Конкурс розробок «Вчительська десятка»
Розробки додавай – подарунки вигравай!

Життєвий шлях Миколи Куліша

Про матеріал
Презентація допоможе ознайомитись із життєвим шляхом Миколи Куліша, найталановитішого українського драматурга ХХ ст., який належав до трагічної доби "розстріляного відродження".
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Життєвий шлях Миколи Куліша

Номер слайду 2

Микола Гурович Куліш народився 19 грудня 1892 р. у селі Чаплинці Дніпровського повіту Таврійської губернії (зараз — Херсонська область) в бідній селянській сім'ї.

Номер слайду 3

Родина його жила бідно: батько майже все життя провів у наймах, мати від важкого життя (теж у наймах) передчасно померла. Миколі з дитинства довелося служити у панських економіях. "Люблю… голоту. Серцем її люблю", - напише згодом драматург. Матеріальні нестатки, життя в сирітському будинку все ж не перешкодили здібному хлопцеві закінчити сільську школу.

Номер слайду 4

Якийсь час він мешкав у притулку для сиріт, а згодом його взяла до себе сім’я Невелів – олешківських інтелігентів. У цій сім’ї велику увагу приділяли освіті і вихованню дітей. Разом з братами Невелями Микола влаштовував вистави, міні-концерти, а ще писав сценарії. Ось коли почав проявлятися в нього талант драматурга. Уже у гімназії Микола Куліш закохався в Антоніну Невель, яка в майбутньому стала його дружиною. У зовні непоказному Миколі Антоніні вдалося розгледіти щиру душу.

Номер слайду 5

1913 року він пише першу п'єсу «На рыбной ловле». Згодом Куліш був мобілізований до царської армії. Чотири місяці він провів у казармах, а у 1915 р. його було поранено під Смоленськом. Він служить при штабі полку, але літературної творчості не полишає. У 1918 р. М .Куліш повернувся в Олешки, організував там «Просвіту».

Номер слайду 6

У 1919р. М. Куліш сформував у Херсоні Дніпровський селянський полк, з яким воював проти Денікіна на боці Червоної армії. Завершивши у 1921р. військову службу військовим керівником Херсонського та Дніпровського повітових військкоматів, М. Куліш перейшов на цивільну службу. У літературній дискусії 1925-1928 рр. поділяє позицію М. Хвильового, розчаровується у новій владі. Його мучили переслідування української інтелігенції. У цей період тісно співпрацює з режисером Лесем Курбасом. З 1927 по 1933 він уже знаний в Україні драматург.

Номер слайду 7

У 1934 р. на першому Всесоюзному з'їзді радянських письменників за п’єси «Народний Малахій», «Мина Мазайло», «Патетична соната» М. Куліш був звинувачений у буржуазному націоналізмі. У1935 р. по дорозі на похорон друга І. Дніпровського він був заарештований.       Микола Куліш розстріляний 3 листопада 1937 р. в урочищі Сандармох Медвеж'єгорського району (Карелія) на відзначення 20-ї річниці більшовицького жовтневого перевороту. 

Номер слайду 8

Але я знаю, що того лише ідеї переможуть, хто з ними вийде на ешафот і смерті в вічі скаже… Микола Гурович Куліш

Станьте першим, хто оцінить розробку

Щоб залишити свій відгук, необхідно зареєструватись.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
ppt
Додано
11 лютого
Переглядів
17
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку