Тема уроку:
Знаходження числа за значенням його дробу. Дії з іменованими числами. Розв’язування задач .
Мета: вчити учнів знаходити число за значенням його дробу; вправляти у розв'язуванні задач з дробовими числами; розвивати увагу, мислення; виховувати старанність у навчанні, допитливість.
Обладнання: таблиця для усних обчислень; картки для опитування; короткий запис задачі.
Клас : 4
Тип уроку: урок - подорож
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Всі почули ви дзвінок,
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть лиш дівчата,
А за ними і хлоп'ята.
Ми урок розпочинаєм,
Математику вивчаєм.
Психологічний настрій до уроку:
— Покажіть сигнальчиком, з яким настроєм ви прийшли на урок.
— Наприкінці уроку ми перевіримо, чи не змінився ваш настрій.
Девіз уроку:
«Працюй наполегливо, швидко, старанно, щоб жодна хвилина не втратилась марно »
П. Повідомлення теми, мети та завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні, діти , на уроці математики ми з вами вирушимо в далеку подорож. А подорож наша буде в країні Дробів.
Тема уроку-подорожі : Знаходження числа за значенням його дробу. Дії з іменованими числами. Розв’язування задач.
Мета: Вчити учнів знаходити число за значнням його дробу; вправляти у розв'язуванні задач з дробовими числами; розвивати увагу, мислення; виховувати старанність у навчанні, допитливість.
III. Контроль, корекція за закріплення знань
А яким видом транспорту поїдемо, дізнаєтесь, відгадавши загадку:
Сороканіжка по дорозі повзе - на собі сотні людей везе. ( Поїзд)
Гуркочуть колеса, рейки дзвенять, Бажають навчитися швидко рахувати,
В чарівному поїзді діти сидять. Задачі розв'язувать, правила знати.
—Вирушаємо в дорогу!
1-а зупинка «Каліграфічна»
Хвилинка каліграфії
1 2 3 3 3 3 3 3
3, 3, 3, 4, 5, 7, 9, 11
- Яка цифра в каліграфічній хвилинці найчастіше було написано?
-Як ви вважаєте, чому на хвилинці каліграфіїї ми її записували?
(Вибірково в учнів запитати де чисельник дробу? Де знаменник дробу?)
- Молодці, добре впорались із завданням. Час продовжувати далі.
2 зупинка «Логічна»
1 1 1
2 год = 30 хв 5 ц = 20 кг 4 т = 250 кг
2 5 3
3 від 27кг = 18 кг 7 від 63см = 45см 4 від 32 л =24л
2. Картки для опитування.
1) Відрізок АО = 15 см
МК – 2/5 відрізка. Скільки дорівнює МК?
(Виберіть варіант вірної відповіді)
А) 6 см ; Б) 8 см.
2) Відрізок АВ = 18 см
РО - 3/6 см. Скільки дорівнює РО?
(Виберіть варіант вірної відповіді)
А) 6см ; Б) 9 см.
3) Відрізок СД = 10 см
МН - 2/5 см. Скільки дорівнює МН?
(Виберіть варіант вірної відповіді)
А) 4 см ; Б) 8 см.
3. Станція «Запам’ятай»
Робота пояснення задачі
У пасажирському потязі є 12 купейних вагонів, що становить 2/3 всіх вагоні, а решта – плацкартні. Скільки плацкартних вагонів у потязі?
Відповідь : 18 плацкартних вагонів
4. Зупинка «Фізкультурна»
Потяг наш призупинився,
Пасажир уже втомився,
Зробимо на дві хвилинки
Всі разом фізкультхвилинку!
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки.
Вище руки підійміть,
А тепер їх відпустіть.
Плесніть, діти, кілька раз,
За роботу! Все гаразд.
Поїзду рушати час!
5. Станція «Пригадай та обчисли»
1. Повторення мір маси, довжини, часу.
2. Виконання завдання на дошці.
1
5 від 1 кг 1кг : 5 = 1000г: 5 =200г;
1
3 від 2 хв 2 хв : 3 = 120 с : 3 =40 с;
1
4 від 1год 1 год: 4= 60 хв: 4 = 15хв;
1
2 від 1 км 1 км : 2 = 1000м : 2 = 500 м;
3дм 4 см : 17 = 34 см : 17 =2 см
5см 6 мм : 8 = 7 мм
6. Станція «Задачна»
1. Розв'язування задачі . (Учні під керівництвом учителя складають план розв'язування задачі, виконують дії з коментуванням.)
Квітник прямокутної форми має довжину 30 м і ширину 20 м. 2/3 площі квітника займають гвоздики, а решту - тюльпани. Яку площу було відведено під тюльпани?
План
1) Яку площу займає квітник?
2) Яку площу квітника відведено під гвоздики?
3) Яку площу було відведено під тюльпани?
Розв'язання:
1) 20 ∙ 30 = 600 (м2) — площа квітника;
2) 600 : 3 ∙ 2 = 400 (м2) — відведено під гвоздики;
3) 600 - 400 = 200 (м2) — відведено під тюльпани.
Відповідь: 200 м2 відведено під тюльпани.
7. Зупинка «Геометрична»
Ось на дорозі нам трапилась невеличка прикрість наш потяг потребує технічної зупинки. Деякі деталі нашого потягу потрібно змастити.
(Роздатковий матеріал геометричні фігури з написом дробу, що потрібно розмалювати)
- Назви геометричну фігур та який дріб ти розмальовував? (Діти по-черзі називають)
—Молодці! Наш потяг відремонтовано і нам час їхати.
8. Станція «Кінцева»
1. Підбиття підсумків подорожі
— Ось і завершилась наша подорож. Давайте висловимо свої враження про неї.
- Що вам сподобалось?
- Чи було цікаво?
- Які виникали труднощі?
- Як ви оцінюєте себе під час подорожі?
2. Рефлексія
- Покажіть сигнальчиком, з яким настроєм ви повернулися додому. Чому?