Звук [ б ], букви Бб. Логічні вправи. Читання вірша О.Пчілки «Ну-те, хто з вас там бистріший?».

Про матеріал

Конспект уроку з навчання грамоти за підручником М.Д.Захарійчук за темою "Звук [ б ], букви Бб. Логічні вправи. Читання вірша О.Пчілки «Ну-те, хто з вас там бистріший?".

Мета: закріпити знання про звукове значення букви Б, ; формувати в учнів уміння читати слова та речення з новою буквою; удосконалювати слухове сприйняття та розповідне мовлення; збагачувати активний словник учнів; виховувати у ді­тей любов до природи, турботливе ставлення до тварин.

Перегляд файлу

 Тема. Звук [ б ], букви Бб. Логічні вправи. Читання вірша О.Пчілки «Ну-те, хто з вас там бистріший?».

Мета: закріпити знання про звукове значення букви Б, ; формувати в учнів уміння читати слова та речення з новою буквою; удосконалювати слухове сприйняття та розповідне мовлення; збагачувати активний словник учнів; виховувати у ді­тей любов до природи, турботливе ставлення до тварин.

Обладнання: предметні малюнки, каса букв, звукові фішки, презентація.

                                                                 Хід уроку

I. Організаційний момент


Всі почули ви дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен з вас вже постарався,

До уроку приготувався.

Тож тепер часу не гаємо,

І урок вже починаємо.


II. Повідомлення теми і мети.

    Сьогодні ми продовжимо знайомство з буквою Б, будемо вдосконалювати свої читацькі навички.

ІII. Актуалізація опорних знань учнів

  1. Артикуляційна розминка. Чистомовка

ма-ма-ма- надворі зима

ить-ить-ить- сніг кругом лежить

ра-ра-ра- радіє дітвора

ву-ву-ву- зліпим бабу снігову

  • Який приголосний звук є у слові бабу? Скільки їх там?
  • Який цей звук?
  • Назвіть парний йому мʼякий звук.
  • Назвіть парний йому глухий звук.
  • Назвіть букву, яка позначає звуки (б), (б”)
  1. Повторення про вивчені букви

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

          1 . Гра «Сніжний бій»

Прочитати слова у променевих таблицях з однаковими  складами, які вказано на сніжках

бо   лка  бу    бан

2.Словникова робота

Борсук, бобер, бузьки (лелеки),

балка – яр з пологими схилами; деревяна або залізна колода, що є основою перекриття або настилу

бандура – український багатострунний щипковий музичний інструмент

   Фізкультхвилинка для очей

  1. Гра «Влучи в ціль»

-Прочитайте всі слова, розділені на склади. (хором)

- Прочитайте чоловічі імена; жіночі. (Яке правило написання імен ви знаєте?)

- Прочитайте слова-назви дій.

              4.  Опрацювання вірша О.Пчілки

  • Слухання
  • Хорове читання
  • Бесіда
  • Куди поетеса закликає дітей?
  • Хто підхопив її поклик?
  • Кого зліпили хлопці?
  • Хто прилетів помилуватися бабою?
  • Який гостинець можна приготувати для крилатих гостей?

Фізхвилинка

  • Робота над вдосконаленням читацьких умінь
  • Знайдіть речення зі знаком питання.
  • З якою інтонацією його треба читати?
  • Прочитаємо це речення. (хором, індивідуально)
  • Знайдіть і порахуйте, скільки у віршику речень зі знаком оклику.  (5)
  • Як треба читати такі речення?
  • Прочитаємо ці речення. (хором, індивідуально)
  • Індивідуальне читання вірша.

    5. Мовно-логічні вправи

VI. Підсумок уроку

— З якою буквою ви сьогодні працювали?

— Який звук вона позначає на письмі? Доведіть, що він приголосний.

Що вам сподобалося робити на уроці?

docx
Додано
7 липня 2018
Переглядів
1007
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку