Зустріч 66. ЯК ЛЮДИНА ЗАСТОСОВУЄ РІЗНОМАНІТНІ РЕЧОВИНИ ТА МАТЕРІАЛИ?

Про матеріал
Зустріч 66. ЯК ЛЮДИНА ЗАСТОСОВУЄ РІЗНОМАНІТНІ РЕЧОВИНИ ТА МАТЕРІАЛИ? Мета: дати учням уявлення про різноманітність речовин у природі; продовжити фор¬мування вміння робити висновки за результатами спостережень; виховувати пізна¬вальний інтерес.
Перегляд файлу

Зустріч 66. ЯК ЛЮДИНА ЗАСТОСОВУЄ РІЗНОМАНІТНІ РЕЧОВИНИ ТА МАТЕРІАЛИ?

Мета: дати учням уявлення про різноманітність речовин у природі; продовжити фор­мування вміння робити висновки за результатами спостережень; виховувати пізна­вальний інтерес.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Відповіді на запитання рубрики «Запитання і завдання для тих, хто прагне розуміти природу» (с. 186)

2. Природнича розминка «Чи вірите ви?»

Чи вірите ви в те, що?..

Речовини можуть перебувати у трьох агрегатних станах: твердому, рідкому і газоподібному.

Речовини можуть переходити з одного агрегатного стану в інший, при цьому змінюється відстань між їх молекулами.

Речовини не можуть змінювати колір, запах, смак.

Усі предмети навколо нас складаються з речовин.

При охолодженні і нагріванні речовини переходять з одного стану в інший.

3. Індивідуальне завдання

 Підкресліть червоним олівцем тверді речовини, синім — рідкі, зе­леним — газоподібні.

Вуглекислий газ, сіль, залізо, мідь, водень, срібло, молоко, вода.

4. Бесіда

— Що таке тіло? Які бувають тіла? Наведіть приклади.

— Наведіть приклади природних, штучних і небесних тіл.

— Що таке речовини? (Це те, з чого складаються тіла.)

— З чого складаються речовини? (Речовини складаються з часток — мо­лекул і атомів.)

— Що ви можете розповісти про частки?

— Які бувають речовини? (Тверді, рідкі і газоподібні)

— Наведіть приклади.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про різноманітні речовини та матеріали, з яких люди здавна виготовляють необхідні предмети для своїх потреб.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 187–190)

Вправа «Мікрофон»

Учні відповідають на запитання рубрики «Пригадай».

— Прочитайте розповідь козака Подорожника.

— Доведіть, що наші далекі предки застосовували речовини зі свого дов- кілля як матеріали для виготовлення необхідних предметів.

— Розкажіть, яке застосування має деревина.

— Розкажіть, як люди навчилися створювати матеріали, яких не було в природі.

— Що в наш час замінює природні деревину, метали, граніт та інше ка­міння, хутро й рослинні волокна?

— Прочитайте запитання козака Подорожника.

— Які відповіді ви дасте на його запитання?

Робота в Дослідницькій лабораторії

— Учні працюють за завданнями підручника.

— На що наголосила розумниця Дзвіночка?

— Прочитайте і запам’ятайте висновки у рубриці «Сторінками Книги ко­рисних знань про природу».

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

1. Фронтальна робота

Назвіть предмети одним словом.

Стіл, табурет, шафа, комод;

склянка, банка, карафа, тарілка;

ложки, чайник, ніж, каструля.

(Меблі. Місткості (для рідини). Посуд)

— Що об’єднує ці три групи предметів? (Це предмети, виготовлені лю­диною, або речі.)

— З чого людина виготовляє речі? (З різних матеріалів)

— Поміркуйте, з яких матеріалів зроблені предмети кожної групи? До­беріть потрібне слово: дерев’яні, металеві, скляні. (Предмети першої групи дерев’яні, другої — скляні, третьої — металеві.)

— Звідки ж людина взяла матеріали для виготовлення цих речей? (Це природні матеріали.)

— Назвіть декілька вам відомих природних матеріалів.

2. Гра «Визнач на дотик»

— Спробуйте на дотик визначити цукор, сіль, крохмаль.

— Чи можна зробити те саме, смакуючи речовину? (Невідому речовину не слід смакувати, оскільки вона може виявитися отруйною.)

3. Робота в групах

Гра «Хто більше?»

1-ша група

Назвати предмети з металу. (Кнопка, ключ, ножиці, скріпка, лінійка)

2-га група

Назвати предмети зі скла. (Склянка, фігурка, блюдце, чарка, банка)

3-тя група

Назвати предмети з деревини. (Лінійка, олівець, шахи, гребінець)

4-та група

Назвати предмети з пластмаси. (Гребінець, ручка, лінійка, прищіпка, пробка)

4. Гра «П’ять речень»

Учні у п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового і цікавого дізналися для себе?

— Від чого залежать властивості речовин?

— Які речовини були відсутні в природі і були винайдені людиною?

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 187–190.

 

doc
Додано
30 квітня 2020
Переглядів
475
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку