Зимова прогулянка.Велика буква З. Читання слів, речень і тексту з вивченими літерами.

Про матеріал
Конспект уроку 1 клас НУШ з інтерактивною частиною до букваря К.І.Пономарьової (1 частина ) за програмою О.Я.Савченко на тему «Велика буква З. Читання слів, речень і тексту з вивченими літерами» . Це другий урок навчання грамоти ( читання ) на вивчення букви великої букви З. Урок має цікавий сюжет, ігри, інтерактивні вправи, вправи на розвиток критичного мислення, включає використання 6 цеглинок LEGO .
Перегляд файлу

Зимова прогулянка

Українська мова.Навчання грамоти  (читання)

                                 1 клас ( до букваря К.Пономарьової )                             

Тема. Зимова прогулянка.Велика буква З. Читання слів, речень і тексту з вивченими літерами.

Мета: ознайомити учнів з великою друкованою буквою З, навчити друкувати її; закріплювати вміння друкувати вивчені літери, слова з ними; формувати навичку читання ,складати речення за схемами, службовими словами та малюнками ; розвивати критичне мислення, вміння розповідати за малюнком і про події з власного життя; виховувати інтерес до читання казок.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє  розпізнавати та друкувати велику букву З, вивчені букви;, вміє складати речення за малюнками.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися;  контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками; виховувати , повагу до однокласників

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання: предметні малюнки, букви на магнітах ;6 цеглинок LEGO, картки для позначення голосних,  твердих і м’яких приголосних звуків; ПК, презентація, виставка книг-казок

Тип уроку: урок з інтерактивною частиною

Хід уроку

І.  Організаційна  частина.


Всі сідайте тихо, діти,

Домовляймось не шуміти,

На уроці не дрімати,

А старанно працювати.

 

     Психологічне налаштування на урок

-Нас сьогодні чекає цікава зимова прогулянка, а хто з нами подорожуватиме, відгадайте загадку.       

Слайд 2

 

 ІІ. Актуалізація знань.

-Зайчик побачив букву , вирішив з нею познайомитися   .Слайд 3

-Я -зайчик, а як тебе звати?

-Що йому відповіла буква ?

-А які ж ти звуки позначаєш ?

-Чому ти така крижана ?

- Бо зима прийшла,-відповіла буква З.

 

-І я люблю зиму,- сказав зайчик.

- І замилувався зимовим лісом.

Складання асоціативного куща

-Що ви уявили, коли почули слово зима ?

 

           (Перегляд  зимового відео )

 

 

ІІІ. Повідомлення теми уроку та мотивація навчальної діяльності

-Сьогодні, діти, ми будемо вчитися друкувати велику букву З, читати склади, слова і речення з нею,  будувати речення і поговоримо про казки.

-Чи потрібно знати велику букву З ?Для чого ?

ІV. Засвоєння нових знань

  1. Гра «Озвуч сніжинки »

-Читаємо хором        Слайд 5

     2.   Розчитування за тренажером    Слайд 6

 -Хором склади, а тоді слова - по одному.

     3.  Гра «Збери слова»    Слайд 7

-Аж ось зустрів друга і пограли зайченята у сніжки.

-Читаємо склади і утворюємо слова  -  зи-ма, мо-роз, зві-рі, за-мок.

-Дайте пораду зайченятам, як треба гратися у сніжки.

      

                                                   Руханка

4.Друкування букви З     Слайд 8

-Чи схожі між собою велика  та маленька друкована буква «зе» ?

-Надрукуйте рядок. (Діти друкують у робочому зошиті в клітинку за зразком )

5.Читання слів з великою буквою З Слайд 9

- Вибіг з лісу зайчик і побачив, що ?

-А там дітки  катаються. Що вони одягли ?

-А як їх звати і зразу пригадав, що на  букву З.

-Прочитайте імена дітей.

 

       6.Друкування слів Слайд 11

-Друкуємо слова ( в робочих зошитах в клітинку ), а учні – на дошці.

   Зіна             Назар

-Перевірте надруковані слова та  підніміть цеглинки: якщо все правильно- зелену, якщо є помилки- червону .

-А хто вміє  пробував кататися на ковзанах ? З ким краще кататися на ковзанах ?

-А зараз у нас гололід, як треба рухатися в таку пору, яке взуття краще  вибирати ?

     7. Складання речень за малюнком, схемою та службовими словами. Слайд 10

-Складіть речення за малюнком, схемами та службовими словами.

-Придумайте імена діткам на подані букви.

-Чи сподобався вам Назар ? Чим ?

-Як повинні хлопчики ставитися до дівчаток ?

     8. Звуковий аналіз слів Слайд 11

Зіна Назар= ׀ ׀

  -Побудуйте звукові схеми слів.

              Зіна             Назар

-Оцініть роботу товаришів смайликом.

       9.Читання слова Слайд 12

-Помилувався зайчик , як красиво катаються дітки і побіг у село, підбіг до віконечка і почув , що там розповідали.. (казку )

-Прочитайте слово за стрілочкою.

        10. Вправа «Мікрофон» Слайд 13

-А ви любите слухати казки ?

-Чи потрібні дітям казки ?

         11. Робота з виставкою книг

- Перед вами українські народні казки.

-А які ви впізнали ?

-Перегляньте ілюстрації  на екрані і впізнайте казки, пригадайте назви.

   -Впізнайте казку за ілюстрацією.    Слайд 14

Згадай казку !

           12.Щоденні 5 «Слухаю і розумію» Слайд 15

-Нам Марійка прочитає текст на с.96 букваря( читає текст  учениця з сформованою навичкою читання )

-Про кого розповідається у тексті ?

         13.Щоденні 5 «Збагачую свій словниковий запас»

-Прочитаємо слова хором

-А тепер по одному     

.

         14.Щоденні 5 «Читання для інших» Слайд 16

-Читаємо цей    текст з дошки  на с.96  по реченню.

Ма-мароз-ка-зала Зі-ні каз-ку про ко-зу-де-ре-зу. А Зі-на ко-ти-кові. Ко-тик мур-ко-тів.

-Кому Зіна переказала казку ?

-Чому котик муркотів ?

-От і ви скоро зможете  самі своєму котикові теж читати казку.

         15. Вправа «Пастка» Слайд 17

-Прочитайте речення і знайдіть до нього схему.

Гра «Пастка»Прочитай речення, знайди до нього схемуКо-тик за-до-во-ле-но мур-ко-тів.І____ ____ ____ ____ .І____ ____ _ ____ .І____ _ ____ .

-Чи підходять ці схеми ?

-А яка б повинна бути схема ?

-Побудуйте її.-Отже, все у житті треба перевіряти і не розгублюватися .

V.Рефлексія

-От і закінчується наша подорож. Ми побували із зайчиком у зимовому лісі, на ковзанці, у будинку Зіни, пригадали українські народні казки.

-А яку ж букву вивчали ? Для чого потрібно вміти друкувати велику букву З?

-Оцініть свою роботу та підніміть цеглинки. Слайд 17

Цеглинку ЛЕГО підійміть!Свою роботу оцініть !

   Вправа «Продовж речення»

-         Мені сподобалося …

-         Мені цікаво було..

 

 

 

 

 

docx
Додано
2 лютого
Переглядів
144
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку