Змінювання іменників за числами

Про матеріал
Якщо використати інтерактивний підхід до складання уроку, то вичення української мови учнями буде цікавим.Різноманітні активності та роваги пробуджують щирий інтерес дитини до навчального матеріалу.
Перегляд файлу

Тема: Змінювання іменників за числами

Мета: Вчити учнів розуміти і використовувати в мовленні поняття «число іменників», «однина», «множина». Вправляти у змінюванні іменників  за числами. Розвивати вміння аналізувати та узагальнювати мовні явища. Виховувати інтерес до вивчення української мови

Обладнанння: мультимедійна дошка, презентація до уроку, картки, куб, бонуси

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу

 

                                           Хід уроку:

І. Організаційний момент

-  Діти, давайте привітаємося різними мовами.

Рідною мовою – доброго ранку.

Французькою – бонжур.

Болгарською – здравєй.

Японською – ко-ни-ти-ва.

Німецькою – гутен-таг.

Українською мовою – добрий день усім присутнім.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

1. Малювання обома руками

- Діти, пропоную вам на аркуші паперу намалювати обома руками серце.

- А тепер  долонькою уявно запаліть в ньому вогник добра, ніжності, любові. І, подаруйте це серце – кому забажаєте.

2. Робота над прислів’ям

 Слайд

- Хором прочитаймо прислів’я

Голова має слухати                          ,

 

 

а                  - голову!

 

- Поясніть прислів’я

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Повторення матеріалу за допомогою куба

На кубі крейдою написані слова. Випало слово – учень говорить правило

1. Іменник

2. Істоти, неістоти

3. Власні, загальні

4. Рід                                                                  Бонуси

ІV. Оголошення теми уроку

-Сьогодні на уроці  ми будемо змінювати іменники за числами. На кубі я пишу літеру Ч

V.Час логічної розминки

1.У кожного учня ілюстрація з істотою. До загальної назви придумати – власну. Коментоване письмо на дошці                                      Бонуси

2.Метод Цицерона

Слова для запам’ятовування щодо написання уявно «розкидуються» по класу. Потім «збираються» і записуються учнями на аркушах та прикріплюються на «Стіні Слів»

3.Піраміда слів (колективна робота)

Складання піраміди для словникового слова комп’ютер

VІ. Пояснення нового матеріалу

-В нашій мові іменники, що означають один предмет уживаються в однині. Слайд

Наприклад: вишня, комп’ютер

- Хто підкаже приклади?

-  Іменники, що означають два або більше предметів уживаються в множині. Приклади. Слайд

- Однина і множина – два числа іменників

- Виконуємо такий рух –«взяли» , що я сказала і  «тримаємо» в кулачку, а тепер «поклали» в голову

V. Вивчення  нового матеріалу

1. Робота в групах

За 1 хв пишемо іменники в однині. Стоп.

За 1 хв іменники в множині. Стоп.

Головний в групі рахує записані іменники                    Бонуси групі

2. Розгадування ребусів. Слайд                            Бонуси

3. Загадка

У зимову веселу пору

Ми кращі друзі дітвори,

Возять діти нас нагору,

а ми веземо їх згори. (Сани)                                Слайд

В українській мові є іменники , які вживаються тільки в однині, або тільки в множині.                                                                      Слайди

4. Читання кольорових слів  ( таблиці)

Якнайшвидше вимовте вголос кольори якими написані слова

Хвилинка відпочинку для очей

- Наший зір переключимо на рожевий колір ( у кожного аркуш рожевого паперу)

5. Дзеркальне  письмо

- Прослухайте речення. Рожеве поросятко залихвацько веселиться.

- Запишемо його.

Половина речення учні пишуть правою рукою, а другу половину – лівою рукою

-Як це залихвацько , на вашу думку?

6. «Сміхова вправа»

Перегляд відео

Цікава інформація

2019 рік – рік жовтої свині за китайським календарем. Цікаве про тварину. В них нюх дуже гарний. Вони шукають гриби трюфелі, які приховані від людських очей під землею. Свині служать у поліції - шукають наркотики, людей під лавинами.

У свині 44 зуби. Вони не вміють дивитися вгору. Погано бачать, але чують і нюхають добре. Люблять музику. За 5 хв пробігають 1 км. Можуть вчинити вереск, їхні звуки сильніші за авіалайнер.

Фізкультхвилинка

Сова. Слон

VІ. Закріплення матеріалу

1. Складання кумедних речень                                        Бонуси

2. Вправа «Питання – відповідь»                                         Бонуси

- Яка літера з’явилася на нашому кубі?

- Що вона означає?

- Навести приклади.

- Які є особливі іменники?

3. Вправа «Емоційний текст»

Будь добрим і чуйним до людей. Допомагай слабким і беззахисним, не кидай товариша в біді. Не завдавай людям прикрості. Поважай і шануй матір і батька, вони дали тобі життя, вони виховують тебе, вони хочуть, щоб ти став чесним громадянином, людиною з добрим серцем і чистою душею.

-Які слова на колір?

-Які слова на вашу думку на смак?

-Які на дотик?

4.Письмо для всіх

VІІ. Підсумок уроку

До побачення різними мовами

                         Слайди  з презентації  додаю

 

docx
Додано
19 березня
Переглядів
74
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку