Знаходження значень виразів, що містять дужки. Розв’язування складених задач.

Про матеріал

Даний урок допоможе закріплювати в учнів вміння знаходити значення виразів, що містять дужки, знаходити значення розв'язувати складених задач, повторити правило порядку дій у виразах з дужками; розвивати мислення, увагу; виховувати наполегливість, старанність у роботі.

Перегляд файлу

Розділ: Таблиці додавання і віднімання чисел з переходом через розряд.

Тема. Знаходження значень виразів, що містять дужки. Розв’язування складених задач.

Мета: Закріплювати  в учнів вміння знаходити значення виразів, що містять дужки, повторити правило порядку дій у виразах з дужками, вміння  знаходити значення розв’язувати складені задачі. Розвивати мислення, увагу. Виховувати наполегливість, старанність у роботі.

Тип уроку: закріплення знань, умінь і навичок.

Обладнання: підручник «Математика 2 клас» 2012 р., автор Ф. М. Рівкінд, Л. В. Оляницька,карта подорожі Математичним океаном, картки  з геометричним матеріалом, фішки (кораблики), сигнальні картки.

 

ХІД УРОКУ

 

І. Організаційний   момент

- Діти, до нас на урок завітали гості , привітайтеся, будь ласка.( Діти повертаються до присутніх і вітаються.)

          Станьте рівно, підтягніться,

          Один одному всміхніться.

          На урок старанність не забули взяти?

          Сідайте рівненько, почнемо працювати.

ІІ. Повідомлення теми,   мети уроку

- Сьогодні у нас з вами незвичайний урок математики. Ми вирушаємо у подорож Математичним океаном. Тому, на уроці вам необхідно(слайд №2):

           Міркувати — швидко!

           Відповідати — правильно!

           Рахувати— точно!

           Писати — гарно!

  • Під час подорожі ми будемо знаходити значення виразів, що містять дужки і розв’яжемо задачі, попрацюємо з геометричним матеріалом. А за правильні відповіді, найшвидше виконані завдання, будете отримувати фішки                                               ( кораблики) і в кінці уроку визначимо, хто найкраще здійснив подорож Математичним океаном.

 

  • Ось перед вами карта   Математичного  океану ( слайд №3). Готові до подорожі? Вирушаймо! ( Звучить музичний супровід, гудок корабля)

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань  учнів

 

1. Хвилинка  каліграфії.

- Всі моряки ведуть бортові журнали. От і ми сьогодні запишемо дату нашої подорожі. Відкрийте зошити і зробіть перший запис в « бортовому журналі ». Молодці, підготували корабель, вирушаємо на острів Каліграфічний.

- Подивіться на ряд чисел і знайдіть закономірність побудови. Скажіть, яке число зайве? Чому?  ( слайд №4)

              2,4,6,7,8,10,12,…

( Зайве число 7, воно  непарне. А всі решта – парні.)

  • Продовжте ряд і назвіть ще три наступних числа. (14, 16, 18.)
  •      Подивіться ще раз на числовий ряд. Отже, яке число зайве?
  •      Давайте згадаємо, як пишеться цифра 7. Запишіть її каліграфічно.

( Найкращу з усіх цифр позначити красунею, крапочкою знизу)

-Проведемо розумову розминку. Написали цифру 7, а тепер пограємося з нею.(Усний рахунок) ( слайд№5)

 

2. Усний рахунок( слайд№5)

3.Індивідуальна робота( слайд№6)

( Один учень працює біля дошки, решта –  в зошитах )

  • Слухаємо задачу:

Найстаршій доньці морського царя 15 років, а наймолодшій ,Русалоньці – на

5 років менше. Скільки років Русалоньці?

  • Якою дією ти дізнався? Чому?
  • Хто отримав таку ж відповідь?
  • Молодці! Запишіть число – відповідь.
  • Запишіть сусідів числа 7;
  • Скільки одиниць в числі 12?
  • Знайти суму чисел 7 і 5;
  • Знайти різницю чисел 13 і 8;
  • Скільки в 1м см?

- Перевіримо, приготуйте долоньки. Якщо відповідь правильна – сплесніть у долоні один раз.

Ключ:  10, 6, 8, 2, 12, 5, 100 см. ( слайд №6)

Молодці, справилися із завданням. Хороброму юнгу, що працював біля дошки, – винагорода. ( Вручаються фішки – кораблики .)

 

ІV. Контроль, корекція  і закріплення знань

1. Розв’язування  виразів.

  • Вирушаємо далі і потрапляємо на острів Обчислювальний . (слайд №7)

Тут проживає Краб Крабович, який дуже любить розв’язувати приклади. Він  підготував  для вас завдання, з якими ви обов’язково повинні справитися, адже від цього буде залежати ,чи вирушите ви далі, а чи ні.

Ось перше завдання від Краба Крабовича – подивіться на вирази і скажіть, чим вони відрізняються.

                17 – (6 + 2) =                ( 9)

17 – 6 + 2 =                   (13)

54 – (35+5)=                 (14­)

54 – 35+5= 19+5=        (24)

 

( Перший вираз має дужки. А другий – без дужок.)

  • Яку першу дію виконуємо у виразах з дужками?

Пригадайте правило виконання обчислень у

виразах, що містять дужки.

( У виразах з дужками першою виконують дію

над числами, записаними в дужках.)

  • Чим відрізняється другий вираз від першого?

( Дужок немає .) В якому порядку виконуємо дії?

  •   Знайдіть значення виразів.( Двоє учнів працюють біля дошки. Записати вирази і розв’язати з поясненням.) ( Вручити фішки )

 

2.Самостійна робота

  • Наступне  завдання від Краба – попрацюйте самостійно.
  • Знайдіть на сторінці 46 завдання № 248 (2, 4,8).
  • Перший ряд виконує перший стовпчик, …
  • Давайте виконаємо перевірку. ( По одному учню з кожного ряду  зачитують правильне розв’язання виразів, одержують фішки.)

Краб Крабович дуже задоволений вашою роботою і дозволяє вирушати далі.

Вперед!

 

Vізкульхвилинка

 І ось ми потрапляємо на острів Відпочинку.

Чергові юнги – до дошки! ( слайд №8)

Час настав для відпочинку

Проведем фізкультхвилинку     
Хвилі бавляться та б'ються,                
Наче ті малі хлоп'ята.                         
I стрибають, і сміються:                       
Вітер їм лоскоче п'яти.                       
Вгору, вниз і знову вгору                        

      Підганяє дужий вітер.                         

      Розгойдав він ціле море —                   
      Як же хвилям не радіти!                     

      Всі спочили? От чудово!

      А тепер – до праці знову.                    

VІ. Розвиток математичних умінь

1. Розв’язування  задач

- Увага! Ми наближаємося до мису Задачного. (слайд № 9 )

Тут живе Мудра Черепаха. Вона теж приготувала для вас свої завдання.

Це – робота за підручником.

 ( Попрацюємо колективно)

  • Задача № 252. Знайдіть задачу під № 252 (2, 5, 2). Слухаємо, я читаю.
  • Прочитайте самостійно.

Розбір задачі:

  • Про що йде мова у задачі?
  • Скільки книг лежало на першій полиці?
  • Скільки книг лежало на другій полиці?            
  • То скільки книг лежало на другій полиці?
  • Що запитується у задачі?

( Записати скорочений запис до задачі)

 

 

На І п. – 12 книг

На ІІ п. - ?, на 4 книги більше

 

  • Чи можемо зразу дати відповідь на питання? Чому?

( Тому що нам невідомо, скільки книг лежить на другій полиці.)

  • Можемо дізнатися скільки книг лежало на другій полиці?

( Так, можемо.)

  • Якою дією? Чому?

( Дією додавання, тому що потрібно шукати суму чисел, бо в задачі сказано,що  на 4 більше, ніж на першій полиці.)

  • Тепер можемо дати відповідь?

( Так, адже всі раніше невідомі величини ми знайшли.)

  • Яка перша (друга) дія?
    1. 12 + 4=16 ( кн.) – на другій полиці;
    2. 16+12=28 (кн.)
  •      Яка відповідь? ( Щоб записати відповідь, треба прочитати запитання. )

( Відповідь: 28 книг лежало на полицях.)

  •      Молодці, впоралися і з завданням від Мудрої Черепахи. Найактивнішим учням – фішки.

-Вирушаємо далі.

 

Наступна зупинка – бухта Геометрична.  (слайд № 10 )

Подивіться уважно на нашу карту. Чий це тут корабель стоїть? Це ж пірати! Доведеться рятуватися, адже ми потрапили в пастку!Для цього нам необхідно

 виконати піратські вимоги, а саме  - попрацювати з геометричним

матеріалом, який для вас приготував   папуга піратів.

Робота в парах:

  • На кожну парту дається конверт з геометричними фігурами.
  • Ваше завдання :
  1. Пригадайте, що таке периметр многокутника;

( Сума довжин усіх сторін многокутника – це периметр

многокутника.)

  1. Як знайти периметр геометричної фігури?

( Щоб знайти периметр многокутника. Потрібно виміряти

довжину кожної сторони і одержані величини додати.)

3)Виберіть собі з конверта якусь геометричну фігуру та

обчисліть її периметра.); 

4)порівняйте довжини найдовшої та найкоротшої сторін.

  • Яка пара виконала це завдання, то подає зелений сигнал

сигнальною карткою.( Вчитель перевіряє і вручає фішки.)

Для деяких хоробрих моряків – персональне завдання. (Для тих учнів, що можуть самостійно справитися із завданням, пропоную наступні задачі на картках:

 

1. У Черепашки було 18 яблучок. 7 яблучок вона віддала сусідці і отримала  6 грушок. Скільки фруктів стало у Черепашки?

2. Маса козеняти 9 кг, а ягняти на 2 кг менша. Яка маса козеняти і ягняти разом?

3. Для уроків праці купили 9 аркушів жовтого і 7 аркушів синього паперу. За урок витратили 10 аркушів паперу. Скільки аркушів паперу залишилося?

 

  • Молодці. Перевіримо, як справилися із завданням піратів.

Бухта Геометрична для нас відкрита і ми вирушаємо додому.

Дом. Завд.  №254, 255, с 47.  ( слайд №11 )

( детально розібрати задачу №255 )

 16+4=20(ф.)

Відповідь: всього 20 фруктів. Скільки дітей було у мами невідомо.  Зайві 2 цукерки, бо вони  відносяться не до фруктів, а солодощів.

 

V. Підсумок уроку.

  • Чи всі завдання ми виконали на уроці?
  • Що вам найбільше сподобалося?

З’єднай слова з рефлексією( слайд №12 )

Сподобався урок
                                                                     Так
Почувався впевнено 
                                                                     Ні
Було цікаво

 

Оцінювання учнів:

  • Молодці ті учні, які отримали найбільшу кількість корабликів. Вони найкраще працювали на уроці і на згадку про цю подорож залишають кораблики собі.
  • Ті, у кого менше корабликів, вони теж добре працювали, але надалі треба намагатися працювати краще.

 

Давайте побажаємо нашим гостям успіхів і всіляких гараздів. До побачення! До нових зустрічей!

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
11 лютого 2018
Переглядів
2114
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку