У даній методичній розробці розміщено матеріали про відомих українських спортсменок, які своїми досягненнями прославили Україну після розпаду Радянського союзу і довели усім: славить державу не влада, славить державу - спорт!
Рекомендується класним керівникам, викладачам фізичного виховання, вихователям, педагогам-організаторам, учням та студентам.
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ КОЛЕДЖ СЕРВІСУ ТА ДИЗАЙНУ
Журавель Л.О.
Авторська розробка
Березень 2015 рік
ББК 74.200.5 Затверджено
СВ-24 цикловою комісією суспільно-гуманітарних
та економічних дисциплін
(Протокол № 5 від 28.01.2015 року)
Укладачі: Л.О. Журавель, викладач фізичного виховання, викладач - методист
Збірка сценаріїв фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів: методичні рекомендації Л.О.Журавель. Біла Церква: БКСД, 2015. – 34 с.
У даній методичній розробці розміщено матеріали про відомих українських спортсменок. які своїми досягненнями прославили Україну.
Рекомендується класним керівникам, викладачам фізичного виховання, вихователям, педагогам-організаторам.
БКСД, 2015
З класичної літератури відомо, що жінки – істоти тендітні й ніжні. Здавна місія жінки в чоловічому суспільстві була визначена: охоронниця вогнища, господарка, супутниця життя, мати. Але жінка завжди прагнула бути: сміливою, мужньою, викликати повагу навколишніх, у першу чергу, чоловіків. І жінка змінилася.
Після розпаду Радянського союзу у 1991 році саме українські спортсменки, долаючи неймовірні труднощі і перемагаючи у змаганнях різного рівня, прославили Україну, про яку тепер знає увесь світ. Можна з впевненістю сказати, що славить державу не влада, славить державу спорт!
Сьогодні, напередодні жіночого свята, ви почуєте імена та історії видатних спортсменок, які досягли найвищої висоти у спорті, стали призерами або переможцями олімпійських ігор. Вони є справжніми патріотами, що принесли славу Україні і визнання в усьому світі.
XVIІ зимова Олімпіада 1994 року в Норвегії стала дебютом вже окремої олімпійської збірної незалежної України. І перше «золото»: його здобула фігуристка Оксана Баюл. Володарка першого в історії незалежної України олімпійського «золота» не була серед фаворитів у суддів, їй було лише 16 років. Однак Оксана сплутала всі карти. І таки здолала суперниць.
Багато хто навіть країни такої не знав, як Україна. Ніхто не очікував, що її представниця здатна перемогти. Тож організатори не приготували українського прапора – навіть не знали, який він на вигляд. Та й почепили його, зрештою, догори дригом. А Гімн України шукали хвилин 45. Всі чекали, доки керівник української команди збігає до олімпійського селища і принесе касету… Такою була чи не найперша серйозна заявка спортивної України на міжнародній арені.
Лілія Подкопаєва виділяється серед безлічі спортсменів. Народилася вона в Донецьку. Спортивною гімнастикою почала займатися з самого раннього дитинства.. З п'яти до восьми років проводила по три обов'язкові щоденні тренування. Завдяки таланту і винятковій працьовитості Підкопаєва стала володаркою 45 золотих, 21 срібної та 14 бронзових медалей тільки на міжнародних змаганнях, не рахуючи національних першостей. У 1995 році в Японії вона стала абсолютною чемпіонкою світу, в 1996 році - абсолютною чемпіонкою Європи, а в 1996 - абсолютною чемпіонкою Олімпійських ігор в Атланті.
Катерина Серебрянська - абсолютна олімпійська чемпіонка з художньої гімнастики, 8-кратна чемпіонка світу, 9-кратна чемпіонка Європи, кандидат наук, автор 7 фітнес DVD «Ранкова гімнастика» і книги «Жіночі секрети Катерини Серебрянської, або Будь у формі», ведуча телепрограм «Будь у формі» і «Ранкова гімнастика», експерт по здоровому способу життя.
Інга Бабакова - українська легкоатлетка, бронзовий призер Олімпійских ігор 1996 рік в стрибках у висоту, Заслужений майстер спорту. Займала треті місця на чемпіонаті світу в Токіо (1991), Бронзовий призер "Гран-прі" у Барселоні (1991), Торонто (1992), Ґетеборзі (1995). перше місце на "Гран-прі" у Монако (1995). У 1995 на міжнародних змаганнях у Токіо узяла висоту 205 см. За підсумками міжнародних стартів визнана кращою стрибункою світу 1995р. Успішно виступала на міжнародних змаганнях в Англії, Бельгії, Німеччині, Польщі, США, Франції, Швейцарії, Югославії. Чемпіонка світу 1999 року. І. А. Бабакова - майор міліції.
Іне́са Краве́ць – з Дніпропетровська — українська легкоатлетка, заслужений майстер спорту України. Олімпійська чемпіонка 1996 року в потрійному стрибку. Срібна призерка Олімпійських ігор 1992 року в стрибках в довжину. Чемпіонка світу (1991, 1993, 1995), володар Кубка світу (1994), чемпіонка Європи (1992). Багаторазова призерка чемпіонатів Європи та світу. Неодноразова рекордсменка світу.
Її світовий рекорд у потрійному стрибку (15,50 м), встановлений 10 серпня 1995 року, не побитий до сьогодні.
Олена Петрова українська біатлоністка. Заслужений майстер спорту України. Срібна призерка XVIІІ Зимових Олімпійських ігор 1998 року в Нагано (Японія).
Яна Клочкова - заслужений майстер спорту, дворазовий чемпіон і срібний призер XXVII Олімпійських ігор 2000 р, дворазовий чемпіон світу, шестиразовий чемпіон Європи 1999-2000 рр. з плавання, кавалер ордена Княгині Ольги І ступеня, Герой України.
ХXVIІ Олімпійські ігри 2000 року проходили в австралійському Сіднеї. Вони принесли Україні 3 золоті, 20 срібних та 12 бронзових нагород. Уперше на весь світ стає відомою українська «золота рибка» Яна Клочкова, котра виборює 2 золоті та 1 срібну медалі...
Ганна Безсонова - українська гімнастка, абсолютна чемпіонка світу з художньої гімнастики 2007 року, дворазова бронзова призерка Олімпійських ігор 2004 і 2008 років, дворазова чемпіонка світу в окремих видах, володарка золотих нагород на етапах Кубку світу, триразова чемпіонка Європи, а також багаторазова срібна призерка чемпіонатів Європи і світу. Ганна Безсонова запам'яталась глядачам елегантністю, грацією, виразністю та експресивністю своїх виступів, вболівальники називали її Королева Елегантності.
Наталія Добринська. Українська легкоатлетка, майстер спорту міжнародного класу з багатоборства, заслужений майстер спорту України, олімпійська чемпіонка 2008 року, на чемпіонаті світу-2012 у приміщенні Добринська встановила світовий рекорд з п’ятиборства, який автоматично став і рекордом континенту.
Ольга Харлан – з Миколаїва українська фехтувальниця (шабля), олімпійська чемпіонка 2008 року, бронзова призерка Олімпіади 2012 року, чотириразова чемпіонка світу, семиразова чемпіонка Європи, ЗМСУ з фехтування.
Ірина Мерлені - з Камянець-Подільського, заслужений майстер спорту з вільної боротьби, олімпійська чемпіонка (Афіни, 2004), бронзова призерка Олімпіади (Пекін, 2008); чемпіон світу (2000, 2001, 2003, 2007), чемпіон Європи (2004, 2005), вагова категорія — до 48 кг. здобуває чемпіонський титул на світовому чемпіонаті з вільної та греко-римської боротьби у Будапешті.
Українка Олена Костевич з Чернігова на світовій першості зі стрільби, в Іспанії, Олімпійська чемпіонка Афін-2004 та дворазова призерка Лондона-2012 виборює срібну медаль та здобуває першу олімпійську ліцензію для України на Олімпійські ігри-2016 в Ріо-де-Жанейро.
Ірина Ліщинська - Заслужений майстер спорту України з Макєєвки Донецької обл.. багаторазова чемпіонка України, переможниця Кубка Європи, срібна призерка Чемпіонату світу 2007 року XXIX
Олімпійських ігор 2008 року в Пекіні в бігу на дистанції 1500 метрів.
У серпні 2014 року відбувся Чемпіонат Європи з легкої атлетики у Цюріху. Синьо-жовті стрічки у волоссі наших легкоатлеток, «Слава Україні!» в кінці жіночої естафети — Це чув и бачив весь світ! Найголовніше — їхні очі — сповнені гордості и щастя, коли у небі Цюріху майорів наш прапор! Це було незабутньо!
Ольга Саладуха нас порадувала третьою поспіль золотою медаллю в потрійному стрибку. (Саладу́ха О́льга з Донецька) — українська легкоатлетка, що спеціалізується в потрійному стрибку та стрибках у довжину, чемпіонка світу, бронзова призерка Олімпійських ігор 2012 року, триразова чемпіонка Європи, заслужений майстер спорту України. Вона увійшла в десятку кращих спортсменів в Європі у 2013 році.
У Донецьку під час обстрілів снаряд влучив у квартиру легкоатлетки Ольги Саладухи. Тому вона зараз живе і тренується у Києві.
Яна Шемякіна - львівська шпажистка, ім'я якої облетіло увесь світ. Вона стала справжнім відкриттям Ігор-2012 у Лондоні. В Україні це відкриття стало подвійним: "нефаворитка" змагань Яна Шемякіна здобула золото, причому перше серед спортсменів усієї збірної. Яна вважає, що у принципі, фехтування - це дуже різнобічний вид спорту. Тут неважливо, якого ти росту чи комплекції. Головне - бажання і праця. Коли в тебе горять очі, то не існує жодних перешкод, аби досягти успіху у цьому виді спорту.
Оле́на Підгру́шна — українська біатлоністка зі Львова. майстер спорту міжнародного класу, чемпіонка Олімпійських ігор в Сочі, 2014 року, чемпіонка світу, 5-разова чемпіонка Європи, переможниця і призерка етапів Кубка світу з біатлон
Юлія Джима українська біатлоністка з Києва, чемпіонка Олімпійських ігор в Сочі, срібна призерка чемпіонату світу, переможниця та призерка етапів кубка світу з біатлону, триразова чемпіонка Європи в естафеті, призерка Кубка Європи з біатлону. 8 грудня 2013 року 23-х річна українська біатлоністка Юлія Джима посіла 2-е місце на етапі Кубку світу.
Семере́нко Валенти́на — українська біатлоністка з Сум, майстер спорту, член національної збірної команди України. Чемпіонка Олімпійських ігор в Сочі 2014 року, триразова призерка чемпіонатів світу з біатлону, переможниця та призерка етапів кубка світу з біатлону, чемпіонка світу серед юніорів у 2004 році, семиразова чемпіонка Європи, чемпіонка світу з літнього біатлону 2011 року в спринті, неодноразова чемпіонка першостей та Чемпіонатів України, на XXIII Всесвітній зимовій універсіаді виборола 4 медалі. Учасниця Олімпійських ігор 2006 року в Туріні, 2010 року у Ванкувері та 2014 року в Сочі.
Віта Семере́нко — українська біатлоністка з Сум. майстер спорту, член національної збірної команди України, чемпіонка та бронзова призерка Олімпійських ігор в Сочі, п'ятиразова призерка чемпіонатів світу, переможниця й призерка етапів Кубка світу, п'ятиразова чемпіонка Європи з біатлону. Учасниця Олімпійських ігор 2010 року у Ванкувері.
Харківська область славиться своїми успішними боксерами, причому не тільки чоловіками, а й жінками. Їх список нещодавно поповнила красива юна зірочка – майбутня олімпійська чемпіонка, чемпіонка Європи серед молоді Валерія Манчак, яка у свої 17 років вчиться вже на другому курсі юридичної академії ім. Ярослава Мудрого в Харкові (закінчила гімназію екстерном достроково), перекладає Шекспіра з оригіналу і є переможницею всеукраїнських олімпіад з правознавства.
Приклад Валерії Манчак ще раз доводить, що спорт лише дисциплінує, і той, хто старанно тренується в залі, так само відповідально ставиться і до навчання та є кращим в школі, коледжі, університеті. Бо той, хто хоче, шукає можливості, а той, хто не хоче, шукає причини.
Ось такі вони українські жінки – спортсменки: прекрасні, тендітні, ніжні і водночас сильні, мужні, цілеспрямовані, з незламною волею та стійким характером, якому можуть позаздрити чоловіки.
Спасибі нашим спортсменам, які в жорсткій боротьбі принесли
нашій країні медалі, їх тренерам за професіоналізм і терпіння, їх батькам, які подарували нашій країні таких чудових спортсменів,
справжніх патріотів !!!!
Слава нашим героям!!!
Слава спортсменам України!!!