Тема. Здоров’я – найдорожчий скарб людини.
Мета. Допомагати дітям усвідомити , що здоров’я – це великий дар не тільки для людини , а й для всього суспільства , сім’я – це осередок збереження і зміцнення здоров’я ;
Удосконалювати навички техніки читання, збагатити словниковий запас слів;
Розвивати мовлення, память, увагу;
Виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.
Обладнання. Сонечко з промінчиками , загадки , вірші ,сценка “ Ми – вітаміни”, таблиці, фрагмент із вірша К. Чуковського “Мийдодір” , вправи з обручами , ігри , пісні.
План заходу:
IV. Основна частина.
Виступ учениці.
Виступ учня.
Читання учнями коротких порад ланцюжком.
Сценка “ В гостях у Мийдодіра “ .
Виступ учениці.
Сценка “ МИ – ВІТАМІНИ “
Учень пропонує гру . Гра “ Совонька “
Хід заняття
- Діти , уявіть собі , що ви заблукали в густому непрохідному лісі . І ось перед вами з’явилось три дороги . Кожна може вивести з лісу за певних умов. - Запишіть на аркушах , яку дорогу ви оберете і чому саме її.
Учні висловлюють свої міркування , роблять відповідні висновки .
Читання зашифрованого слова «здрв» (здоровя)
- Прочитайте зашифроване слово та дізнаємося тему сьогоднішнього виховного заняття .
? - найдорожчий скарб . (Здоровя – найдорожчий скарб)
- Чому кажуть , що здоров’я – найдорожчий скарб ?
( Відповіді учнів. )
IV. Основна частина.
Які прислів’я знаєте про здоров’я ?
Попрацюйте з деформованими реченнями, прочитайте прислівя про здоровя, поясніть їх значення.
1. всьому Здоровя – голова. (Здоров’я – всьому голова).
2.багатство - здоровя Найбільше. (Найбільше багатство – здоров’я).
3. за купиш не гроші Здоровя. (Здоров’я за гроші не купиш).
4 лінь - здоровя, праця – хвороба. (Праця – здоров’я , а лінь – хвороба).
5. дух здоровому тілі У дух. (У здоровому тілі здоровий дух).
6. здорово все Здоровому. (Здоровому все здорово).
7. доки новий, доки молодий, а здоровя – Бережи одяг. (Бережи одяг , доки новий , а здоров’я - доки молодий).
8. гіркий і мед Хворому. (Хворому і мед гіркий).
9. хто його втратив знає той, здоровя Вартість. (Вартість здоров’я знає той , хто його втратив).
10. не дбаємо, плачемо Здоровя маємо - , а втративши. (Здоров’я маємо – не дбаємо , а втративши – плачемо).
11. все інше б здоровя, наживемо Було. (Було б здоров’я , все інше наживемо).
Всі ви радієте гарному сонячному дню , теплому дощику , зеленій травичці , гарним квіточкам , веселим пташкам . Із задоволенням їздите на велосипеді, граєте в м’яча , бігаєте . Вам неприємно , коли вас ображають , коли чуєте лайку .
Придивіться до сонечка , яке на дошці : чого немає в нього ? Якщо ми гарно працюватимемо , то у нашого сонечка з’являться промінчики. А зараз привітаємо сонечко гарною піснею .
( Звучить пісня “ Сонечко “ , сл . Л . Реви , муз . Ю . Рожевської ) .
1. Спало сонечко у річці ,
Ранком вмилось у водичці ,
Хмароньками утиралось ,
Травам , квітам посміхалось .
Приспів:
Сонечко, сонечко ,
Здрастуй , любе сонечко ! ( 2 р . )
2. Разом з сонечком я встану ,
Гарно вмиюся під краном ,
Рушничком своїм утруся :
- Добрий день , - скажу матусі .
Приспів .
Для того, щоб зміцнювати здоров’я , рости здоровими - потрібно вести здоровий спосіб життя .
Промінці нам допоможуть дізнатися про основні способи здорового життя.
Зашифрована назва 1-го способу здорового життя.
Причитайте зашифровані слова «жимре няд». (режим дня)
Виступ учениці:
- Подивіться на мене , яка я здорова ,фізично розвинута ,
енергійна , життєрадісна . А це тому , що я додержуюсь режиму
дня .
- Я сплю не менше 9 годин на добу .
- Харчуюся в один і той же час .
- Вчасно приходжу до школи , ніколи не запізнююся .
- Відпочиваю перед виконанням домашніх завдань .
- Виконую домашні завдання в один і той же час .
- Гуляю перед сном на свіжому повітрі .
- Лягаю спати в один і той же час .
Читання слова: З Р Д А
А Я К
Виступ учня:
Фізкультпривіт !
На зарядку становись !
Робимо ми всі зарядку .
Ми зарядку любим дуже ,
Бути здоровими хочемо , друже .
( Учні проводять вправи ранкової гімнастики з обручами ) .
Що є запорукою здоровя?
Читання зашифрованого слова: ТАЧИСТО.
Читання учнями коротких порад ланцюжком:
* Щодня вмивайся , чисть зуби вранці та ввечері .
* Мий руки перед їдою , після туалету , регулярно обрізуй нігті.
* Стеж за чистотою одягу , взуття .
* Періодично мий голову , слідкуй за охайністю зачіски .
* Не сміти у громадських місцях .
* Підтримуй чистоту в класі та вдома .
Сценка “ В гостях у Мийдодіра “ .
МИЙДОДІР .
Жило собі хлоп’ятко :
Брудне ,неначе поросятко .
Мов , сажа – руки , вакса – ніс ,
Волосся – то соломи віз .
Ні разу не помиється ,
У люстерко не дивиться ,
До нього сором підійти ,
Не терпить хлопчик чистоти .
( Якби трапилась нагода
Кинув б його у воду )
Недаремно всі в провулку
Кличуть його ...
ВСІ : Замазурко .\
ЗАМАЗУРКО .
Я – веселий Замазурко ,
У грязюці вся фігурка .
Там – тарам – тарарам .
Я сто літ вже не вмивався ,
За зубну щітку не брався .
Жоден раз не причесався ,
Бо ніколи не бажав .
- Хто зі мною товаришує ,
Час даремно не марнує .
МИЙДОДІР .
Я – великий Умивальник ,
Я - відомий Мийдодір ,
Умивальників начальник
І мочалок командир .
Замазурко об’явився ,
Разу жодного не вмився .
УЧНІ .
- Милом й разу він не вмився ,
Що воно вже є . Й забувся .
- Свої чорні ручки й ніжки
Не потер мочалкою нітрішки .
- Не обтерся рушничком .
- Не чесався гребінцем .
- Зубну щітку не тримав ,
Порошок зубний не мав .
- Ну , а нігті , мов у кішки ,
Не обрізав навіть трішки .
Поросятко це ми вмиємо .
ЗАМАЗУРКО .
Ой , не треба ,ой , не тріть .
Дивись , дірки не протріть .
МИЙДОДІР .
Треба , треба умиватись
Вранці та ввечері .
А бруднулям , замазурам
Сором тут і сором там .
Я – великий Умивальник –
Всім відомий Мийдодір .
Дзеркальце , прийди до нас !
ЗАМАЗУРКО .
Невже це я !
Ото ж бо диво !
Здається , гарно і красиво !
МИЙДОДІР .
Ось тепер тебе люблю я ,
Ось тепер тебе хвалю я ,
Нарешті ти , бруднуля ,
Мийдодіру догодив .
Треба , треба умиватись
Вранці та по вечорам .
А нечистим замазурам
Сором тут і сором там .
ЗАМАЗУРКО .
Буду я щоденно митись ,
Зуби чистить не лінитись .
Мийдодір , ти чарівник ,
Вірний друг і рятівник .
МИЙДОДІР .
Якщо є бруднулі серед вас
То одуматись іще є час .
Нехай бруднулям це уроком буде
І як засвоїти його .
Не забувайте , друзі , ви того
Залежати здоров’я ваше буде .
Складання речення із слів. Кожному учню видається конверт із словами.
Виступ учениці :
Харчування – неодмінна умова вашого життя . Без їжі людина не може жити. З їжею ми отримуємо поживні речовини , необхідні для роботи мозку , серця , легенів , м’язів . Від того , яку їжу ви вживаєте , залежить ваше здоровя . Отже , щоб бути здоровими , потрібно правильно харчуватися .
А ще у мене є помічники . Це – вітаміни . Слово вітамін походить від латинського слова “ віта “ – життя. Назва ця не випадкова. Якщо вітамінів не вистачає , людина тяжко хворіє . Вітаміни потрібні для нормального росту і розвитку дитячого організму.
Сценка “ МИ – ВІТАМІНИ “
А - Я сприяю росту , допомагаю нормальному зору . Мене багато в моркві , маслі , сирі , яйцях , печінці , помідорах , зеленій
цибулі , гарбузі , риб’ячому жирі .
В – Я дуже потрібний для розумової і фізичної праці , поліпшення травлення .Міщусь у вівсяній та гречаній крупах , у горосі , квасолі , жовтку яєць , печінці , м’ясі .
С – Я запобігаю простуді , поліпшую кровообіг , сприяю росту ,
лікую цингу. Багаті мною капуста , картопля ,помідори , цибуля ,
щавель , шипшина , хрін , часник , лимони , настій хвої , чорна смородина .
Д – Я зміцнюю кістки , запобігаю рахітові . Живу в молоці , риб’ячому жирі, житньому хлібі .
Учениця :
Щоб здоровим підростати ,
Треба в їжу уживати
Овочі та фрукти –
Вітамінні ці продукти .
Вітаміни в нас смачненькі :
І солодкі , і кисленькі .
Їжте , діти , нас охоче ,
Кожний , хто , коли захоче ,
Щоб були ви здоровенькі ,
І красиві й рум’яненькі ,
Щоб росли міцні і дужі ,
До хвороб були байдужі .
ТИВ ПО ЧИ
АК НИЙ ВІД НОК
Учень пропонує гру . Гра “ Совонька “
Вчитель :
Назвіть основні способи здорового життя?
Діти , що вчать вас у школі ?
( Учні роблять свої висновки )
ПІСНЯ « Вчать у школі »
Як здоровими нам буть
І пройти щасливу путь –
Вчать у школі ./ 3 рази .
Не хворіти і рости ,
І здоров’я зберегти ,
Вчать у школі . / 3 рази
Як здоров’я зберегти ,
По життю як пронести –
Вчать у школі . / 3 рази
Буть щасливими завжди ,
І творити , і рости .
Вчать у школі . / 3 рази
Учні хором :
- Будьте здоровими !
- Будьте щасливими !
- Будьте красивими !
- Ми даруємо вам здоров’я !
Здоров’я – це сила !
Здоров’я – це клас !
Хай буде здоров’я
У вас і у нас !
До зустрічі! До побачення!