1
Управління освіти і науки Славутицької міської ради
Вишгородського району Київської області
Славутицький заклад загальної середньої освіти I-III ступенів №3
Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області
Збірник тестових завдань із зарубіжної літератури для підсумкового оцінювання учнів-екстернів 5 – 11 класів
Із досвіду роботи
Симонової Валентини Павлівни,
учителя зарубіжної літератури
Славутицького закладу загальної
середньої освіти I-III ступенів №3
Славутицької міської ради
Вишгородського району
Київської області
Славутич, 2023
ЗМІСТ
ВСТУП……………………………………………………………………….. |
3 |
РОЗДІЛ І. ТЕХНОЛОГІЯ СТВОРЕННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ДЛЯ УЧНІВ-ЕКСТЕРНІВ………………… |
4 |
РОЗДІЛ ІІ. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ ПІДСУМКОВОГО ОПИТУВАННЯ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ВИСНОВКИ………………………………………………………………46 |
|
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ………………………………. |
48 |
ДОДАТКИ |
|
Додаток 1. Зразки бланків оцінювання результатів навчання…………50 |
|
Додаток 2. Відповіді до тестових завдань……………………………..64 |
|
ВСТУП
У 2022/2023 навчальному році зросла кількість учнів, які перейшли на екстернатну форма здобуття освіти. Такими учнями освітня програма засвоюється повністю самостійно, а оцінювання результатів навчання та присудження освітньої кваліфікації здійснюються відповідно до законодавства.
Екстернат може організовуватися для осіб, які із поважних причин не можуть відвідувати навчальні заняття в закладі освіти або не можуть пройти річне оцінювання: стан здоров’я, збройний конфлікт, проживання (перебування) за кордоном (для громадян України), на неконтрольованій території або на території населених пунктів на лінії зіткнення, території, на якій встановлено режим надзвичайної ситуації або режим надзвичайного стану тощо.
Отже, для такої категорії здобувачів освіти оптимальною технологією оцінювання результатів їх навчання є технологія тестових завдань, яка виявилася ефективною під час перевірки результатів навчальних досягнень водночас з багатьох тем і розділів програми із зарубіжної літератури.
Основна мета збірника – допомогти вчителеві зарубіжної літератури швидко і якісно здійснити оцінювання навчальних досягнень в учнів, які знаходяться на формі навчання – екстернат.
Мета збірки обумовила наступні завдання:
1. описати технологію створення тестових завдань з зарубіжної літератури для учнів-екстернів;
2. створити систему комплексних багаторівневих підсумкових робіт з зарубіжної літератури для учнів 5-11 класів разом із відповідями до них;
3. створити зразки бланків оцінювання результатів навчання із зарубіжної літератури учнів-екстернів 5-11 класів.
Збірник рекомендований учителям зарубіжної літератури, які працюють із зазначеною категорією здобувачів освіти.
РОЗДІЛ І.
ТЕХНОЛОГІЯ СТВОРЕННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ДЛЯ УЧНІВ-ЕКСТЕРНІВ
Що таке екстернат?
Звертаємось до Закону «Про освіту» (ст.53), у якому зазначено, що здобувачі освіти мають право на:
Учень на екстернаті «прикріплений» до певної школи, але навчається він вдома. При цьому він здає всі річні контрольні в школі, вчиться за шкільними підручниками і приходить на консультації до вчителів у школу. ДПА та ЗНО школяр здає зі своїми однокласниками.
Особливість екстернату в тому, що законодавчо він доступний не для всіх. Згідно до Положенням про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах на нього можуть перейти тільки:
Головна особливість екстернату – самостійне навчання. Дитина приходить у школу тільки на короткі консультації з вчителем (15 хвилин згідно з графіком, і не більше трьох годин протягом навчального року). Це не репетиторські заняття, а консультації.
Екстерни, які здобували або здобувають загальну середню освіту за кордоном, для отримання відповідних документів про освіту проходять річне або завершальне (підсумкове) оцінювання та атестацію.
Тому виваженим кроком у цьому напрямку стали саме тестові завдання для таких учнів-екстернів, які знаходяться і навчаються за кордоном самостійно за програмами та підручниками української школи.
Підсумкове (контрольне) тестування дає можливість вчителеві об’єктивно та швидко оцінити знання учнів-екстернів, перевірити рівень самостійно опрацьованого матеріалу за даний навчальний рік, спонукає учнів до творчого процесу. Використання комп’ютерних технологій сприяє розвитку компетентностей учнів, що є, на даний момент, єдиним шляхом співпраці з учнями-екстернами.
У сучасній практиці тестові технології контролю навчальних досягнень посідають належне місце, бо забезпечують найбільш об’єктивне і всебічне оцінювання досягнень учнів з предмету.
Тестування – це метод вимірювання певних властивостей особи за допомогою тесту.
Тест – це інструмент, що складається з:
- вивіреної сукупності тестових завдань;
- стандартизованої процедури проведення;
- заздалегідь спроектованої технології опрацювання та аналізу результатів, призначений для вимірювання якостей і властивостей особи, зміна яких можлива в процесі систематичного навчання.
Методика використання тестових завдань, звичайно, не є універсальною формою опитування із зарубіжної літератури. Вона лише передбачає перевірку елементарних знань, здатність учнів відтворювати навчальний матеріал, вміння і навички ідейно-тематичного аналізу тексту, художніх особливостей твору, розпізнавання літературних явищ тощо. Водночас, у зв’язку із ситуацією, яка склалася, методика використання тестових завдань під час опитування є ефективним педагогічним інструментом вчителя- предметника.
Основними елементами тестового завдання є:
- інструкція;
- завдання;
- варіанти відповідей;
- критерії оцінювання.
Основні методичні вимоги до складання тестових завдань:
- адекватність інструкції формі і змісту завдання;
- логічна форма висловлювання у завданні;
- наявність у відповідях на завдання разом з правильними відповідями неправильних відповідей ;
- наявність в завданні місця для відповідей;
- єдині правила оцінювання відповідей.
Інструкція – визначає, що слід робити випробуваному. Інструкція повинна бути сформульована коротко, чітко і зрозуміло, наприклад, у таких формах:
- «Відзначити правильну відповідь»;
- «Вказати номери правильних відповідей»;
- «Доповнити»;
- «Встановити відповідність»;
- «Встановити правильну послідовність» і т.д.
Форма інструкції повинна відповідати формі завдання.
Основними формами тестових завдань є:
Самий поширений варіант для 4-рівневої контрольної роботи:
(ІІ рівень);
Ті ж завдання для 3-рівневої контрольної роботи:
Орієнтуючись на кількість завдань, вчитель розраховує систему оцінювання.
За умови грамотного складання тестів та правильного їх використання тестування виявляє всі свої переваги як один з найдосконаліших способів діагностики знань.
Застосування різних форм завдань в тестах сприяє розвитку логічного мислення учнів, вміння порівнювати, конкретизувати, виділяти суттєву інформацію щодо обраної теми, розвивати зорову пам’ять, вміння чітко та лаконічно формулювати відповідь.
Використання тестових технологій здійснюється в три етапи: теоретична й практична підготовка вчителя та учнів до проведення тестування, організація тестування, аналіз і корекція результатів.
На першому етапі вчитель здійснює відбір або самостійно розробляє тестові завдання. Головними вимогами до них є відповідність меті навчання, багатоваріантність, побудова неправильних відповідей на основі типових помилок.
Типологія тестів ураховує особливості їхніх змісту та структури. За наявністю або відсутністю варіантів відповіді виділяють тести закритої та відкритої форм: відкриті тестові завдання можуть мати безліч розв’язків або допускають довільну форму відповіді. Закриті тестові завдання мають безліч варіантів відповідей, з яких необхідно вибрати правильну. Проміжною є напіввідкрита форма тестів, яка передбачає неповне або неточне формулювання відповіді. Тести закритої форми поділяються на альтернативні (наявність двох взаємовиключних варіантів відповідей), множинного вибору (наявність однієї правильної відповіді між трьома-п'ятьма з пропонованих), встановлення відповідності (у двох частинах пропонуються переліки, між якими треба встановити зв'язок), відтворення послідовності (перекомбінування наведених даних або елементів) та ін.
Другий етап включає в себе пояснення правил виконання тестових завдань, умов оформлення робіт, демонстрування алгоритмів виконання завдання, виконання тренувальних завдань. Освоєння кожної нової форми тестових завдань слід починати з детального ознайомлення з інструкцією щодо їх виконання.
На третьому етапі здійснюється виявлення типових та індивідуальних помилок, що їх припустилися учні. Аналіз результатів проводиться в довільній, найбільш зручній і звичній для вчителя й школярів формі.
РОЗДІЛ ІІ . ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ ПІДСУМКОВОГО ОПИТУВАННЯ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Оберіть одне правильне твердження. За змістом і художніми особливостями фольклорні казки поділяють на три види: (0.5 балів)
А. про тварин, чарівні, соціально-побутові;
Б. про тварин, про людей, про чарівних істот;
В. про тварин, соціально-побутові, фольклорні;
Г. про тварин, чарівні, фольклорні.
2. Під час походу Момотаро допомагали: (0.5 балів)
А. фазан, чудовисько, мавпа;
Б. червоношкіре чудовисько, собака, мавпа;
В. дід, баба, собака;
Г. собака, фазан, мавпа.
3. Падчерка (за казкою «Пані Метелиця») допомогла: (0.5 балів)
А. півню, яблуні, печі;
Б. яблуні, печі, пані Метелиці;
В. річці, печі, яблуні;
Г. пані Метелиці, дереву, річці.
4. Коли дроворуби розгорнули плащ, то побачили: (0.5 балів)
А. золоту зірку;
Б. горщик золота та срібла;
В. срібло та коштовності;
Г. маленьку дитину.
5. Хлопчик-Зірка прогнав матір, тому що: (0.5 балів)
А. вважав матір`ю жінку дроворуба;
Б. вона не виглядала як королева;
В. вона була бідною жебрачкою;
Г. вона була не схожа на нього.
6. Золоті монети Хлопчик-Зірка віддав: (0.5 балів)
А. зайчику; Б. прокаженому;
В. чарівнику; Г. жебрачці.
7. На шоколадній фабриці із родини Бакетів раніше працював:
(0.5 балів)
А. дідусь Джо; Б. батько Чарлі;
В. дідусь Джордж; Г. мама Чарлі.
8. Щоб отримати золотий квиток містера Вонки потрібно було: (0.5 балів)
А. виграти квиток в лотерею;
Б. отримати особисто від містера Вонки;
В. знайти під обгорткою шоколадної плитки;
Г. отримати в одній із крамниць.
9. Робітниками фабрики Віллі Вонки були: (0.5 балів)
А. люди-роботи; Б. умпа-лумпи;
В. спецагенти; Г. звичайні люди.
10. Мета проведення екскурсії на фабриці Віллі Вонки для дітей:
(0.5 балів)
А. подарувати дітям багато шоколаду;
Б. для знайомства з умпа-лумпами;
В. знайти гідного спадкоємця;
Г. показати всі цехи фабрики.
11. Ім'я Мауглі означає: (0.5 балів)
А. дитинча; Б. вовченя;
В. жабеня; Г. мавпеня.
12. У зграї Любо було: (0.5 балів)
А. 10 вовків; Б. 7 вовків;
В. 5 вовків; Г. 3 вовки.
13. Лобо найбільше боявся: (0.5 балів)
А. вогнепальної зброї; Б. ласо;
В. отрути; Г. капканів.
14. Хрещений розповів Марі казку про: (0.5 балів)
А. Лускунчика; Б. Мишачого короля;
В. про горіх Кракатук; Г. про Різдво.
15. Сутність гри в радість: (0.5 балів)
А. вміти радіти, коли ти щасливий;
Б. дарувати людям посмішки;
В. знаходити привід для радості у всьому;
Г. дарувати подарунки.
16. Замість суботнього відпочинку Том мусив: (0.5 балів)
А. сидіти вдома; Б. полоти грядки;
В. вчити уроки; Г. фарбувати паркан.
17. Том і Гек опинилися на кладовищі, щоб: (0.5 балів)
А. знайти скарб; Б. побачити привида;
В. вивести бородавки; Г. врятувати кішку.
18. Встановіть відповідність
(герой твору «Снігова королева» - предмет): (1 бал)
1) Кай - А. замок;
2) Герда - Б. сувій паперу;
3) Чаклунка - В. ніж;
4) Принцеса - Г. суха риба-тріска;
5) Маленька розбійниця - Д. капелюх з квітами;
6) Лапландка - Е. ліжко у формі лілії;
7) Фінка - Є. черевички;
8) Снігова королева - Ж. санчата.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19. Встановити відповідність ( автор - назва твору): (0.5 балів)
1) Дж. Кітс - А. «Задзвени із глибини…»;
2) Й.В. Ґете - Б. «Про коника та цвіркуна»;
3) Г. Гейне - В. «Нічна пісня подорожнього».
1 |
2 |
3 |
|
|
|
20. Встановити відповідність (ім'я – персонаж твору): (1 бал)
1) Каа - А. слон;
2) Балу - Б. тигр;
3) Акела - В. пітон;
4) Шер-Хан - Г. шакал;
5) Багіра - Д. вовчиця;
6) Хаті - Е. ведмідь;
7) Табакі - Є. вовк-одинак;
8) Ракша - Ж. пантера.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21. Написання короткої відповіді. Який твір найбільше сподобався із курсу «Зарубіжна література» за 5-й клас і чому? (1 бал)
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
1. Оберіть одне правильне твердження. Міфи відображають:
(0.5 балів)
А. протиріччя добра і зла;
Б. уявлення давніх людей про світ, його появу та життя людини;
В. спостереження давньої людини за природними явищами;
Г. відкриття і спостереження давніх людей.
2. Оберіть одне правильне твердження. Титан, який викрав вогонь для людей: (0.5 балів)
А. Геракл Б. Гефест В. Прометей Г. Еврістей
3. Встановіть відповідність: (0.5 балів)
1) Лернейська - А. бик;
2) Немейський - Б. стайні;
3) Критський - В. лев;
4) Авгієві - Г. гідра.
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
|
|
4. Встановіть відповідність: (0.5 балів)
1) «Деметра і Персефона» - А. Афродіта;
2) «Дедал і Ікар» - Б. Німфа Ехо;
3) «Нарцис» - В. Мінотавр;
4) «Пігмаліон і Галатея» - Г. Аїд.
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
|
|
5. Встановіть відповідність: (1 бал)
1) Ману - А. індійські міфи;
2) Ра - Б. єгипетські міфи;
3) Орфей - В. грецькі міфи.
4) Тефнут -
5) Яма -
6) Гера –
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
|
|
|
|
|
6. Оберіть одне правильне твердження. Байка – це: (0.5 балів)
А. твір повчального змісту з двох частин: розповіді та моралі;
Б. відповідь на запитання, поставлене перед людиною самим життям;
В. езопова мова, де думка не висловлена прямо;
Г. прославлення моральних чеснот і цінностей.
7. Оберіть одне правильне твердження. Герої роману Ж.Верна «П’ятнадцятирічний капітан» опинилися в неволі: (0.5балів)
А. у Новій Зеландії ;
Б. в Південній Америці;
В. в Центральній Африці;
Г. в Північній Америці.
8. Оберіть одне правильне твердження. Наука ентомологія, яку кузен Бенедикт вивчав: (0.5 балів)
А. про тварин; Б. про птахів;
В. про комах; Г. про плазунів.
9. Оберіть одне правильне твердження. Герой повісті Ч. Діккенса «Різдвяна пісня в прозі» різдвяної ночі зустрівся із привидами та духами, яких було: (0.5 балів)
А. двоє; Б. троє; В. четверо; Г. п’ятеро.
10. Оберіть одне правильне твердження. Кульмінаційним моментом для героя повісті Діккенса під час подорожі є: (0.5 балів)
А. поява компаньйона Марлі; Б. погляд на особисту могилу;
В. розуміння самотньої старості; Г. індичка для Боба Кретчета.
11. Оберіть одне правильне твердження. В повісті М. Гоголя «Ніч перед Різдвом» кульмінацією є: (0.5 балів)
А. візит до Пацюка;
Б. приборкання Вакулою чорта;
В. рішення Вакули піти втопитися;
Г. згода Чуба на шлюб Вакули з Оксаною.
12. Оберіть одне правильне твердження. На Алясці герої твору Джека Лондона шукали: (0.5 балів)
А. бурштин; Б. золото;
В. срібло; Г. залізну руду.
13. Оберіть одне правильне твердження. Головним героєм твору «Жага до життя» є: (0.5 балів)
А. автор; Б. оповідач;
В. один із матросів; Г. Білл.
14. Оберіть одне правильне твердження. Грегуар навчитися читати із-за: (0.5 балів)
А. погроз батька; Б. плачу матері;
В. обіцянки дідусеві Леону; Г. книги «1000 справ для умілих рук».
15. Оберіть одне правильне твердження. Проблема повісті «Сліпий музикант»: (0.5 балів)
А. любов та дружба;
Б. людина і суспільство;
В. героїчне минуле;
Г. духовне випробування особистості.
16. Оберіть одне правильне твердження. Хайку – це: (0.5 балів)
А. вірш із трьох рядків;
Б. вірш із п’яти рядків;
В. вірш із двох рядків;
Г. вірш із чотирьох рядків.
17. Встановіть відповідність: (1 бал)
1) Роберт Бернс; А. Хайку;
2) Джанні Родарі; Б. «Моє серце в верховині…»;
3) Генрі Лонгфелло; В. «Листівки з видами міст»;
4) Мацуо Басьо. Г. «Пісня про Гайавату».
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
|
|
18. Оберіть одне правильне твердження. У творі Бредбері «Усмішка» розповідається про картину: (0.5 балів)
А. Б.
В. Г.
19. Оберіть одне правильне твердження. У творі Р.Шеклі «Запах думки» тварини знаходили свою жертву: (0.5 балів)
А) за допомогою розуму;
Б) за допомогою телепатії ;
В) за допомогою нюху;
Г) за допомогою слуху.
20. Оберіть одне правильне твердження. За повістю А. Ліндгрен «Міо, мій Міо» хлопчик Буссе потрапив до Країни Далекої завдяки: (0.5 балів)
А. чарівному плащу; Б. поштовій листівці;
В. духові із пляшки; Г. золотому яблуку.
21. Написання короткої відповіді. Який твір найбільше сподобався із курсу «Зарубіжна література» за 6-й клас і чому? (1 бал)
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
1. Оберіть одне правильне твердження. Жанр твору "Король Лір та його доньки": (0.5 балів)
А. казка; Б. поема; В. балада; Г. вірш.
2. Оберіть одне правильне твердження. Вкажіть країну, у якій жив король Лір: (0.5 балів)
А. Англії; Б. Франції; В. Шотландії; Г. Данії.
3. Оберіть одне правильне твердження. Робін Гуд опинився поза законом, тому що: (0.5 балів)
А. був сином головного лісничого;
Б. убив королівського лісничого;
В. виграв змагання лучників;
Г. полював на королівських оленів.
4. Встановіть відповідність ( автор – назва твору): (0.5 балів)
1. Шиллер - А. «Світязь»;
2. Стівенсон - Б. «Рукавичка»;
3. Міцкевич - В. «Вересовий трунок».
1 |
2 |
3 |
|
|
|
5. Оберіть одне правильне твердження. Твір В.Скотта «Айвенго» за жанром є: (0.5 балів)
А. пригодницьким романом;
Б. фантастичним романом;
В. історичним романом;
Г. соціально-побутовим романом.
6. Встановіть відповідність: (2 бали)
1. Чорний лицар - А. Ватажок лісових розбійників;
2. Седрік Сакс - Б. Рицар-хрестоносець;
3. Айвенго - В. Король;
4. Джон - Г. Принц;
5. Бріан де Буагільбер - Д. Еврей;
6. Ровена - Е. Англосаксонська принцеса;
7. Локслі - Є. Донька Ісаака;
8. Ісаак - Ж. Блазень Седріка;
9. Ревекка - З. Саксонський дворянин;
10. Вамба - І. Син Седріка.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7. Оберіть одне правильне твердження. Тема вірша «Про назву концтабору Бухенвальд»: (0.5 балів)
А. краса природи міста Веймар;
Б. спогади про трагічну юність поета;
В. знищення людей в концтаборах.
8. Оберіть одне правильне твердження. Вірш «Пісня про солдатів з Вестерплятте» присвячений: (0.5 балів)
А. героїчній обороні півострова;
Б. стійкості та мужності в`язнів у таборах;
В. людським взаєминам.
9. Оберіть одне правильне твердження. Ім’я хлопчика у смугастій піжамі: (0.5 балів)
А Шимек. Б Генріх. В Шмуль. Г Грегор.
10. Оберіть одне правильне твердження. Головна проблема твору Дж. Олдріджа «Останній дюйм»: (0.5 балів)
А. взаємовідносини між батьками і дітьми;
Б. останній дюйм в житті героїв;
В. світ дорослих і світ дітей;
Г. духовне випробування людини.
11. Оберіть одне правильне твердження. Основна тема твору Р. Кіплінга «Балада про Схід і Захід»: (0.5 балів)
А. викрадення кобили;
Б. повстання афганців;
В. незадоволення місцевого населення своїм становищем;
Г. протистояння та примирення між Сходом та Заходом.
12. Встановіть відповідність (автор – назва твору): (1 бал)
1. Р.Бернс - А. «Коли настав чудовий май…»;
2. Г.Гейне - Б. «Моя любов…»;
3. Шолом-Алейхема - В. «Маленька книжка про любов»;
4. Ульф Старк - Г. «Пісня над піснями»;
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
|
|
13. Оберіть одне правильне твердження. Детектив – це: (0.5 балів)
А. літературний твір з напруженим сюжетом і несподіваною кінцівкою;
Б. епічний твір, який описує епізоди з життя 1-2 діючих осіб;
В. твір, різновид пригодницької літератури, в основі якого загадка, таємниця чи злочин;
Г. фантастичний твір, в якому розкриваються таємничі обставини.
14. Оберіть одне правильне твердження. За допомогою золотого жука герой твору Е. По знайшов: (0.5 балів)
А. скарби капітана Кіда;
Б. могилу капітана Флінта;
В. таємничий острів;
Г. тюльпанове дерево.
15. Оберіть одне правильне твердження. Пістрява стрічка (за оповіданням А.Конан Дойля), яку побачила Джулія, - це: (0.5 балів)
А. стрічка, яку вплітають в косу Джулії;
Б. болотяна гадюка;
В. батіг, який Ройлотт привіз з Індії;
Г. шнур біля душника.
16. Оберіть одне правильне твердження. Вкажіть ознаки новели: (0.5 балів)
А. невеликий обсяг, невелика кількість героїв, щасливий кінець;
Б. невеликий за обсягом прозовий твір, у якому йдеться
про незвичайну пригоду;
В. невеликий обсяг, незвичайна подія, несподіваний фінал;
Г. невеликий обсяг, відсутність композиції, фантастична життєва подія.
17. Оберіть одне правильне твердження. За новелою Р.Акутагава Кандата – це… (0.5 балів)
А. грішник; Б. праведник;
В. великий лиходій; Г. великий добродій.
18. Оберіть одне правильне твердження. За твором А. Азімова «Фах» олімпіада - це: (0.5 балів)
А. змагання на відповідність за фахом;
Б. спортивні змагання;
В. шкільні змагання.
19. Написання короткої відповіді. Який твір найбільше сподобався із курсу «Зарубіжна література» за 7-й клас і чому? (1 бал)
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
1. Оберіть одне правильне твердження. Найдавніша священна книга людства - це: (0.5 балів)
А. Коран; Б. Веди; В. Біблія; Г. Євангеліє.
2. Оберіть одне правильне твердження. У якій частині Біблії знаходяться 10 заповідей: (0.5 балів)
А. Старий Заповіт; Б. П’ятикнижжя;
В. Новий Заповіт; Г. Послання.
3. Оберіть одне правильне твердження. Слово «Коран» означає: (0.5 балів)
А. «Слово Аллаха»; Б. «Блага звістка»;
В. «Духовне знання»; Г. «Читання».
4. Оберіть одне правильне твердження. В основу поеми Гомера «Іліада» покладені: (0.5 балів)
А космогонічні міфи;
Б міфи про аргонавтів;
В троянський цикл міфів;
Г фіванський цикл міфів.
5. Оберіть одне правильне твердження. Троянська війна за поемою Гомера «Іліада» тривала: (0.5 балів)
А. 20 років; Б. 15 років; В. 10 років; Г. 5 років.
6. Встановіть послідовність подій у поемі Гомера «Іліада»: (1 бал)
А. помста Ахілла;
Б. смерть Гектора;
В. гнів Ахілла;
Г. загибель Патрокла.
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
|
|
7. Оберіть одне правильне твердження. Тіртей підняв силу духу афінян під час битви за допомогою: (0.5 балів)
А. аристократичного походження;
Б. сили волі;
В. військового таланту;
Г. поетичного таланту.
8. Встановіть відповідність (назва твору – автор): (1 бал)
А. «Добре вмирати тому…» - 1) Сапфо;
Б. «До Афролдіти» - 2) Есхіл;
В. «Прометей закутий» - 3) Горацій;
Г. «До Мельпомени» - 4) Тіртей.
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
|
|
9. Оберіть одне правильне твердження. Еней покинув Трою і вирушив у подорож: (0.5 балів)
А. щоб врятувати рідних;
Б. щоб знайти скарб;
В. щоб відкрити нові землі;
Г. щоб заснувати нову державу.
10. Встановіть відповідність (назва твору – автор): ( 1 бал)
А. «Печаль на яшмовому ганку» - 1) Ду Фу;
Б. «Пісня про хліб і шовк» - 2) Лі Бо.
В. «Сосна біля південної галереї» -
Г. «Весняний краєвид» -
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
|
11. Оберіть одне правильне твердження. Поет Омар Хайям ще прославився тим, що був: (0.5 балів)
А. художником і скульптором;
Б. математиком і астрономом;
В. філософом і поетом;
Г. воєначальником і лікарем.
12. Оберіть одне правильне твердження. Тема твору "Пісня про Роланда" : (0.5 балів)
А. зрада Ганелона;
Б. доля головного героя;
В. боротьба франків за батьківщину й християнську віру;
Г. помста Карла Великого.
13. Встановіть відповідність (поет – його муза): (1 бал)
А. Данте - 1) Лаура;
Б. Петрарка - 2) Смаглява леді;
В. Шекспір - 3) Беатріче.
1 |
2 |
3 |
|
|
|
14. Оберіть одне правильне твердження. Причина смерті Ромео і Джульєтти: (0.5 балів)
А. ворожнеча сімей Монтеккі і Капулетті;
Б. взаємне кохання Ромео і Джульєтти;
В. сватання Паріса.
15. Оберіть одне правильне твердження. Дон Кіхот вступив у бій з вітряками, тому що: (0.5 балів)
А) вони йому завадили, стояли на дорозі;
Б) на прохання Санчо Панси;
В) вони здалися йому лихими велетнями;
Г) вони на нього напали.
16. Установіть відповідність між персонажами, які беруть участь у любовних колізіях п`єси Мольєра «Міщанин-шляхтич»: (1 бал)
А. Клеонт - 1. Ніколь;
Б. Ков`єль - 2. Дорімена;
В. Журден - 3. Люсіль;
Г. Дорант - 4. Пані Журден
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
|
|
17. Написання короткої відповіді. Хто така Буба? (0.5 балів)
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
18. Написання розгорнутої відповіді (міні-твір). Поясніть вислів: «Добре бачить тільки серце. Найголовнішого очима не побачиш». (За твором Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц») (1бал) ______________________________________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
1. Оберіть одне правильне твердження. Початок доби Просвітництва: (0.5 балів)
А. XV ст. Б. XVI ст., В. XVII ст., Г. XVIII ст.
2. Оберіть одне правильне твердження. Хто є автором сатиричного, соціально-фантастичного роману? (0.5 балів)
А. Вольтер; Б. Дж.Свіфт; В. Й.В.Гете ; Г. Ф.Шиллер.
3. Встановіть відповідність між твором і цитатою ( 1бал)
А. «Вільшаний король» - 1.«Шана й слава чесним, мужнім,
Згуба підлим брехунам!»
Б. «До радості» - 2. «Хлопчику любий, іди ж до нас!
Дочки мої у танку в цей час…»
В. «Мандри Гуллівера» - 3. «Сміється радо природа мені,
Як сяє сонце по зимнім сні!»
Г. «Травнева пісня» - 4. «Я хотів був підвестися, але не зміг
і ворухнутись…руки та ноги так само, як і моє довге густе волосся, були міцно прив’язані …»
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
|
|
4. Оберіть одне правильне твердження. Назвіть відому збірку Генріха Гейне: (0.5 балів)
А. «Німеччина. Зимова казка»;
Б. «Книга пісень»;
В. «Подорож до Гарцу»;
Г. «Романсеро».
5. Оберіть одне правильне твердження. За поемою Байрона польський граф покарав Мазепу: (0.5 балів)
А. наказав висікти різками привселюдно;
Б. наказав посадити у в'язницю;
В. наказав прив'язти голого до дикого коня;
Г. наказав прив'язати до ганебного стовпа.
6. Оберіть одне правильне твердження. Гетьман Мазепа під час привалу спочатку: (0.5балів)
А. Дістав баклажку і харчів,
Поставив на обрусі трав… (приготувався вечеряти);
Б. Узяв рушницю – диво див,
Порохівницю відкрутив… ( оглянув зброю);
В. Він обійняв свого коня…
Підкинув листя вороному… (доглянув коня);
Г. Тоді почав: – У всіх із нас
Могутній дух в серцях не згас… (став розповідати).
7. Оберіть одне правильне твердження. Оноре де Бальзака з Україною поєднує те, що: (0.5 балів)
А. його батьки були вихідці з України;
Б. він написав багато творів про Україну;
В. він одружився з пані, яка жила в Україні;
Г. він довго жив і працював в Україні.
8. Оберіть одне правильне твердження. Основна тему повісті «Гобсек»: (0.5 балів)
А. встановлення класу буржуазії;
Б. втрачені ілюзії Гобсека;
В. влада золота як руйнівна сила;
Г. нещасливе кохання.
9. Оберіть одне правильне твердження. Жанр п’єси М.В.Гоголя «Ревізор»: (0.5 балів)
А. драма; Б. трагедія;
В. комедія; Г. феєрія.
10. Оберіть одне правильне твердження. П’єса М.В.Гоголя «Ревізор» закінчується: (0.5 балів)
А. відкритою сценою;
Б. німою сценою;
В. трагічною сценою;
Г. комічною сценою.
11. Оберіть одне правильне твердження. Головного героя твору М. В. Гоголя «Шинель» назвали Акакієм, тому що: (0.5 балів)
А. так звали його батька;
Б. так звали його діда;
В. народився в день святого Акакія; Г. таке ім’я запропонував священник.
12. Оберіть одне правильне твердження. Події п'єси "Ляльковий дім" Г. Ібсена розгортаються напередодні: (0.5 балів)
А. Нового року; Б. Водохреща; В. Різдва; Г. Великодня.
13. Оберіть одне правильне твердження. Злочин, який вчинила Нора (за п’єсою Г.Ібсена «Ляльковий дім»): (0.5 балів)
А. вкрала гроші;
Б. підробила вексель;
В. звинуватила в крадіжці Крогстада;
Г. підставила подругу.
14. Оберіть одне правильне твердження. Ім’я головної героїні п’єси Б.Шоу «Пігмаліон»: (0.5 балів)
А. Місіс Хіггінс Б. Елайза Дулітл В. Клара Г. Нора
15. Оберіть одне правильне твердження. Антиутопія – це: (0.5 балів)
А. образ буття як чогось страшного, де всім незручно, моторошно;
Б. уява чогось незвичайного, чарівного;
В. змалювання того, чого не існує насправді;
Г. протиставлення реального світу фантастичному.
16. Оберіть одне правильне твердження. 451 градус за Фаренгейтом – це: (0.5 балів)
А. температура, при якій горять будівлі;
Б. температура, при якій горить папір;
В. кількість пожежних дружин в місті;
Г. кількість книг, які потрібно спалити.
17. Написання короткої відповіді. «Чи роблять гроші людину щасливою?» (за повістю О. де Бальзака «Гобсек») (1.5 балів) _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
18. Написання розгорнутої відповіді (міні-твору) .
Який урок прагне донести до читачів Бредбері? Чи загрожує науковий прогрес людству? (За романом «451 градус за Фаренгейтом»). (2 бала)
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
1. Оберіть одне правильне твердження. За поемою Гомера «Одіссея» тема твору – це: (0.5 балів)
А. гнів Ахілла;
Б. пригоди Одіссея;
В. страждання Пенелопи;
Г. блукання Телемаха.
2. Оберіть одне правильне твердження. Звірі, які зустрілися Данте (герою поеми «Божественна комедія») в темному лісі: (0.5 балів)
А. лев, пантера, тигр;
Б. лев, шакал, вовчиця;
В. пантера, лев, вовчиця.
3. Встановіть відповідність (герої трагедії та їхній соціальний статус): (2.5 балів)
1. Лаерт - А. королева Данії;
2. Гораціо - Б. принц Данський;
3. Офелія - В. друг Гамлета;
4. Фортинбрас - Г. король Данський;
5. Гертруда - Д. дочка Полонія;
6. Полоній - Е. принц Норвезький;
7. Клавдій - Є. королівський радник;
8. Гамлет - Ж. син Полонія;
9. Розенкранц - З. придворні.
10. Гільденстерн -
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4. Оберіть одне правильне твердження. Гротеск – це: (0.5 балів)
А. тип художньої образності, притаманний творам митців-романтиків;
Б. тип художньої образності, коли герої змальовуються карикатурно, перебільшено;
В. прийом в’їдливого, осудливого висміювання людських і суспільних пороків;
Г. прийом, який використовується в протилежному до буквального значенні з метою поглузувати.
5. Оберіть одне правильне твердження. За твором Гофмана три золоті волосини кардинально змінили Цахеса, коли: (0.5 балів)
А. вони перетворили Цахеса на красеня;
Б. вони наділили Цахеса талантом;
В. вони стали приписувати Цахесу таланти інших людей.
6. Оберіть одне правильне твердження. Верлібр – це: (0.5 балів)
А. стиль; Б. троп; В. вільний вірш;
Г. літературний напрям.
7. Оберіть одне правильне твердження. Збірка В. Вітмена має назву: (0.5 балів)
А. «Пісня про себе»; Б. «Листя трави»;
В. «Америка»; Г. «О, капітане!»
8. Оберіть одне правильне твердження. За романом Оскара Вайльда «Портрет Доріана Грея» гедонізм – це: (0.5 балів)
А. філософсько- естетичне вчення про красу;
Б. філософське вчення, згідно з яким насолода, задоволення - це найвище благо; В. філософська наука про моральні цінності.
9. Встановіть відповідність: (1.5 балів):
1. Ш. Бодлер - А. «Голосівки»;
2. А. Рембо - Б. «Осіння пісня»;
3. П. Верлен - В. «Квіти зла».
1 |
2 |
3 |
|
|
|
10. Оберіть одне правильне твердження. За казкою-п’єсою Метерлінка «Синій птах» діти знайшли Синього Птаха: (0.5 балів)
А. у Садах Блаженства;
Б. у себе вдома;
В. у Раю;
Г. взагалі не знайшли. .
11. Оберіть одне правильне твердження. Жанр твору «Синій птах»:
А. трагедія; Б. драма; В. драма-феєрія. (0.5 балів)
12. Написання короткої відповіді. Схарактеризуйте образ головної героїні із роману Йоанни Ягелло «Кава з кардамоном». (1.5 бали)
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
13. Написання розгорнутої відповіді (міні-твору).
Напишіть власне висловлювання на тему «У чому полягають причини духовної деградації Доріана Грея?» (2 бали)
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
1.7 Тестові завдання для 11 класу
(№1 - №13 по 0.5 балів)
1. Оберіть одне правильне твердження. За життя людини присуджується тільки:
А. Букерівська премія;
Б. Нобелівська премія;
В. Пулітцерівська премія;
Г. Ґонкурівська премія.
2. Оберіть одне правильне твердження. Особливістю Просвітництва є:
А. розум і досвід — джерело знань;
Б. антиреалістична спрямованість;
В. зображення ідеального майбутнього;
Г. перевага форми над змістом.
3. Оберіть одне правильне твердження. За п’єсою Й.В.Гете «Фауст» сутністю угоди між Господом та Мефістофелем є питання: А. Чи є любов між Фаустом і Маргаритою?
Б. Хто найбільше з них любить людину?
В. Чи зможе Мефістофель спокусити Фауста?
Г. Яке призначення людини?
4. За твором Ф.Кафки «Перевтілення» образ людини-комахи – це символ:
А. життя самого автора;
Б. жанру новели;
В. самотності та абсурду;
Г. ізоляції в родині.
5. Оберіть одне правильне твердження. Головна ідея роману А.Камю «Чума»:
А. екзистенціалістичне відчуття абсурдності людського буття; Б. «чума – це кара господня»;
В. опір загальному безглуздю;
Г. «бацила чуми ніколи не вмирає».
6. Встановіть відповідність:
1) Г. Аполлінер - а) образ Орфея;
2) Ф.Г. Лорка - б) каліграми;
3) Р.М. Рільке - в) синтез міфології та фольклору з поетикою модернізму.
1 |
2 |
3 |
|
|
|
7. Оберіть одне правильне твердження. За романом Дж. Оруелла «1984» одним із лозунгів партії є:
А. війна – це зло;
Б. війна–це мир;
В. війна–це спосіб;
Г. війна – це життя.
8. Оберіть одне правильне твердження. Сутність війни за драмою Б. Брехта «Матінка Кураж та її діти»:
А. Для кого війна, а для кого й мати рідна;
Б. Загарбницька війна ніколи не буває справедливою;
В. Війна – це горе, вона забирає дітей;
Г. Неможливо збагатитися за рахунок війни.
9. Оберіть одне правильне твердження. Жанр зонгу розробив: А) Дж. Орвелл; Б) Г. Белль; В) Б. Брехт; Г) П. Целан.
10. Оберіть одне правильне твердження. «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…» - ця фраза Г.Белля є обірваною цитатою:
А. з епітафії Симоніда Кеоського;
Б. з драми-перестороги Б. Брехта;
В. з роману-антиутопії Дж. Оруелла;
Г. з «Фуги-смерті» П. Целана.
11. Оберіть одне правильне твердження. Від старого з крилами люди переключили увагу на:
А. янгола, що несподівано з’явився;
Б. дівчину, яка перетворилася на павука;
В. крабів, що заповзли у будинок;
Г. на мандрівний цирк.
12. Оберіть декілька правильних тверджень. Вкажіть письменників постмодернізму:
А. Умберто Еко; Б. Франц Кафка; В. М.Павич; Г. А.Камю.
|
|
|
|
13. Оберіть одне правильне твердження. Театр абсурду: А. розвиває нові тенденції драми;
Б. створює абсурдний художній світ, де відсутні логічні, моральні норми;
В. руйнує основи трагедії та комедії;
Г. розвиває драму та театральне мистецтво взагалі.
14. Встановіть відповідність (2бали) (образи-символи в повісті «Старий і море» та їх значення)
1. Хлопчик - А. успіх, перемога;
2. Старий - Б. майбутнє;
3. Море - В. досвід людини і в той же час його обмеженість;
4. Леви - Д. мрії про щастя, відновлення життєвих сил;
5. Акули - Е. володіння світом;
6. Велика риба - Г. життя.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
|
|
|
|
|
15. Написання короткої відповіді. У чому, на вашу думку, полягає найбільший жах тоталітарного суспільства для звичайної людини?(За романом Дж.Орвелла «1984») (1 бал)
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
16. Написання розгорнутої відповіді (міні-твору). Розкрийте сутність вислову за повістю Е. Хемінгуея «Старий і море». «Людина створена не для того, щоб зазнавати поразок. Людину можна знищити, але її неможливо перемогти». (2.5 бали)
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
ВИСНОВКИ
Тестові завдання, які представлені у даній роботі, допоможуть вчителю-предметнику ефективно перевірити набуті самостійно знання із зарубіжної літератури учнів-екстернів.
Тест, як один із видів контролю, дозволяє встановити динаміку якості навчання та виконати його діагностичний аналіз, дає якісну інформацію, яка відповідає реальному стану справ. Це, по-перше, об’ємний та дієвий інструмент. По-друге, є об’єктивним способом оцінювання. По-третє, є гуманним інструментарієм, який ставить учнів у рівні умови: єдиний підхід, єдині критерії оцінювання. По-четверте. Ефективний з економічної точки зору. Основний час витрачається на складання тестових завдань і в рази менше на їх перевірку. Щодо учнів-екстернів, то дана форма контрольної роботи економить і їх час, особливо, коли вони знаходяться за кордоном та навчаються у школах відповідних країн.
Ось чому я обрала саме таку форму контролю знань із зарубіжної літератури.
Як було зазначено вище, що тестові контрольні роботи є 3-рівневі та 4-рівневі. Обираючи більш конструктивний підхід. з урахуванням вікових психологічних особливостей учнів, для 5-7 класів пропоную 3-рівневі завдання, а для 8-11 класів – 4-рівневі.
Отже, завдання для 3-рівневої контрольної роботи:
Завдання для 4-рівневої контрольної роботи:
- вибір однієї правильної відповіді, декілька завдань ( 1 рівень);
- завдання на встановлення відповідності, декілька завдань ( 2 рівень);
- завдання на написання короткої відповіді, одне завдання ( 3 рівень);
- завдання на написання розгорнутої відповіді, одне завдання (міні-твір) ( 4 рівень).
Відповідно до кількості завдань і розрахована система оцінювання, яка безпосередньо зорієнтує і учнів, і вчителя. Кількість балів зазначена біля кожного запитання.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Волощук, Євгенія. Підручник. Зарубіжна література : підруч. для 7-го кл. загальноосвіт. навч. закл. / Євгенія Волощук, Олена Слободянюк. — Київ : Генеза, 2015. — 272 с.
2. Дем'яненко, О.О., Збірник завдань з зарубіжної літератури. 5-11. / О.О. Дем'яненко, Н.В. Химера. - Біла Церква: Видавець Надтока О.Ф., 2002. - 96 с.
3. Екстернатна форма навчання онлайн [Електронний ресурс] / Вікна - Електрон. дані. – Режим доступу: https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/Екстернатна_форма_навчання#:~:text=Екстернатна%20форма%20здобуття%20освіти%20(екстернат,шоста%20статті%209%20Закону%20України%20"
4. Закон України. Про освіту [Електронний ресурс] / Вікна - Електрон. дані. - Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19#Text
5. Ковбасенко, Ю. І.. Підручник. Зарубіжна література : підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів / Ю. І. Ковбасенко, Л. В. Ковбасенко. — Київ : Літера ЛТД, 2017. — 304 с.
6.Ковбасенко, Ю. І. Світова література. Програма для профільного навчання для учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Природничо-математичний, технологічний, спортивний напрями, суспільно-гуманітарний напрям (економічний профіль). Рівень стандарту (Укл. Ковбасенко Ю.І. – керів та ін.)
7. Методичні рекомендації щодо формування тестових завдань і тестів [Електронний ресурс] / Вікна - Електрон. дані. – Режим доступу: https://lpnu.ua/sites/default/files/2020/pages/2137/26metodychnirekomendaciyi-296-311.pdf
8. Міляновська, Н. Р.. Підручник. Зарубіжна література. Рівень стандарту: підручник для 10 класу закладів загальної середньої освіти / Н. Р. Міляновська. — Тернопіль : Астон, 2018. — 256 с. : іл.
9. Міляновська, Н. Р.. Підручник. Зарубіжна література. Рівень стандарту: підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти / Н. Р. Міляновська. — Тернопіль : Астон, 2019. — 256 с. : іл.
10. Ніколенко, О.М. Програма. Модельна навчальна програма. «Зарубіжна література. 5–6 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Ніколенко О.М., Ісаєва О.О., Клименко Ж.В., Мацевко-Бекерська Л.В., Юлдашева Л.П., Рудніцька Н.П., Туряниця В.Г., Тіхоненко С.О., Вітко М.І., Джангобекова Т.А.). / Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (наказ Міністерства освіти і науки України від 12.07.2021 №795): https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/Navchalni.prohramy/2021/14.07/Model.navch.prohr.5-9.klas.NUSH-poetap.z.2022/Zar.lit.5-9-kl/Zar.lit.5-6-kl.Nikolenko.ta.in.14.07.pdf
11. Ніколенко, О.М.. Підручник. Зарубіжна література: підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Ніколенко О. М., Мацевко-Бекерська Л. В., Рудніцька Н. П., Ковальова Л. Л., Орлова О. В., Юлдашева Л. П., Туряниця В. Г., Лебедь Д. О.). К.: Видавничий центр «Академiя», 2022: https://lib.imzo.gov.ua/wa-data/public/site/books2/5kl
12. Ніколенко, О.М.. Підручник. Світова література: підруч. для 6 кл. загальноосвіт. навч. закл./ О. М. Ніколенко, Т.М. конєва, О.В. Орлова та ін. – К.: Грамота, 2014. – 256с.
13. Ніколенко, О.М. Підручник. Зарубіжна література : підруч. для 8 кл. загальноосвіт. навч. закл. / О. М. Ніколенко, В. Г. Туряниця. — К. : Грамота, 2016. — 288 с. : іл.
14. Програма. Навчальна програма для закладів загальної середньої освіти «Зарубіжна література. 6-9 класи». Затверджено та надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (наказ Міністерства освіти і науки України від 03 серпня 2022 року № 698)
15. Створення тестів в тому числі і онлайн [Електронний ресурс] / Вікна - Електрон. дані. – Режим доступу: https://naurok.com.ua/metodichni rekomendaci-osnovni-vimogi-do-vikoristannya-testovogo-opituvannya-na-riznih-etapah-uroku-73492.html
Додаток 1. Бланки оцінювання результатів навчання
Бланк оцінювання результатів навчання із зарубіжної літератури учня/ учениці – екстерна 5 __ класу ______________________ 2022-2023 н.р.
№ запитання |
відповідь |
||||||||||||
1 |
|
||||||||||||
2 |
|
||||||||||||
3 |
|
||||||||||||
4 |
|
||||||||||||
5 |
|
||||||||||||
6 |
|
||||||||||||
7 |
|
||||||||||||
8 |
|
||||||||||||
9 |
|
||||||||||||
10 |
|
||||||||||||
11 |
|
||||||||||||
12 |
|
||||||||||||
13 |
|
||||||||||||
14 |
|
||||||||||||
15 |
|
||||||||||||
16 |
|
||||||||||||
17 |
|
||||||||||||
18 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
19 |
1 |
2 |
3 |
||||||||||
|
|
|
|
||||||||||
20 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
21. Написання розгорнутої відповіді (міні-твір) . Твір, який найбільше мені сподобався із курсу «Зарубіжна література» за 5-й клас і чому?
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Бланк оцінювання результатів навчання із зарубіжної літератури учня/ учениці – екстерна 6 __ класу ______________________ 2022-2023 н.р.
№ запитання |
відповідь |
||||||||
1 |
|
||||||||
2 |
|
||||||||
3 |
1 |
2 |
3 |
4 |
|||||
|
|
|
|
|
|||||
4 |
1 |
2 |
3 |
4 |
|||||
|
|
|
|
|
|||||
5 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|||
|
|
|
|
|
|
|
|||
6 |
|
||||||||
7 |
|
||||||||
8 |
|
||||||||
9 |
|
||||||||
10 |
|
||||||||
11 |
|
||||||||
12 |
|
||||||||
13 |
|
||||||||
14 |
|
||||||||
15 |
|
||||||||
16 |
|
||||||||
17 |
1 |
2 |
3 |
4 |
|||||
|
|
|
|
|
|||||
18 |
|
||||||||
19 |
|
||||||||
20 |
|
||||||||
21. Написання розгорнутої відповіді (міні-твір). Твір, який найбільше мені сподобався із курсу «Зарубіжна література» за 6-й клас і чому?
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Бланк оцінювання результатів навчання із зарубіжної літератури учня/ учениці – екстерна 7 __ класу ______________________ 2022-2023 н.р.
№ запитання |
відповідь |
||
1 |
|
||
2 |
|
||
3 |
|
||
4 |
1 |
2 |
3 |
|
|
|
|
5 |
|
||
6 |
|
||
7 |
|
||
8 |
|
||
9 |
|
||
10 |
|
||
11 |
|
||
12 |
|
||
13 |
|
||
14 |
|
||
15 |
|
||
16 |
|
||
17 |
|
||
18 |
|
19. Написання розгорнутої відповіді (міні-твір). Твір, який найбільше мені сподобався із курсу «Зарубіжна література» за 7-й клас і чому?
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Бланк оцінювання результатів навчання із зарубіжної літератури учня/ учениці – екстерна 8 __ класу ______________________ 2022-2023 н.р.
№ запитання |
відповідь |
|||||||||||
1 |
|
|||||||||||
2 |
|
|||||||||||
3 |
|
|||||||||||
4 |
|
|||||||||||
5 |
|
|||||||||||
6 |
1 |
2 |
3 |
4 |
||||||||
|
|
|
|
|
||||||||
7 |
|
|||||||||||
8 |
1 |
2 |
3 |
4 |
||||||||
|
|
|
|
|
||||||||
9 |
|
|||||||||||
10 |
1 |
2 |
||||||||||
|
|
|
||||||||||
11 |
|
|||||||||||
12 |
|
|||||||||||
13 |
1 |
2 |
3 |
|||||||||
|
|
|
|
|||||||||
14 |
|
|||||||||||
15 |
|
|||||||||||
16 |
1 |
2 |
3 |
4 |
||||||||
|
|
|
|
|
||||||||
17. Написання короткої відповіді. Хто така Буба?
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
18. Написання розгорнутої відповіді (міні-твір). Поясніть вислів: «Добре бачить тільки серце. Найголовнішого очима не побачиш». (За твором Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц»). ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Бланк оцінювання результатів навчання із зарубіжної літератури учня/ учениці – екстерна 9 __ класу ______________________ 2022-2023 н.р.
№ запитання |
відповідь |
|||
1 |
|
|||
2 |
|
|||
3 |
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
|
|
|
4 |
|
|||
5 |
|
|||
6 |
|
|||
7 |
|
|||
8 |
|
|||
9 |
|
|||
10 |
|
|||
11 |
|
|||
12 |
|
|||
13 |
|
|||
14 |
|
|||
15 |
|
|||
16 |
|
17. Написання короткої відповіді. «Чи роблять гроші людину щасливою?» (за повістю О. де Бальзака «Гобсек»)._____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
18. Написання розгорнутої відповіді (міні-твору) .
Який урок прагне донести до читачів Бредбері? Чи загрожує науковий прогрес людству? (За романом «451 градус за Фаренгейтом»).
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Бланк оцінювання результатів навчання із зарубіжної літератури учня/ учениці – екстерна 10 __ класу ______________________ 2022-2023 н.р.
№ запитання |
відповідь |
|||||||||||
1 |
|
|||||||||||
2 |
|
|||||||||||
3 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
4 |
|
|||||||||||
5 |
|
|||||||||||
6 |
|
|||||||||||
7 |
|
|||||||||||
8 |
|
|||||||||||
9 |
1 |
2 |
3 |
|||||||||
|
|
|
|
|||||||||
10 |
|
|||||||||||
11 |
|
|||||||||||
12. Написання короткої відповіді. Схарактеризуйте образ головної героїні із роману Йоанни Ягелло «Кава з кардамоном».
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
13. Написання розгорнутої відповіді (міні-твору) .
Напишіть власне висловлювання на тему «У чому полягають причини духовної деградації Доріана Грея?»
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Бланк оцінювання результатів навчання із зарубіжної літератури учня/ учениці – екстерна 11 __ класу ______________________ 2022-2023 н.р.
№ запитання |
відповідь |
|||||
1 |
|
|||||
2 |
|
|||||
3 |
|
|||||
4 |
|
|||||
5 |
|
|||||
6 |
1 |
2 |
3 |
|||
|
|
|
|
|||
7 |
|
|||||
8 |
|
|||||
9 |
|
|||||
10 |
|
|||||
11 |
|
|||||
12 |
|
|||||
13 |
|
|||||
14 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
15. Написання короткої відповіді. У чому, на вашу думку, полягає найбільший жах тоталітарного суспільства для звичайної людини? (За романом Дж.Орвелла «1984»)
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
16. Написання розгорнутої відповіді (міні-твору). Розкрийте сутність вислову за повістю Е. Хемінгуея «Старий і море». «Людина створена не для того, щоб зазнавати поразок. Людину можна знищити, але її неможливо перемогти».
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Додаток 2. Відповіді до тестових завдань
Відповіді на тестові завдання для 5 класу:
1 а 2 а 3 б 4 г 5 в 6 б 7 в 8 в 9 б 10 в 11 в
12 в 13 а 14 в 15 в 16 г 17 в
18. 1) ж 2) є 3) д 4) е 5) в 6) г 7) б 8) а
19. 1) б 2) в 3) а 20. 1) в 2) е 3) є 4) б 5) ж 6) а 7) г 8) д
Відповіді на тестові завдання для 6 класу:
1 б 2 в 3. 1) г 2) в 3) а 4) б 4. 1) г 2) в 3) б 4) а
5. 1) а 2) б 3) в 4) б 5) а 6) в 6 а 7 г 8 в 9 в 10 б 11 в
12 б 13 б 14 г 15 г 16 а 17. 1) б 2) в 3) г 4) а 18 г 19 б 20 в
Відповіді на тестові завдання для 7 класу:
1 в 2 а 3 б 4. 1) б 2) в 3) а 5в
6. 1) в 2) з 3) і 4) г 5) б 6) е 7) а 8) д 9) є 10) ж
7 в 8 а 9 в 10 а 11 г 12 . 1) б 2) а 3) г 4) в
13 в 14 а 15 б 16 б 17 а 18 а
Відповіді на тестові завдання для 8 класу:
1 б 2 а 3 г 4 в 5 в 6. а – 4 б – 3 в - 2 г - 1
7 г 8. а – 4 б – 1 в – 2 г – 3 9 г 10 . 1) б г 2) а в
11 б 12 в 13. а 3 б 1 в 2 14 а 15 в 16 . а 3 б 1 в 4 г 2
Відповіді на тестові завдання для 9 класу:
1 в 2 б 3. а-2 б-1 в-4 г-3 4 б 5 в 6 в 7 в 8 в 9 в 10 б 11 а
12 в 13 б 14 б 15 а 16 б
Відповіді на тестові завдання для 10 класу:
1 б 2 в 3. 1 ж 2 в 3 д 4 е 5 а 6 є 7 г 8 б 9 з 10 з.
4 б 5 в 6 в 7 б 8 б 9. 1 в 2 а 3 б 10 б 11 в
Відповіді на тестові завдання для 11 класу:
1 б 2 а 3 в 4 в 5 в 6. 1 б 2 в 3 а 7 б 8 а 9 в 10 а
11 б 12. а в 13 б 14. 1 б 2 в 3 г 4 д 5 е 6 а