці накреслено табличку із семи клітинок. Ви розв’яжете сім завдань із картки 3. Кожна відповідь відповідає номеру букви алфавіту. Букви знайдете із таблички з алфавітом. Хто ж першим прочитає слово?   

Картка 3.

1. Розв’язати рівняння:  х - 5 = 4  (10)

2. Обчислити:  5 · =  (1)

3. Знайти число, якого дорівнює 8.   (20)

4. У книжці 76 сторінок. Хлопчик прочитав 0,25 книжки. Скільки сторінок він прочитав?  (19)

5. Знайдіть значення виразу: 8,4 : 2 - =      (3)

6. Число, обернене до числа  .   (12)

7. Знайдіть від числа 69.     (23)

 

Алфавіт

1

2

3

4

5

6

а

б

в

г

ґ

д

7

8

9

10

11

12

е

є

ж

з

и

і

13

14

15

16

17

18

ї

й

к

л

м

н

19

20

21

22

23

24

о

п

р

с

т

у

25

26

27

28

29

30

ф

х

ц

ч

ш

щ

31

32

33

 

 

 

Відповідь: ЗАПОВІТ

З

А

П

О

В

І

Т

 

Учитель: Хто з учнів прочитає цей вірш? Чи був виконаний заповіт великого Кобзаря?

V. Підсумок уроку

Чи цікавий для вас був урок? Що нового ви дізналися на ньому?

VІ. Завдання додому

Скласти акровірш «Кобзар». Розв’язати № 487, № 489.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
27 грудня
Переглядів
1
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку