Завдання до практичної роботи №10 «Аналіз секторальної структури економіки України»

Про матеріал
Матеріал допоможе викладачам коледжів під час підготовки занять з розділу "Розділ ІV. Суспільна географія України" за новою програмою .
Перегляд файлу

Завдання до практичної роботи №10

 «Аналіз секторальної структури економіки України»

 

Обладнаня: атласи  «Географія: регіони та країни»

( стор.38, 35); калькулятори.

 

Теоретичні відомості:

Сектори національної економіки України

У первинному секторі національної економіки України найбільше значення мають сільське господарство та добувна промисловість

 У вторинному секторі традиційно велику роль відіграють чорна металургія, електроенергетика, машинобудування та хімічна промисловість. Останнім часом зростає значення виробництва окремих видів продукції харчової промисловості.

За роки незалежності в Україні зміцнив позиції третинний сектор економіки, у першу чергу торгівля. Швидкими темпами розвивається зв’язок. Це пов’язано із широким упровадженням принципово нового його виду — стільникового (мобільного) зв’язку. Понад половина населення країни користується Інтернетом, який є об’єднанням комп’ютерних мереж для пошуку, зберігання та передачі інформації.

 

Завдання 1.

Ознайомтесь із структурою ВВП України у 2014 р. та обчисліть частку кожного сектора економіки країни. Зробіть висновок до яких країн відноситься Україна за стадією соціально-економічного розвитку              ( аграрні, індустріальні, постіндустріальні)

Структура ВВП України у 2014 р. за даними Держстату України:

Сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство 11,7 % Промисловість 23,4 %  , у тому числі добувна 10,8%

 Будівництво 2,7 %

Транспорт 8,0 %

Торгівля 16,4 %

Інформація та телекомунікації 3,8 %

Фінансова та страхова діяльність 5,1 %

Операції з нерухомим майном 7,2 %

Професійна, наукова та технічна діяльність; діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування 4,7%

Державне управління й оборона, освіта, охорона здоров’я та надання соціальної допомоги 14,6 %

Інші послуги 2,4 %

 

Завдання 2.

Як, на Вашу думку, змінились частки промисловості і сільського господарства в економіці України упродовж ХХІ ст. (зросли, зменшились і наскільки суттєво)? Перевірте свої припущення, визначивши їх за наступними даними: у 2001 р. ВВП країни становив 460520 млн. грн. у фактичних цінах. Переробна промисловість склала 172759 млн. грн., добувна промисловість 23411 млн. грн., сільське господарство 66306 млн. грн. Скористайтесь даними завдання 1.

Завдання 3.

В Україні у 2014 р. на машинобудування припадало 7,2 % виробленої продукції промисловості. Визначте частку машинобудування в структурі ВВП. Скористайтесь даними завдання 1.

 

Завдання 4.

Кернел – одна з найкрупніших агропромислових компаній України. Вона виробляє, рафінує, бутилізує й реалізує наливом соняшникову олію в середині України та за кордоном, самостійно вирощує зернові та олійні сільськогосподарські культури. Компанія володіє фермерськими господарствами в чорноземних районах України, олійноекстракційними заводами, мережею елеваторів по всій країні, а також портовими терміналами на Чорноморському узбережжі України (Чорноморськ, Миколаїв).. Чому, на вашу думку, компанія займається не одним видом діяльності, а декількома, хоч при цьому вони відповідають різним секторам економіки?

 

1

 

doc
Додано
18 травня
Переглядів
479
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку